Відключення паливоподачі при температурі ОР 47 градусів.

Автор Evgeniy_Pet, 02 Травня 2021, 18:15:17

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Evgeniy_Pet

Привіт. З'явилася проблема з роботою прошивки Микас 10.3 без +, прошивка AEC 02.30.069b CL A Mar 07 2006 калібровки M103069SL122018. Проблема проявляє себе при досягненні температури ОР 47 градусів незалежно від режиму роботи (прогрів, хх, робочі режими) за винятком режиму пуску, нормальна робота відновлюється при 48 градусах охолоджуючої рідини. Отже заводжу двигун, температура ОР на багато менша 47 градусів, мотор працює відмінно, при досягненні 47 градусів зникає паливоподача. Якщо це трапилось на ходу то відчуття ніби вимкнув запалення, якщо на хх або прогріві то форсунки відключаються до падіння обертів приблизно обертів переходу пуск-прогрів потім відновлюється і якщо двигун зміг підхватити то оберти підскакують, після чого знову форунки працюють 0 мс. Так продовжується до тих пір поки температура не досягне числа 48 в діагностиці. Почалося все з того що я хотів підправити прошивку, Chiploader-ом благополучно зчитування пройшло. Прошивку підправив, записав в блок, перевів в режим діагностики, почистив таблиці адаптації  та завів двигун. Все ніби нормально і тут бах -47 градусів. Зчитував та записував прошивку лоадером 1.97.7 на швидкості 19200, при швидкості 57600 тільки записується нормально а зчитується тільки відсотків 20, потім вискакує помила зчитування адреси 3C... Можливо хтось стикався з такою проблемою або здогадується що може так відрубати подачу палива. У вікні діагностики MikasOnLine сумарна паливоподача Gt в нуль не падає, вираховується згідно режиму роботи двигуна. Лог додаю, номер точки 1458. Забув дописати, всі маніпуляції проводились через нетбук з Windows XP SP3 на борту, адаптер звичайний магазинний VAG-COM 409.1 не на транзисторах, проблем з ним ніколи не виникало, Микас 10.3+ без проблем прошивав.

Володимир

Щось вчудив в прошивці, залий назад ту що скачав з блока.
Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion

Evgeniy_Pet

Так і зробив, відразу після написання повідомлення. В прошивці змінив не багато параметрів: вимкнув датчик кисню щоб до покупки нового чек не відволікав, трохи підняв паливоподачу по тиску на низьких обертах та тисках від 300 до 540 мм.рт.ст, зменшив кроки рхх та добавку по обертах від температури ОР. Паливоподачу коригував по тій причині що якщо Gob настроїти під м'яку та динамічну їзду на обертах вище 2500-3000 то на низьких автомобіль починає смикатись, збіднена суміш. Якщо регулювати під низькі оберти тобто підняти паливоподачу то їзда у міському циклі стає комфортною але на вищих обертах автомобіль тупіший ніж на зменшеній паливоподачі. Та прошивка яку я коригував по їздовим характеристиках мені дуже подобається але ці 47 градусів не дають мені спокою.

vladishtm

Спробуй передивитись прошивки (стару і ту що смикає) в режимі порівняння (і не тільки чіпексплорером а і мікасом онлайн, є трохи різниця) можливо десь випадково смикнув точку на графіку. Крім лога міг би викласти сюди  і обидві прошивки.
Славута 1,3Li 2009
ЭБУ М10.3+  М113111SL132022         
исправ.MIKAS11.0.AEC 02.33.111Dec2

Evgeniy_Pet

Прошивки обов'язково скину. В таблицях де присутня корекція по температурі все супер, передивлявся не один раз. Прошивку редагую тільки через програму Володимира. А проблему я вже знайшов і вирішив її. Отже при редагуванні прошивки захотілося мені зменшити оберти відсічки, в стандарті вони 6400 і 6200 об.хв., а я вліпив 5600 і 5400 об.хв., це константи C0 та C1. В хелпі до мікаса знайшов такі параметри як відсічка холодного двигуна, межа якої на мою думку прив'язана до констант C0 та C1. Зменшивши оберти відсічки я мабуть затронув і оберти відсічки холодного двигуна. Зараз повернув на місце константи C0 і C1, завів двигун і він благополучно прогрівся з 38 до 68 градусів потім я його заглушив. Після виявлення проблеми я багато чого змінив у прошивці, поступово щось підстроював та записував у блок, одним словом, відкатував. Отже проблема вирішена :yahoo:, залишилось піднастроїти привідкривач та прискорювальний насос. Холостий хід вже супер. І це все відбувається при впорскуванні палива у відкритий клапан. Прошивки скину трохи пізніше. Дякую що відгукнулися на моє прохання.
Як і обіцяв додаю прошивки: Версія 1,7 це та що з проблемою, 2,7- проблема вирішена(ще у вер. 2,5), ну і звичайно ж та, яку зчитав з блоку. На базі її все строїлось.

vladishtm

Цитата: Evgeniy_Pet від 03 Травня 2021, 13:57:04Отже проблема вирішена
От і добре :dancer:
Цитата: Evgeniy_Pet від 03 Травня 2021, 13:57:04поступово щось підстроював та записував у блок,
і зберігай також номер_версії.ТХТ файли з коментами змін - легще буде розпутати.
Славута 1,3Li 2009
ЭБУ М10.3+  М113111SL132022         
исправ.MIKAS11.0.AEC 02.33.111Dec2

vladishtm

c173 - 2сек якось мало стандартно 10сек
Т100 - мені не зрозуміло навіЩо взагалі трогати (і якраз на участку 45-50градусів), звідкиля впененість що сам така тарировка твого датчика?
І як ти так точно виміряв ті 47градусів заглоха, чим? Побачив по логу? а тарировка вже була змінена?

