Мега панель редагування пробігу.

Автор Stick2, 27 Жовтня 2020, 20:22:26

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

vladishtm

Цитата: Stick2 від 27 Жовтня 2020, 20:22:26Так як я зробив капіталку двигуна, хотілося б скинути на мега панелі пробіг в нолі
Цитата: Ivan1988 від 29 Жовтня 2020, 00:25:27Нужно наоборот на новой панели поставить старый пробег.
Я так понимаю это  спец прога той каРкулятор. Судя по названию, какой то одометро лостер?  :rolleyes: да еще и заз отдельно.
[url=https://obdmarket.by/Progr-mnoye-obyespyechyeniye/Sbornik-k-l-kulyatorov-dlya-korryektirovki-pok-z-niy-odomyetrov-p226c17.l

Сборник калькуляторов для корректировки показаний одометров.  CDдиск за 50их рублей. Но вообщем то не плохо.  Наверное нужен, если меняем панель. тьфу тьфу тьфу не к ночи будь сказано  }-)
Значит показания одометра на панели хранятся в микасе в EEPROM
Славута 1,3Li 2009
ЭБУ М10.3+  М113111SL132022         
исправ.MIKAS11.0.AEC 02.33.111Dec2

Stick2

Цитата: vladishtm від 29 Жовтня 2020, 19:51:40
Цитата: Stick2 від 27 Жовтня 2020, 20:22:26Так як я зробив капіталку двигуна, хотілося б скинути на мега панелі пробіг в нолі
Цитата: Ivan1988 від 29 Жовтня 2020, 00:25:27Нужно наоборот на новой панели поставить старый пробег.
Я так понимаю это  спец прога той каРкулятор. Судя по названию, какой то одометро лостер?  :rolleyes: да еще и заз отдельно.
[url=https://obdmarket.by/Progr-mnoye-obyespyechyeniye/Sbornik-k-l-kulyatorov-dlya-korryektirovki-pok-z-niy-odomyetrov-p226c17.l

Сборник калькуляторов для корректировки показаний одометров.  CDдиск за 50их рублей. Но вообщем то не плохо.  Наверное нужен, если меняем панель. тьфу тьфу тьфу не к ночи будь сказано  }-)
Значит показания одометра на панели хранятся в микасе в EEPROM
Можливо, ще до мікаса дойду, зараз йде мова за панель приборів і щоб в ній змінити пробіг.

Stick2

Ну так прийшов зробити маленький мануал для редагування пробігу мегапанелі славути таврії, мануал буду робити по мірі часу зараз почну з того де знаходиться мікросхема ЕЕPRому и тд
І так почнемо:

1.Знімаємо мегапанель від торпеди вона кріпиться на двох винтах в лівому нижньому і правому нижньому кутах
2.В задній частині панелі відкручуємо 7 винтів які кріплять задню кришку панелі
3.Випаюємо мікросхему EEPRoму DD2 (для зручності мікросхему так легко знайти так як мікросхема в лаці і не завжди  зручно знайти її за маркуванням, але рекомендую зняти лак щоб побачити яким ключем вона стоїть на платі,щоб правильно тоді поставити після прошивки, так як вона має з обох сторін по чотири виводи)

4. Вставляемо мікросхему в програматор і зчитуємо дамп з мікросхеми( в принципі можна користуватися і чужим дампом головне відредагувати під себе пробіг і залити дамп в свій ЕЕProm).
5.Після отримання дампу відкриваємо хекс редактор(думаю можна скачати будь-який на свій розсуд), далі відкриваємо калькулятор  вибираємо в вкладці Name : ЗАЗ Мodel : Cлавута,

в вкладці "пробег" вводимо потрібний нам пробіг і натискаємо кнопку " CAlculate" і відкриється вікно провідника для вибору дампу, вибираете свій дамп і вам в програмі висвітить які символи потрібно замінити "червоним"

змінюєте дві виділені  на фото строчки  в хекс редакторі на рекомендовані в калькуляторі і зберігаєте вже відредагований дамп після чого заливаєте його в мікросхему, встановлюєте на плату збираєте і у вас пробіг такий який вам потрібен(до речі хто немає змоги перепрограмувати сам чи не має програматора, то просто знаходите людину в іншому місті чи знайомого який може записати на нову мікросхему просто відредагований вами приложений дамп залити його в нову мікросхему і вислати вам, це для прикладу кому як зручно, або якщо мікросхема вийшла з ладу)
ЗЫ: Надіюсь комусь цей мануал буде корисним, згодом приложу як зливати дамп більш детальніше, просто програматор був друга і я вже його віддав, як буде тільки змога змодулювати ситуацію обовязково додам фото і опис, ну як завжди: всі дії які ви проводите з Мега панелю ви робите на свій стах і ризик. Дякую

Ivan1988

А кто знает возможно ли перепрошить микросхему eeprom с пробегом вот таким программатором через прищепку, чтобы не извлекать ее с платы?

romuald

Всеравно паяльник придется включать...поэтому лучше сразу сдуть...

