Вогнегасник / Огнетушитель

Автор Toris, 10 Квітня 2019, 22:27:10

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Toris

Читаючи авіафоруми, знайшов ось таке тестування автомобільних вогнегасників:
http://www.primera-club.ru/f/vse-obo-vsem/18337-chem-my-boremsya-s-ognem-ili-test/

Швидкий висновок: в славутці обов'язково має бути порошковий вонегасник щонайменше на 2 кг (ВП-2, ВП-3, ВП-5 / ОП-2, ОП-3, ОП-5). Також не завадить і наявність додаткового вуглекислотного вогнегасника ВВК-2 (ОУ-2).
Вогнегасники і аерозолі менше 2 кг сміливо викидайте з авто, вони гасять щось лише в розмірах попільнички.

При придбанні обов'язково звертайте увагу на розтруб: здоровенний чорний пластиковий розтруб довжиною від 15 см легко відламується від латунної трубки. Тому слід надати перевагу невеличкому розтрубу, який вкручується в латунний вентиль/клапан вогнегасника.

Порошкові вогнегасники слід час від часу струшувати, щоби порошок не злежувався. Бачив, як знайомий пожежник акуратно стукав дном вогнегасника об підлогу, щоби розтрусити старий порошок. Якщо у тихій кімнаті прикласти вухо до порошкового вогнегасника і перевертати вогнегасник, то чути, як пересипається порошок, який не злежався. Злежаний порошок не пересипається і тому його не чути зовсім. Порошковий вогнегасник з таким злежаним порошком - непрацездатний. Тому струшуйте і перевертайте час від часу Ваш порошковий вогнегасник.

Порошковий вогнегасник слід перезазаряджати щороку в сертифікованій виробником вогнегасника організації. Після перезарядки на вогнегасник ліплять наліпку (якщо це перша процедура перезарядки), вноситься запис до наліпки, ставиться і пломбується запобіжна чека. Термін служби вогнегасника - 10 років.

У приватній розмові пожежники розповіли мені, що якщо манометр показує тиск у вогнегаснику в межах норми (зелена зона), то порошок можна й не міняти, бо він зберігає свою придатність дуже довго, навіть 10 років. Але вогнегасник обов'язково слід замінити, якщо йому більше 10 років від дати виготовлення, виштампованої на корпусі.

Вогнегасник без виштампуваної дати виготовлення - підробка і його ніхто не має права обслуговувати.

Чи перевіряють поліціонери наліпку вогнегасника на предмет сервісного обслуговування/перезарядки - не знаю, мене ще не запитували. Але для себе я прийняв рішення робити усе по регламенту, оскільки усі правила безпеки пишуться кров'ю. Тобто щороку перезарядка/обслуговування, кожні 10 років - придбання нового вогнегасника.

----------------------------------------------------------------------

Також взнав, що в авіації застосовуються хладонові/фреонові вогнегасники. Для допитливих даю лінк на відповідну тему авіаційного форуму: http://www.ukraviaforum.com/index.php/topic,7806.0.html

Ivan1988

Цитувати виділенеПорошковий вогнегасник слід перезаправляти кожні 2 роки у сертифікованій виробником вогнегасника організації.
Огнетушители проходят не перезаправку, а перезарядку.Перезарядка входит в состав технического обслуживания огнетушителя.
Согласно п.4.5.4 ДСТУ 4297:2004 "Пожежна техніка. Технічне обслуговування вогнегасників. Загальні технічні вимоги" - порошковые огнетушители, которые установлены на дорожно-транспортных средствах должны перезаряжаться не реже одного раза в год.


Toris


Алекс

Углекислотник рулит  :applause:
Только взвешивать надо иногда,и беречь от прямого солнца
Славута 1.3Li 2006 г ГБО 4
 ЗиЛ-4331 прицеп ГКБ-8328

Ivan1988

Цитата: Алекс від 11 Квітня 2019, 15:43:44
Углекислотник рулит  :applause:
Только взвешивать надо иногда,и беречь от прямого солнца
Углекислотный менее эфективен. Ним желательно тушить ценные бумаги или электронику, так как он более бережно тушит, а если плавятся кабеля то он безсилен, только порошковый.  ещё лучше с собой возить хоть несколько литров воды.

Vitaliy.

Углекислотник хорош тем, что можно хоть секунду его использовать, и он дальше всегда будет в работоспособном состоянии. В отличии от пробивного капсюля с реагентом, одноразового.
Занимаюсь ремонтом авто.Радиолюбитель.Электрика и не только.
Я предпочитаю делать в своей жизни то, что мне нравится. А не то, что модно, престижно или положено.
 рус иван пнх

Володимир

Цитата: Vitaliy. від 11 Квітня 2019, 22:00:45
Углекислотник хорош тем, что можно хоть секунду его использовать, и он дальше всегда будет в работоспособном состоянии. В отличии от пробивного капсюля с реагентом, одноразового.
Одноразові були ще за часів СРСР, зараз пошошкові багаторазові.
Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion

Vitaliy.

У меня несколько лет ездит в багажнике углекислотный, в толстом корпусе который. В некотором смысле считаю его вечным.
Занимаюсь ремонтом авто.Радиолюбитель.Электрика и не только.
Я предпочитаю делать в своей жизни то, что мне нравится. А не то, что модно, престижно или положено.
 рус иван пнх

Володимир

В мене також такий був, але йому треба було провести ТО, то простіше було купити новий порошковий.
Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion

Алекс

Раньше тут була первая автономка от Запорожца
Помню первый свой опыт тушения пожара -горит фура,паровоз,одиночка  карочи ..горит груз,как ни странно ..уже 14-15 год,номерa UA  :wacko:  Воронежская обл,трасса..огнешутителей гора,реально ..груз вспыхивает снова и снова ...черепки глиняные ссылаются на улицу и бак ...кабина дымится
Тут я такой реальный герой ,как жахну   :facepalm: и офуейю
Огнешутитель я натсскал в чермете,в Ростове заправил ....а вот шланги насобирал -это делать знав шо от порошкового не подходит,там же давление?
Кароче,вьябало мине ...развернула на 360 град ....живот болит -думаю фсе пезда кишки выпали ..а мне ехать ...
Карочи допшикал ...тут пришла подарка,почти по встречке
Шланги я поменял
Пиздю -мне раструб не понравился,слрмался ,я от порошкового и подобрал
Славута 1.3Li 2006 г ГБО 4
 ЗиЛ-4331 прицеп ГКБ-8328

Vitaliy.

Занимаюсь ремонтом авто.Радиолюбитель.Электрика и не только.
Я предпочитаю делать в своей жизни то, что мне нравится. А не то, что модно, престижно или положено.
 рус иван пнх

Алекс

А Вы готовы тушить чужую машину ?ибо как правило  у горящего уже арсенал кончился,и у всех рядом стоящих тоже ..
Славута 1.3Li 2006 г ГБО 4
 ЗиЛ-4331 прицеп ГКБ-8328

Володимир

Цитата: Salek від 17 Квітня 2019, 07:44:42
Цитата: Володимир від 12 Квітня 2019, 13:05:43
В мене також такий був, але йому треба було провести ТО, то простіше було купити новий порошковий.
Ошибаешься! Обязательное ежегодное освидетельствование никто не отменял. 20 гривен,10 минут.Проверяют вес и давление.
І де в вищеописаному я помилився?

Щоби перевірити старий, мені треба знайти час і подолати 100 км до місця де його перевірять чи перезаправлять, тому простіше замовити в неті новий і у відділенні нової пошти його забрати.
Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion

Vitaliy.

Пару месяцев назад перезаправил углекислотный 1.2 кг. Теперь с красивой свежей наклейкой, и самое главное я знаю, что свеже заправленный, и с требуемым количеством.
Цитата: Володимир від 12 Квітня 2019, 07:50:57
Одноразові були ще за часів СРСР, зараз пошошкові багаторазові.
Незнаю шо там було одноразове, огнетушители перезаряжаются и заправляются по новой, в тот же корпус, который по правильному 10 лет служит. Значит, его можно как минимум каждые 9 лет перезаряжать (если не использовался), или больше, если использовался. Ведь о количестве заряжаний ни слова  :)
Занимаюсь ремонтом авто.Радиолюбитель.Электрика и не только.
Я предпочитаю делать в своей жизни то, что мне нравится. А не то, что модно, престижно или положено.
 рус иван пнх

Toris

Цитата: Vitaliy. від 09 Січня 2020, 00:14:35Незнаю шо там було одноразове, огнетушители перезаряжаются и заправляются по новой, в тот же корпус, который по правильному 10 лет служит. Значит, его можно как минимум каждые 9 лет перезаряжать (если не использовался), или больше, если использовался. Ведь о количестве заряжаний ни слова  :)
Минулого року, коли обслуговував свого першого недовогнегасника, пожежники та сервісники розповіли, що термін служби вогнегасника 10 років, тому вони й шукають вибиту на металі дату виготовлення вогнегасника. Тобто перезаряджати можна доти, доки працездатний клапан - але через 10 років з дати виготовлення належить купити новий вогнегасник, а старий більше не обслуговують, наклейки не ліплять.

Для автомобільних вогнегасників - щорічне ТО.