Sensович Toris'а

Автор Toris, 19 Лютого 2021, 22:25:17

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Ivan1988

Цитувати виділенеСьогодні перевзувся у зимову гуму Белшина ArtMotionSnow BEL-357. То попередник свого часу полюбляв Бєлшину. Але час іде і сьогодні з 4-х колес на 3-х я виявив тріщини гуми десь у глибині протектора. Корд цілий, гуль немає, шиномонтажники кажуть, що можна сміливо їздити - а я їм не вірю, черв'ячок мене точить, не люблю, коли щось не так у критичних компонентах. Дати виготовлення ідентифікувати не вдалось, але ті цифри, що бачив, можуть означати 10-річні шини... :facepalm:

Таки треба придивлятись до нової гуми... Думаю на 13 дюймів перейти. Це означає купівлю також комплекта нових дисків. Старе продам, але все одно знову нефігові витрати.

Похожая дилемма. Зимняя резина 13 дюймов досталась старая, 10 лет. На одной уж сильно не равномерный износ, съело внутреннюю часть, поставил назад. Сегодня по гололёду ехала в целом не плохо, но пару раз пробуксововала на старте и при торможении один раз проехал юзом пол метра. Наверное ещё я подсознательно не переключился на зимнюю аккуратную езду. Летняя 14 дюймов досталась вроде бы свежая и хорошая, но одна шина с порезом залатанным, свиду как гуля торчит, не добавляет уверености. Диски желательно почистить и покрасить, может и прокатать.
По нормальному нужно менять и летнюю и зимнюю резину, желательно с дисками, но это большие расходы, пока что не готов.
А почему хочешь брать 13-е диски? Мне наоборот больше нравится на 14-х.

Romka

Не займайтесь дурницями, гума це основа безпеки.
Купіть нову, беріть стандартний і поширений розмір. Подивіться зрівняльні тести і з спокійною душею візміть шину з 3-го місця.
Витратьте 1300 на колесо і матимете безпеку і комфорт. 4200 грн на 3-4 роки це зовсім не багато.

ПС. Якщо в коліс нерівномірний знос , то це не миші так погризли в гаражі, перевірте ходовку.
Slavuta BRABUS 1.3L LPG 4

Toris

#527
Цитата: Ivan1988 від 02 Грудня 2021, 22:17:34А почему хочешь брать 13-е диски? Мне наоборот больше нравится на 14-х.
13-дюймові диски - це мінус 1,27 см в радіусі металу диска, мінус маса металу, мінус моменти розгону/гальмування.

Плюс до відносної висоти гуми (при такому ж зовнішньому діаметрі), плюс до об'єму повітря в гумі (більше повітря - більше комфорту кузову та пасажирам), плюс до динаміки розгону/гальмування, плюс до економії палива.

Дико літати та різко маневрувати - це не для Сенса. Зовнішній вигляд для мене має набагато нижчий пріоритет, ніж експлуатаційні якості. Взяв би навіть 12-дюймові диски та гуму з висотою 82% - і катався би ще м'якіше. :-D

P.S. Щойно зайшов до інтернет-магазину Кременчуцького заводу колісних дисків і випадково так впала в око маса тавродиска (3,8 кг), 13-люймового ланосячого (6,4 кг) та 14-дюймовго ланосячого (7,7 кг). Маси красномовно кажуть самі за себе. Гума також важча. Сьогодні тягав додому по одному колесу, захекався, упрів. А тавричні брав по одному в кожну руку і спокійно йшов собі.

Ivan1988

Цитувати виділенеВитратьте 1300 на колесо і матимете безпеку і комфорт. 4200 грн на 3-4 роки це зовсім не багато.
Нужно много чего поменять, тюнинговать и т.д. На все сразу денег нет. Думаю по одному сезону ещё отьездит, потом под замену.
Цитувати виділенеПС. Якщо в коліс нерівномірний знос , то це не миші так погризли в гаражі, перевірте ходовку.
Ходовка в плане весну, потом на схождение. Оказывается в Сенсах и Ланосах развал не регулируется.