Ivan1988

Цитата: romuald від 15 Вересня 2021, 17:52:37
Всеравно паяльник придется включать...поэтому лучше сразу сдуть...
Почему придется паяльник включать? Просто у меня нет опыта извлекать и паять микросхемы.

vladishtm

#21
Цитата: Ivan1988 від 15 Вересня 2021, 17:19:57А кто знает возможно ли перепрошить микросхему eeprom
Ось безсоромно передрав з сайту трохи інфи можливо допоможе
Spoiler
Зачастую нам даже не приходится браться за паяльник для того чтобы совершить перепрошивку, достаточно просто использовать специальную клипсу для прошивания, подключающуюся к программатору. Но здесь есть один важный нюанс, который касается перепрошивки микросхем 24 и 25 серии, соответственно EEPROM и Flash памяти....
....Но если будет очень нужно есть один способ про который я читал в интернете: он заключается в двойном запитывании микросхемы BIOS, то есть мы сначала включаем питание устройства и микросхема запитывается штатно от блока питания устройства, а затем подключаем клипсу программатора к прошиваемой микросхеме и подключаем программатор к порту USB.
Способ этот опасен тем, что мы можем коротнуть что-нибудь на плате, не правильно, немного криво прицепив клипсу. Иначе говоря устроить короткое замыкание при подключении клипсы и сжечь как все устройство, так и прошиваемую микросхему, а в особо тяжелом случае может не поздоровиться даже и программатору.
Про худшее, короткое замыкание в USB порту, с последующим возможным выходом подгоранием Южного моста, я стараюсь не думать. Которое все же очень маловероятно, так как в программаторе используется буферная микросхема и в случае форс-мажора, скорее всего все ограничится только ее сгоранием. Причем даже если вы захотите использовать этот способ, у вас не будет 100 процентной уверенности в правильности сохранения Бекапа прошивки перед перепрошивкой устройства, так как во включенном устройстве на выводах микросхемы в момент сохранения прошивки может быть какая-то активность.
Предпочитаю пользоваться другим способом, тогда, когда это реально необходимо, перепрошивкой микросхемы с выпаиванием, то есть уже демонтированной микросхемы и последующим запаиванием обратно. На самом деле при наличии опыта все эти операции можно провести максимум за 30-40 минут.
Но как быть если у вас в мастерской нет паяльного фена? В таком случае сплав Вуда или Розе нанесенный на все ножки, с целью снижения температуры плавления припоя, с обоих сторон микросхемы, и обычный паяльник типа ЭПСН 40 ватт, помогут вам. Микросхема буквально отлетает от платы в два касания паяльника, попеременно прогревая обе стороны микросхемы.
Если же вы пытаетесь сохранить родной дамп и оболочка для прошивания выдает ошибку, либо при верификации, мы получаем каждый раз несоответствие залитого или сохраненного дампа с дампом прошивки, который загружен в буфер программы оболочки для прошивания, и такая микросхема однозначно требует замены на новую или как минимум проверенную с донора.






[close]
Славута 1,3Li 2009
ЭБУ М10.3+  М113111SL132022         
исправ.MIKAS11.0.AEC 02.33.111Dec2

Toris

Якщо немає досвіду, то таки ТОЧНО Не ВАРТО займатись такою хірургією. Вартість помилки набагато більша від випайки/запайки мікросхеми. Візьміть плату та зайдіть до телемайстра, поставте ТЗ (випаяти зі збереженням конструктивної цілісності та функціоналу) - і хай фахівець випаяє. Після прошивки хай він же й запаяє.

Перед програмуванням старанно та ретельно вивчіть даташіт на мікруху.

А в ідеалі хай би прошив хтось, хто цим займається професійно. Бо полюбе вилізуть якісь нюанси, які фахівцям зрозумілі само собою, а для Вас будуть або малозначні, або непереборні - що може призвести до зриву операції чи до прикрої невдачі.

Цитата: Ivan1988 від 12 Вересня 2021, 22:56:26В том то и дело, что в 10 тысяч на панеле никто не поверит, а поверят в 133 тыс на ЭБУ. А если на приборке будет 260 тыс. то о пробеге в ЭБУ даже слушать не захотят.
Як про мене, простіше за допомогою генератора меандра на вхід швидкості панелі накрутити потрібний пробіг (докрутити до максимума і перекрутити через "0"). Довго, але нічого не треба розбирати і паяти. Хтось із форумчан наших таке ніби робив.