Option3 Жорстка відсічка по обертам в мене вимкнута
Датчик барометриичної корекції у мене увімкнуто   - запитував тут,  на форумі, сказали що він є і треба. Наскільки сам зрозумів, це використання  значення ДАД при заглушеному двигуні, для корекції потім по атмосферному тиску вже заведенного.

Цитата: Evgeniy_Pet від 02 Травня 2021, 18:15:17Якщо це трапилось на ходу то відчуття ніби вимкнув запалення, якщо на хх
- щось спільне і для ХХ і для робочого...

можливо не збрасував таблиці адаптації і з них щось лізло?, а пробував скидати (рестарт) весь блок через опендиаг?

Славута 1,3Li 2009
ЭБУ М10.3+  М113111SL132022         
исправ.MIKAS11.0.AEC 02.33.111Dec2

Evgeniy_Pet

Цитата: vladishtm від 03 Травня 2021, 20:50:20c173 - 2сек якось мало стандартно 10сек
Поки що насос працює відмінно, як почне здихати та якщо не буде можливості поставити нового то час збільшу.
Цитата: vladishtm від 03 Травня 2021, 20:50:20Т100 - мені не зрозуміло навіЩо взагалі трогати (і якраз на участку 45-50градусів), звідкиля впененість що сам така тарировка твого датчика?
І як ти так точно виміряв ті 47градусів заглоха, чим? Побачив по логу? а тарировка вже була змінена?
Це було лише у одній версії прошивки, цим я хотів побачити до чого прив'язана проблема, до АЦП ДТОЖ чи температури яку показує діагностичне вікно.
Цитата: vladishtm від 03 Травня 2021, 20:50:20щось спільне і для ХХ і для робочого...

можливо не збрасував таблиці адаптації і з них щось лізло?, а пробував скидати (рестарт) весь блок через опендиаг?
Так, це спільне. Зменшивши оберти відсічки константами C0 та C1 я мабуть затронув оберти відсічки холодного двигуна, у хелпі до мікаса є такі константи, мабуть вони пов'язані. Таблиці адаптації обов'язково скидаю після прошивки.

Evgeniy_Pet

Цитата: vladishtm від 03 Травня 2021, 19:55:18зберігай також номер_версії.ТХТ файли з коментами змін - легще буде розпутати
Це гарна ідея, бо я вже сам в шоці, ніби вчора хотів трошки підкоригувати прошивочку, а тут бах вже версія 2.7 :psih:

vladishtm

Цитата: Evgeniy_Pet від 04 Травня 2021, 03:35:57оберти відсічки холодного двигуна, у хелпі до мікаса є такі константи, мабуть вони пов'язані.
?? Можливо це не "визначені константи"  якщо припустити  так...
C160-01 (Невизначена константа) ()=30 "С419 -  можливо температура ОЖ холодной отсечки"
C160-02 (Невизначена константа) ()= 3000 (?C160-03 (Невизначена константа) ()= 3000)  - ? хтось з них "С417 - отсечка холодного двигателя"? Бо по хелпу С417 десь так наполовину менше "С0" "С1"
Оці що навів співпадають і з моєю прошивкою (111та) також
а от далі цікавіше

C160-16 (Невизначена константа) () в твоїй стоковій =40
  ......а в моїй 111тій прош. = 60 "можливо С418 - температура ОЖ теплой отсечки"
То може в тебе воно відсікало на 40 при прогрітому?  :wallbash: Якесь в тебе тут підозріле значення, я продивився всі варіанти прошивок, які насобирав з інету то ця "C160-16"  зустріяаєтся тільки  в значеннях"60...80...86). Хтось вирішив в твоїй, що прогріта це вже при 40 "C160-16" - ну а відсічка це спокійно приняла і відрубала тобі паливоподачу при 3000 обертах і температурі 40 градусів.   :dunno: (я не зміг відкрити твій лог з допомогою "ДІАГВІЕВ" - ти писав лог чим?)
Ти тепер  можеш перевірити  - на задрочній версії прошивки підніми  "C160-16" до 60...-...80  і відсічка можливо пропаде. Тоді ти відкривач ще декількох невизначених констант.  Правда Володимир схоже забив на оновлення мікасонлайн. :sad:
Славута 1,3Li 2009
ЭБУ М10.3+  М113111SL132022         
исправ.MIKAS11.0.AEC 02.33.111Dec2

Evgeniy_Pet

Логи писав мікасонлайном Володимира, ці константи я ще передивлюсь, але я сумніваюся що мій випадок пов'язаний з ними так як паливоподачу у мене вирубало лише на одному значенні температури 47(46 все норм, 48 теж все норм), і вирубало незалежно від режиму, вмикалася тільки тоді коли оберти просідали приблизно до 300-400 обертів і якщо двигун зміг підхватити то оберти підскакують до 1100-1500(по різному бувало), після чого моментально знову подача палива вирубалась. Це схоже на плаваючий холостий хід яким буває страждають мікаси але на багато жорсткіше і з шаленою тряскою мотора. Коли я увімкнув опцію жорстка відсічка по обертах то то розкачки цієї не було, мотор як правило не міг підхватити і зупинявся. На рахунок цих невизначених констант я зацікавився, зранку поки двигун холодний спробую давонути тапку до відсічки, на холодну один раз топонути шкоди мотору не завдасть.