Цитувати виділенеПлюс до відносної висоти гуми (при такому ж зовнішньому діаметрі), плюс до об'єму повітря в гумі (більше повітря - більше комфорту кузову та пасажирам), плюс до динаміки розгону/гальмування, плюс до економії палива.

Дико літати та різко маневрувати - це не для Сенса. Зовнішній вигляд для мене має набагато нижчий пріоритет, ніж експлуатаційні якості. Взяв би навіть 12-дюймові диски та гуму з висотою 82% - і катався би ще м'якіше. :-D
Не со всем согласен. То что неровности мягче проезжать это да. А управляемость, экономичность ну и внешний вид думаю за 14-ми дисками.

Toris

#529
Пошастав магазинами в інтернеті. По 13-дюймових преміальних шинах вибору немає ніц. Залишаюсь на 14-х.

Цитата: Ivan1988 від 02 Грудня 2021, 23:28:55и внешний вид думаю за 14-ми дисками.
З приводу зовнішнього вигляду: у розболтовці PSD 4x100 ET 49 - лише стандартні штамповані диски з дірочками, чорного або сріблястого кольору. Якесь симпатичне 14-дюймове литво у регламентованих допусках вильоту ET 44...54 трапляється ну дуууже рідко. Я вже давно моніторю найбільші магазини дисків та OLX.

Пластикові ковпаки на весь діаметр диска - не люблю після того, як двічі роздовбав їх об якісь перешкоди. Визнаю або ковпаки на болти штампів (наприклад, для мого сріблястого Сенсовича сріблясті диски зі сріблястими ковпаками, як у Renault/Dacia Logan на фото, хаваю от і до!)



або взагалі голі диски з художнім розписом на кшталт отакого:



На відео також гарні зразки розмальовок:

Spoiler


[close]

Romka

Цитата: Ivan1988 від 02 Грудня 2021, 23:28:55Нужно много чего поменять, тюнинговать и т.д. На все сразу денег нет. Думаю по одному сезону ещё отьездит, потом под замену.
Если ходовка не уложена - начни с шин, если уложена - начать с ходовой, дальше шины. Не пожалеешь, атвэчаю, да!
Slavuta BRABUS 1.3L LPG 4

_Oleksandr_

Цитата: Toris від 02 Грудня 2021, 20:40:01Думаю на 13 дюймів перейти.
Это не плохая идея. Уменьшение неподрессоренной массы положительно сказывается на динамике маломощных моторов + увеличение высоты резины в купе с уменьшением массы может существенно продлить жизнь подвеске.

Цитата: Toris від 03 Грудня 2021, 00:09:35Пошастав магазинами в інтернеті. По 13-дюймових преміальних шинах вибору немає ніц.
Если не секрет, а какие Вы хотели купить? Просто в не сезон/перед сезоном даже на таврический размер есть goodyear, michelin или continental.



User2108

Цитата: Ivan1988 від 02 Грудня 2021, 23:28:55Нужно много чего поменять, тюнинговать и т.д. На все сразу денег нет. Думаю по одному сезону ещё отьездит, потом под замену.
:facepalm:
Нормальні шини це основа безпеки навіть з уреканою ходовою. Іздить на уреканій гумі це ....

Toris

#533
Цитата: _Aleksandr_ від 03 Грудня 2021, 00:44:02Если не секрет, а какие Вы хотели купить? Просто в не сезон/перед сезоном даже на таврический размер есть goodyear, michelin или continental.
Перелік брендів, з якого я вибираю:

Bridgestone,
Continental,
Dunlop,

Goodyear,
Michelin,

Nokian,
Pirelli,
Yokohama.

(Виділив букви та погрупував для кращого запам'ятовування списку.)

Країна-виробник може бути Франція, Німеччина, Італія, Польща, Румунія, Турція, Індонезія і т.д. - але щоби ні в якому разі не РФ і вже не Білорусь, не хочу спонсорувати ворожу державу.
Рік випуску - поточний або попередній.

Малюнок протектора: симетричний, бажано ненапрямлений.