Володимир

Цитата: Ivan1988 від 15 Вересня 2021, 18:16:27
Цитата: romuald від 15 Вересня 2021, 17:52:37
Всеравно паяльник придется включать...поэтому лучше сразу сдуть...
Почему придется паяльник включать? Просто у меня нет опыта извлекать и паять микросхемы.
Почтай цю https://forum.tavria.org.ua/showthread.php?t=48061&page=34 гілку, там тов. Storag вже має досвід перепрошивки пам"яті мегапанелі.
Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion

Ivan1988

Цитувати виділенеЯк про мене, простіше за допомогою генератора меандра на вхід швидкості панелі накрутити потрібний пробіг. Довго, але нічого не треба розбирати і паяти.
Задача усложнилась. После того как я наездил около 7 тысяч км на новой мегапанели произошёл какой-то глюк, включил замок зажигания, а пробег засветился со знаком "-", а потом моргнуло и засветился пробег 259986 км. Теперь продолжает считать пробег с этой цифры. Сам виноват :fool: Случайно сидя в машине в голос сказал что возможно буду продавать Славуту и покупать что-то чуть комфортней. Обиделась. Конечно никто её теперь не купит с таким пробегом ))

Цитувати виділенеВізьміть плату та зайдіть до телемайстра, поставте ТЗ (випаяти зі збереженням конструктивної цілісності та функціоналу) - і хай фахівець випаяє. Після прошивки хай він же й запаяє.
Не хочу платить деньги тем наглым мудакам. Один раз у тещи перестал работать телевизор (еще старый Dewoo), поехал к телемастеру, а он говорит что за то что откроет заднюю крышку уже 200 грн заплатишь (независимо от результата) и + работа + запчасти. В итоге сам снял крышку, нашел сгоревший предохранитель, почистил все от пыли и работает по сей день.

Цитувати виділенеА в ідеалі хай би прошив хтось, хто цим займається професійно. Бо полюбе вилізуть якісь нюанси, які фахівцям зрозумілі само собою, а для Вас будуть або малозначні, або непереборні - що може призвести до зриву операції чи до прикрої невдачі.
В моем городе я не знаю таких специалистов. Звонил чуваку который в Запорожье продает мегапанели и за дополнительных 350 грн устанавливает пробег. Оказалось, что это не он делает, а возит на прошивку к специалисту. Связались со специалистом, тот сказал что очень занят, но если хочу то для меня это будет стоит 600 грн. Как-то дорого очень и ехать за 100 км. Если бы по месту можно было это сделать за условные 200 грн, я бы и не заморачивался.

Цитувати виділенеЯкщо немає досвіду, то таки ТОЧНО Не ВАРТО займатись такою хірургією.
Голова боится, а руки делают. Когда первый раз редактировал прошивку и перепрошивал ЭБУ тоже боялся, что не получится. Если получится без выпаивания микросхемы, то это очень облегчит процесс.

Цитувати виділенеПеред програмуванням старанно та ретельно вивчіть даташіт на мікруху.
Сегодня заказал программатор с АлиЭкспресс, пока будет ехать постараюсь изучить теорию.

Ivan1988

Цитувати виділенеПочтай цю https://forum.tavria.org.ua/showthread.php?t=48061&page=34 гілку, там тов. Storag вже має досвід перепрошивки пам"яті мегапанелі.
он пишет
Цитувати виділенеТо уже памятушку выпаивать надо и шить. Я когда-то самый простой программатор спаял для этого, навесным монтажом, прошил микруху и все.

Тоесть не совсем понятно. Пишет что нужно выпаивать, но сам перепрошивал навесным методом.

Toris

Цитата: Ivan1988 від 16 Вересня 2021, 09:30:25Тоесть не совсем понятно. Пишет что нужно выпаивать, но сам перепрошивал навесным методом.
Він випаяв мікруху, допаяв до неї деталі програматора - утворилась така собі об'ємна конструкція у просторі, зовсім без плати. Та ось це все під'єднав до компа і прошив.
Хакер! :gvozd:

Ivan1988

Вот здесь https://www.drive2.ru/l/580744725556887627/  почитал о том что прищепкой шьют панели даже на Мазде

Toris

Х.з. Нам невідомий опір входів/виходів мікрухи та інших елементів по схемі. Ми не впевнені, що щось не шунтуватиме нашу мікруху і запишуться коректні дані. Я би випаяв.

А на мазді полюбе сучасніша елементна база з високим опором у Z-стані.

Володимир

Цитата: Toris від 16 Вересня 2021, 09:47:44
Х.з. Нам невідомий опір входів/виходів мікрухи та інших елементів по схемі. Ми не впевнені, що щось не шунтуватиме нашу мікруху і запишуться коректні дані. Я би випаяв.

А на мазді полюбе сучасніша елементна база з високим опором у Z-стані.

Зазвичай на шинах даних іде підтяжка резистором до плюса, а керується вже мінусом, якщо під'єднатись то мікросхеми і прошивка зчитається, то значить і пройде запис, на крайній випадок можна купити ному мікросхему і запаяти вже запрограмовану.
Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion