Бортування шини з диска самотужки

Автор ВКБ, 08 Березня 2022, 11:32:59

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

ВКБ

Скоріше буде така потреба самотужки бортувати шину з диска і на диск штатними або додатковими  підручними інструментами.
Хто бортував, які нюанси.
Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.

ИнФлеймс

Безкамерку буде важкувато змонтувати, але можливо. Колись нову шину саджав звичайним ручним насосом, головне щоб плотно прилягала по боках.  Мабуть в якості джерела повітря можна використати накачане колесо.

Володимир

Цитата: ВКБ від 08 Березня 2022, 11:32:59
Скоріше буде така потреба самотужки бортувати шину з диска і на диск штатними або додатковими  підручними інструментами.
Хто бортував, які нюанси.
Нюансів багато, щоби розбортувати, треба мати в що вперти домкрат щоби зняти бортову частину ската з зацепів на диску. Тому що безкамерні диски мають по всьому діаметру бортик, і просто потоптавшись ногами по шині він звідти не злізе, а особливо якщо скат ніхто роками не чіпав.





Далі для роботи потрібні монтажки, бажано чимось змазувати чи поливати водою щоби легше злазило.



Я колись для надівання шини на диск робив схожу приспособу, тільки підшипник стоїть паралельно до диску.



Багато інформації дає гугл, варто тільки в нього запитати.
Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion

ВКБ

Фимкою штатною пласкою стороною відтягується гума від диску поетапно, спробував. Також силіконове мастило аерозольне допомага.

У мене через місяць як поїздив після шиномонтажки, гова гума почала спускати десь й,5 атм за три-чотири дні. Думав пробив чи штрикнули. Ні  виявилось з губи бульби ідуть, поливав водою.
То я спустив, винув золотник, відтопирив поетапно фомкою гуму від бурта диску по вісі в центр диску (ключем штатним від домкрату)  пропшикав з двох сторін і тепер не траве.
Десь сміття відать попало, шорсткість і фарба облушпляна трохи в контакті гуми і диску.
Тобто фомка стягує, якщо її вставити між гумою і диском і по вісі фомку прокрутити як ніби то крутити гвинти викруткою. Стягує повніссю.
Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.

ВКБ

Начакати можна вибухом пропана, якого треба геть небагато подати в ніпель без золотника для посадки в диск. Буквально літр - два газоподібного при норм тиску. А можна і накачати з ніпелем одночасно вибухом.

Думаю качнуть можна і іншим колесом, довівши до 3 атм і дмухнуть в недобортоване для опресування. Треба спецшланг і ніпель зняти з колеса-донора і клапан.

Буду пробувати, напишу.
Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.

Алекс

В свое время журнал За рулем обсуждал подобные темы
Тогда не помню,а щас при накачке ремнем для крепления груза  стягивать бы нужно ,
Но шприц бензина   и подпаленная газетка практичнее
Славута 1.3Li 2006 г ГБО 4
 ЗиЛ-4331 прицеп ГКБ-8328

ВКБ

Цитата: Алекс від 11 Березня 2022, 19:19:35
В свое время журнал За рулем обсуждал подобные темы
Тогда не помню,а щас при накачке ремнем для крепления груза  стягивать бы нужно ,
Но шприц бензина   и подпаленная газетка практичнее
Детальніше
Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.

Володимир

Перед накачкою шини, по центру протектора по кругу намотується шнурок і стягується, в результаті бока шини розходятся в сторони і прижимаються до диску.
Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion

ВКБ

Цитата: Володимир від 12 Березня 2022, 06:42:14
Перед накачкою шини, по центру протектора по кругу намотується шнурок і стягується, в результаті бока шини розходятся в сторони і прижимаються до диску.
Ну це якщо шина залежана і по бурту завужена і дубова то згоден.
Мої шини по бурту двохлітні росава ширші за диск. Просиліконити периметр , можливо щільно буде для початкової роздачі.
Буду вибухом газом пробувати качати.
А бензином і бумажкою це як?

Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.

al.dudka

Якщо немає силікону то звичайне мило, колись давно тільки воно і виручало

ВКБ

Цитата: al.dudka від 12 Березня 2022, 09:19:07
Якщо немає силікону то звичайне мило, колись давно тільки воно і виручало
Жерти гуму не буде мастило? Ну може до певної міри, бо воно там не додається посиійно, а те що є розмажиться по контакту і випарується потім.
Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.

al.dudka

не мастило, а мило те що миємо руки, а ще краще рідке мило

ВКБ

Цитата: al.dudka від 12 Березня 2022, 11:47:45
не мастило, а мило те що миємо руки, а ще краще рідке мило
Тупнув, читав і писав на ходу.

Бачу мені як бортують то милять. Помім через місяць підсиха і траве потроху безкамерка.
А при обробці бурта аерозолем силікону без пепебортовки, лише спустивши і відтягнувши від лиску фомкою по колу з двох сторін - перестає травити на весь сезон. Силікон там затримується і заповнює нерівності і між поверхнями не випаровується і не мерзне.
Можна і милом, попередньо просиліконивши. Бімба буде.
Також якщо є мікротріщири в неновій шини для безкамерного використання можна промазати всю внутрішню поверхню і буде самогерметизація мітротріщин.
Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.

Vitaliy.

Я уже лет 7 наверно сам себе шиномонтажу, камерные колёса у меня, и балансирую.
Занимаюсь ремонтом авто.Радиолюбитель.Электрика и не только.
Я предпочитаю делать в своей жизни то, что мне нравится. А не то, что модно, престижно или положено.
 рус иван пнх

ВКБ

Цитата: Vitaliy. від 03 Вересня 2022, 22:14:54Я уже лет 7 наверно сам себе шиномонтажу, камерные колёса у меня, и балансирую.
Ого, то ти рембо
Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.