Що стосується "не_сезон", то тут треба постійно ринок моніторити і ловити пропозиції. По літніх шинах я моніторив вже влітку, то мушу визнати, що після спаду попиту не дуже й вибереш: або недостатня наявність (наприклад, є 3 колеса замість 4), або рік випуску неактуальний (наприклад, 2019 рік у 2021 році), або ще щось. В ідеалі треба ловити початок спаду попиту, а на такі тонкощі у мене немає ресурсу. Ось і виходить, що як тільки влуплять стабільні сніги, то тижні за 2 можна буде щось шукати. Економії практично не буде, 50-100 грн на колесо у кращому випадку.

Romka

 :rolleyes: А Тоyo Tires чого не має в списку?
Цитата: Romka від 02 Грудня 2021, 22:46:48Подивіться зрівняльні тести і з спокійною душею візміть шину з 3-го місця.
Пропустили Ви якось.

Slavuta BRABUS 1.3L LPG 4

Toris

Toyo - неоднозначний бренд, там треба вибирати конкретні моделі шин. Або я недостатньо їх аналізував. І нічого я не пропустив, читаю та фільтрую геть усе. ;)

User2108

Цитата: Toris від 03 Грудня 2021, 09:46:11
Toyo - неоднозначний бренд. І нічого я не пропустив, читаю та фільтрую геть усе. ;)
Згіно з тестів ADAC шини Bridgestone, Dunlop, Goodyear, Nokian, Pirelli, Yokohama показують неоднозначні результати, тому їх теж можна назвати неоднозначними брендами. І таки пропустили, не бачу у вашому переліку Vredestein, Kleber.

Ivan1988

Цитувати виділенеПластикові ковпаки на весь діаметр диска - не люблю після того, як двічі роздовбав їх об якісь перешкоди.
Так ездить нужно аккуратно. Я еще ни одного не поцарапал,  что на Славуте, что на Ланосе. И ни одного даже не потерял, при этом кабельными стяжками никогда их не крепил. Колпаки хорошего качества нужно брать, заводские не плохие. А китай за 300 грн конечно будет хрустальный.

Цитувати виділенеЕсли ходовка не уложена - начни с шин, если уложена - начать с ходовой, дальше шины. Не пожалеешь, атвэчаю, да!
Как раз по ходовке просятся на замену верхние опоры, амортизаторы. Нужно лобовое стекло будет поменять из-за трещины. Попутно скоро ТО большое сделать, масла мотор, КПП, фильтра, дальше ГРМ (ремни, ролики,помпа). А еще очень хочется 2din магнитолу на андроиде с видеорегистратором и камерой заднего вида. Так что колеса скорее всего по планам на 2023 год )))

Цитувати виділенеGoodyear,
Michelin,

Эти пожалуй будут лучшие. У родственника были зимние Michelin на Шкоде Октавия А5, проехали тысяч 40 зимних км за 10 лет. Машину продал, а колеса с зимней резиной остались. Фотографировал на продажу, так протектора еще 5 мм, нет ни одной трещинки. С отзывов родственника ехал на ней как по рельсам. На Шкоду СуперБ помогал выбрать зимнюю резину, остановились на Goodyear, тоже очень доволен пока.
Цитувати виділенеКраїна-виробник може бути Франція, Німеччина, Італія, Польща, Румунія, Турція, Індонезія і т.д. - але щоби ні в якому разі не РФ і вже не Білорусь, не хочу спонсорувати ворожу державу.
Тут дело даже не в спонсорстве, а в низком качестве последней. Если быть патриотом, то нужно покупать Росаву))

_Oleksandr_

Цитата: Ivan1988 від 03 Грудня 2021, 09:54:15На Шкоду СуперБ помогал выбрать зимнюю резину, остановились на Goodyear
Goodyear очень хороша - на фото 10 летний UltraGrip Ice+ с пробегом до 50 тыс. км., если бы климат по-теплее (на морозе дубеет) то еще можно ездить - дефектов, типа трещин, резина не имеет.
Spoiler
[close]
Spoiler
[close]
Spoiler
[close]

Romka


А це ж як? Брехня?
Slavuta BRABUS 1.3L LPG 4