Особливості газового палива

Автор ВКБ, 27 Квітня 2020, 14:24:26

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

ВКБ

#60
Красава! Теж таке думав пару років тому, потім закинув. В жару можна, розширення буде ,аое не сильно.

Скажу як школьник 10-11 клас. На гбо-4 докатувати можна з 20 атм до 1 атм, потім немає вже тиску і гбо відсіче. Ніякої хімії там немає і задувати можна в пустий балон, але не більше тих 30атм, бажано 20, і гбо -4 клапан редуктора  і система спокійно буде в рампі тримати 1 атм. Ніякої хвмії, заправив СН4 тобто метан, на ньому і їдеш, а рампі пофіг що там за 1 атм і чого. Якщо з пропаном то і С3Н8 + С4Н10 тобто пропан-бутан з метаном СН4 молекули ідуть в перемішку. 1 м.куб метану буде по викатці як і 1л бензину або 1,23л пропан-бутану.
В мій 30л балон пустий при закачці в 20 атм буду мати 19атм×30=0,57 буба, тобто на 10 км ходу. Мало але поїде.Якщо в метановий балон 50л напхати самопально 150атм по ціні 10 грн куб то 7,5л.бензину еквівалент маєш.)) Дроч звісно. От і вся фізикохімія
Простіше може нагнати спирту технічного з сусідами діжками і кататись на спиртягі 96% і ступінь стискання збільшити толку більше буде.
Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.

Володимир

Цитата: ВКБ від 04 Травня 2022, 12:35:22
Красава! Теж таке думав пару років тому, потім закинув. В жару можна, розширення буде ,аое не сильно.

Скажу як школьник 10-11 клас. На гбо-4 докатувати можна з 20 атм до 1 атм, потім немає вже тиску і гбо відсіче. Ніякої хімії там немає і задувати можна в пустий балон, але не більше тих 30атм, бажано 20, і гбо -4 клапан редуктора  і система спокійно буде в рампі тримати 1 атм. Ніякої хвмії, заправив СН4 тобто метан, на ньому і їдеш, а рампі пофіг що там за 1 атм і чого. Якщо з пропаном то і С3Н8 + С4Н10 тобто пропан-бутан з метаном СН4 молекули ідуть в перемішку. 1 м.куб метану буде по викатці як і 1л бензину або 1,23л пропан-бутану.
В мій 30л балон пустий при закачці в 20 атм буду мати 19атм×30=0,57 буба, тобто на 10 км ходу. Мало але поїде.Якщо в метановий балон 50л напхати самопально 150атм по ціні 10 грн куб то 7,5л.бензину еквівалент маєш.)) Дроч звісно. От і вся фізикохімія
Простіше може нагнати спирту технічного з сусідами діжками і кататись на спиртягі 96% і ступінь стискання збільшити толку більше буде.
Я так підозрюю що чувак мав на увазі що якщо в балоні є пропан-бутанова суміш, то закачуваний метан розчиняється в суміші, і в такому випадку закачати в 30-ти літровий балон можна більше ніж 0,57 куба метану.

Типу як робиться газована вода, в пляшку закачують СО2 і він розчиняється в воді.
Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion

ВКБ

А толку то!? Він не примножиться, ні той ні той, і у мотору немає смакових залоз, просто іде мікс молекул усереднений, і все одно метан перший випреться, так як легший трохан і не потребує енергії випаровування. Тут суть що в межах міцності балону спокійно метан по властивостях схожості як паливо канає. З точки зору безпеки за що є і кримінал, то це порушення звісно. Але чисто інженерно до межі балону якщо качати то нормально там все. На короткі дистанції краще ніж нічого. У де кого є 80л пропанові.
Десь бачив взагалі в крахнах 3 світу куб метану продають в пакети поліетиленові і носять їх по вулиці, як по хліб ходять купляють і підстиковують в сараї до плити, кладуть щось тяжке і отак по кубу використовують. Сміх, але живуть так.

А так якщо сер'єзно, то громада може рішенням ради зробити міні НПЗ комунальне і на час війни варити бенз і не дрочити. Або бізнесу дозволити по спрощеній
Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.

Володимир

Цитата: ВКБ від 04 Травня 2022, 13:51:53А толку то!? Він не примножиться, ні той ні той
Ти забув що в редуктор поступає рідка фаза, і метан буде випаровуєтись там. Ідея автора відео в тому, що в рідкій суміші метану розчиняється більше ніж можна закачати просто в пустий балон.
Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion

ВКБ

Якщо попаде в гбо 4 газофаза з балону більше 1 атм, редуктор без проблем закриє клапан до падіння менше 1 атм  спустошенням рампи і знову закриється при підпиранні з балону більше 1 атм. Тобто цьому редуктору все одно який стан пре з балону. А от на метані чисто  без пропану, тосол як раз можна не подавати і авто зимою не гріти  одна біда цьогт редуктора, що тиск більше 30 не втримає і його розірве, можливо. Для метану до 20ї атм там підсилений редуктор.
Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.