Приборка. Неправильные показания стрелок и ламп, глюки, калибровка...

Автор Женя, 09 Квітня 2009, 20:56:49

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

stepankarcev

Цитата: vladishtm від 09 Вересня 2021, 21:05:27
Цитата: stepankarcev від 09 Вересня 2021, 19:09:38У всех спидометр жутко врёт?.... Что с этим делать
Сверь по  диапазону спидометра, каким нибудь андроидом с жпс навигатором, который показывает скорость. Засеки расхождение. Может ведь быть и не линейное
Всегда, когда смотрел, разница была ~14. Ладно б на какой-то процент врал, так вот вроде бы всегда одинаково.
Цитата: vladishtm від 09 Вересня 2021, 21:05:27
Стрелки обычно снимаются и переставляются в нужное положение
Там ей до ноля не даёт дойти эээ... палка? Честно не знаю как это красиво назвать, но я думаю всем понятно. Да и с тросовым спидометром мне кажется напряжение влиять то не может... Трос пару раз снимал чтобы снять приборку, ничего не изменилось.

Toris

Наверное, предыдущий собственник снимал стрелку и неправильно поставил обратно. Надо переставить правильно.

stepankarcev

Цитата: Toris від 09 Вересня 2021, 23:58:39
Наверное, предыдущий собственник снимал стрелку и неправильно поставил обратно. Надо переставить правильно.
Были такие мысли. В приборку они точно лазили потому что на бумажке с цветными квадратиками (которая лампочки покрывает) явно самостоятельно вырезаны пиктограммы

Володимир

Цитата: Vitaliy. від 09 Вересня 2021, 16:08:47Стрелка температуры, приборка стандарт, мотор обычный. Раньше когда термостат был на 80 град, стрелка стояла пару мм левее средины. Когда ставил на 87, то на пару мм правее. В последнее время стал барахлить сам датчик, купил новый, лузар. Одновременно поменял выключатель вентилятора в радиаторе (поставил отремонтированный). Заметил несколько отличий и нюансов, пришёл к выводу, что у лузара сопротивление датчика чуть меньше, чем должно, так как температура мотора вроде быстрее стала нагреваться до 40-ка, и вентилятор срабатывает когда стрелка показывает пол мм не доходя 100 град. Знаю, что можно померить сопротивление датчика (терморезистора) при комнатной и при 100 градусах в кипятке, но намного проще примотать кончик термометра к верхнему патрубку от головки, чтобы шарик спирта был теплоизолирован от воздуха, и по нему ориентироваться.
И придётся наверно поцепить последовательно датчику сопрот несколько Ом.
Як можна судити відмінність датчика коли датчик на радіаторі також помінявся?
Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion

Romka

Цитата: Toris від 09 Вересня 2021, 23:58:39
Наверное, предыдущий собственник снимал стрелку и неправильно поставил обратно. Надо переставить правильно.
З'їхали покази обертів та швидкості на мегапанелі, взяв поставив стрілки як правильно.
Доки не глушив - точно і прекрасно. Заглушив - завів і знову завищують.
Вотафак???
Так, що не панацея поставити стрілки на місце.
Slavuta BRABUS 1.3L LPG 4

Володимир

Цитата: Romka від 10 Вересня 2021, 12:32:26
Цитата: Toris від 09 Вересня 2021, 23:58:39
Наверное, предыдущий собственник снимал стрелку и неправильно поставил обратно. Надо переставить правильно.
З'їхали покази обертів та швидкості на мегапанелі, взяв поставив стрілки як правильно.
Доки не глушив - точно і прекрасно. Заглушив - завів і знову завищують.
Вотафак???
Так, що не панацея поставити стрілки на місце.
Щось я не вірю що процесор мегапанелі сканує  початкове положення стрілок, я в себе переставляв стрілку тахометра бо трохи занижувало, то поправка подіяла. Можливо є якісь проблеми із живленням в середині панелі.
Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion

Vitaliy.

Цитата: stepankarcev від 09 Вересня 2021, 21:33:59Там ей до ноля не даёт дойти эээ... палка? Честно не знаю как это красиво назвать,
Упор для стрелки.
Цитата: Володимир від 10 Вересня 2021, 09:20:46Як можна судити відмінність датчика коли датчик на радіаторі також помінявся?
По субьективный признакам.
Так же можно облить водой радиатор, греть систему, и когда радиатор начнёт высыхать и паровать, значит термостат начал открываться.
Занимаюсь ремонтом авто.Радиолюбитель.Электрика и не только.
Я предпочитаю делать в своей жизни то, что мне нравится. А не то, что модно, престижно или положено.
 рус иван пнх

stepankarcev

Цитата: Vitaliy. від 10 Вересня 2021, 21:28:25
Цитата: Володимир від 10 Вересня 2021, 09:20:46Як можна судити відмінність датчика коли датчик на радіаторі також помінявся?
По субьективный признакам.
Так же можно облить водой радиатор, греть систему, и когда радиатор начнёт высыхать и паровать, значит термостат начал открываться.
Можно ещё рукой потрогать  :-D

Vitaliy.

Цитата: Vitaliy. від 10 Вересня 2021, 21:28:25значит термостат начал открываться.
А какая температура его открывания я и так знаю.
Цитата: stepankarcev від 10 Вересня 2021, 22:59:17Можно ещё рукой потрогать 
Зимой это ещё нагляднее видно- облепить сердцевину снегом, и когда начнёт греться и таить третий и ниже ряд трубок, значит термостат начал открываться.
Занимаюсь ремонтом авто.Радиолюбитель.Электрика и не только.
Я предпочитаю делать в своей жизни то, что мне нравится. А не то, что модно, престижно или положено.
 рус иван пнх

vladishtm

Цитата: stepankarcev від 09 Вересня 2021, 21:33:59так вот вроде бы всегда одинаково.
Так це і добре.  Не звертати увагу на упор стрілки  в упор при заглушеній. Треба просто  зняти стрілку, трохи повернувши ії проти часової (вісь не чипаємо),  поставити стрілку тугенько ( але без дурі) на місце .  Це вірно якщо у вас занижуються покази. (ви не уточнювали цього в питанні). В противному разі робити теж саме тільки повернути по часовій.
Цитата: Володимир від 10 Вересня 2021, 14:04:00Щось я не вірю що процесор мегапанелі сканує  початкове положення стрілок
В тебе ж мега. Прибори на мега -логометри, сигнал на них через мікросхеми драйвери наче. Можливо на платі є конденсатори єлектрол.? Можливо як вказали вище пропаяти контакти на платі панелі і ревізувати на розъемі, перевірити масси (на обогрівачі -я взагалі іх звідтиля убрав в інше місце, бо там вони скоріш за все мають тенденцію до постійного послаблення) В мене наче не плаває. Хоча придивлятися на покази приборів на яких навіть клас не вказаний (тоб то по метрології вони індікатори, - а їм клас чотири% і гірше. Тобто для спідометра десь +_8км( скільки це в мм на шкалі?)
Ну і для мега мабуть є справедливо C87
C87 Калибровка датчика скорости
Коэффициент датчика скорости KV определяет скорость автомобиля по счетчику импульсов.
KV= (RK+SH)*2.54*pi*36/(1000*KDS)
KDS - количество ипульсов датчика скорости на один оборот колеса
RK - посадочный размер колеса (в дюймах)
SH - высота покрышки (в дюймах)
Славута 1,3Li 2009
ЭБУ М10.3+  М113111SL132022         
исправ.MIKAS11.0.AEC 02.33.111Dec2

Wildchild

Підкажіть алгоритм встановлення стрілок після повного розбору панелі. Я так розумію, треба не ставити скло, під'єднати контакти, рандомно надіти стрілки, ввімкнути запалення і подивитись, як вони поведуть себе: якшо сильно підскочіли - зняти і поставити на упор, якщо не відреагували - перевести "вперед" і знов дивитись? Це тах і швидкість. А як бути з температурою і пальним - там немає упору...

Vitaliy.

В книге есть данные датчиков, подключаешь вместо датчика нужное сопротивление, и выставляешь стрелку на нужное показание.
Занимаюсь ремонтом авто.Радиолюбитель.Электрика и не только.
Я предпочитаю делать в своей жизни то, что мне нравится. А не то, что модно, престижно или положено.
 рус иван пнх

Anatoliy2209

Цитата: Wildchild від 07 Серпня 2022, 22:58:12Підкажіть алгоритм встановлення стрілок після повного розбору панелі.
8Я перед тим як знімать стрілки,познімав упори і помітив простим олівцем положення стрілок на виключеному зажиганії.

Володимир

Цитата: Wildchild від 07 Серпня 2022, 22:58:12
Підкажіть алгоритм встановлення стрілок після повного розбору панелі. Я так розумію, треба не ставити скло, під'єднати контакти, рандомно надіти стрілки, ввімкнути запалення і подивитись, як вони поведуть себе: якшо сильно підскочіли - зняти і поставити на упор, якщо не відреагували - перевести "вперед" і знов дивитись? Це тах і швидкість. А як бути з температурою і пальним - там немає упору...
З стрілками тахометра і спідометра простіше, подав живлення і ставиш стрілку на отвір штифта, з об"ємом бензину так само, за температуру не пам"ятаю чи вона на першій позначці.
Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion

vladishtm

Цитата: Anatoliy2209 від 08 Серпня 2022, 08:29:49Я перед тим як знімать стрілки,познімав упори і помітив простим олівцем положення стрілок на виключеному зажиганії.
Це вірно, але якщо тільки до цього все вірно показувалоі ніто там не похазяйнував. А так вище, вже методу описали. По показометру палива -ну там також ще можуть бути питання до поплавка-реостата (зігнуте коромисло,не вірно взагалі поставлений, не герметичний поплавок....)
А питання від мене, якщо залити в бак палива, так, щоб його стало видно в горловині -стрілка приладу зайде в верху в зашкал? В мене заходить. Але мабуть до того ж в мене є якась нелінійність того реостата. Бо при показах на половині (це ж наче 19л?), доливаю всього десь 10л і стрілка стає на "1" -повний. Але ж наче б треба долить було 19л, та пробую ще добавить до тих 10л ще десь 4л,5л,6л і стрілка взашкал, а паливо видно в горловині.  Перекачувати туди сюди повний бак, якось не хочу. А реостат вивірити, так він тупуватий, наприклад на горизонталі стоїть авто, похитати  його - і покази змінються і залишаються лапоть вправо, лапоть вліво. Залишаеться тільки взяти до уваги та звикнути?
Славута 1,3Li 2009
ЭБУ М10.3+  М113111SL132022         
исправ.MIKAS11.0.AEC 02.33.111Dec2