Болгарка з прямою кнопкою до зварочного інвертора

Автор ВКБ, 23 Травня 2022, 08:34:59

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

ВКБ

Якщо комусь треба малі обороти і щось пополірувати, то болгарку можна підключити до полюсів зварочного інвертора, + і - не буде щмінювати напрямок руху, бо треба пепеполюсовувати колектор зі статором, які підключені послідовно. Оскільки боогарка є синхронною колекторною з фазним ротором машиною, вона може працювати як від зміного так і постійного струму.
При пвдключенні неважливо який струм (вірніше обмеження струму) буде виставлений на інверторі, хоч і максимум, нічого не згорить, так як болгарка по закону Ома споживатимеме струм відповідно до свого опору і напруги на інверторі.
Напруга на інверторі 20 вольт. Потужність моєї болгарки 600Ват при 220 Вольт, тому струм при 220В буде 2,7А, а опар 80 Ом. Тому при 20 вольтах матиму струм 0,25А і потужність замість 600Ват лише 5Вт, але вона із за редуктора таки круте з певним моментом.
Також на гаражі у мене є 40 вольт щмінний струм і на 150Ват трасформатор понижуючий освітлення погріб, і болгарка крутиться звісно швидше, де її струм 0,5А і потужність вже 20Ват і відповідно більше обертів. Звісно оберти при 20Вольт інвертора десь 1000 за хвилину, а при 40 вольт десь 2000 обертах, тоді як режим холостого ходу для 12000 станове 220вольт і потужність приблизно 1/3 , яка розходується на подолання інерційних мас розгону, магнітних втрат, ккд і підшипників, де потужність повна рвзання до початку падіння обертів нижче 2/3 що лишається 400Ват.
Фактично на інверторі і болгарці отримуємо непогану полірувальну машинку.
Якщо збільшити потужність від інвертора, тоді змінити в серелині підклбчення старора і ротора з послідовного на паралельний, опір зменшиться при любій напрузі і струм збільшиться, як і потружність, але тоді в 220 краще на довго не вмикати, а лише обмедитись 110Вольт, тоді вона збереже свої характеристики.
З семістерними кнопками звісно не працює, так як семістор відкриває ключ по щмінним гребінцям і зміщує часову фазу відкриття і синусоїди тим самим зменшуючи ту ж напругу і потудність відповідно.
Інвертор чудова штука як блок живлення.
Закони ома та кіркгофа рулять ))
Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.

vladishtm

Цитата: ВКБ від 23 Травня 2022, 08:34:59Фактично на інверторі і болгарці отримуємо непогану полірувальну машинку.
Це теорія? Відео з вашею болгаркою плз в студію.
Цитата: ВКБ від 23 Травня 2022, 08:34:59де її струм 0,5А і потужність вже 20Ват
Тобто ви кажете, що сумарно потужність зменшиться - і думаєте 20ватами зможете щось шлифонути? Ну хіба що манюсінким шліфваликом. Але можливо помиляюсь. Так що відео плз.
Славута 1,3Li 2009
ЭБУ М10.3+  М113111SL132022         
исправ.MIKAS11.0.AEC 02.33.111Dec2

ВКБ

Цитата: vladishtm від 23 Травня 2022, 14:22:18
Цитата: ВКБ від 23 Травня 2022, 08:34:59Фактично на інверторі і болгарці отримуємо непогану полірувальну машинку.
Це теорія? Відео з вашею болгаркою плз в студію.
Цитата: ВКБ від 23 Травня 2022, 08:34:59де її струм 0,5А і потужність вже 20Ват
Тобто ви кажете, що сумарно потужність зменшиться - і думаєте 20ватами зможете щось шлифонути? Ну хіба що манюсінким шліфваликом. Але можливо помиляюсь. Так що відео плз.
Клянусь.! Суперово! Вранці перед тим як писав робив на болгаруі 600вт, 2квт штерм, перфоратор звичайний 850вт. Нема кому тримати телефон і чіплявся масою  і плюсом за ніжки вилки інструментів. Все норм, і момент крутний норм. Не згорить вона, якщо неперегріти, ну це треба з неї камін прям зробити вперти щоб стала і гріти, і то, на статор і ротор отих 20 вт що пук. Сміливо пробуйте. Болгарку не дасть спалити закон ома.
І взагалі, що таке інвертор, потужний блок живлення 20вольт і 260ампер, це 5.2кВт. із захистом від короткого, який він розрізняє різке зростання струму вище обмеженого рукоядкою іструм скидає близько 5А. Функція антизалипання у вигляді пульсуючого там чогось..

Доречі, класне пускове вийде, якщо напругу погасити потужним резистором у вигляді кип'ятильника ))
Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.

vladishtm

Цитата: ВКБ від 23 Травня 2022, 15:01:55Нема кому тримати телефон
B) Відео...... :gvozd:

Цитата: ВКБ від 23 Травня 2022, 15:01:55Болгарку не дасть спалити закон ома.
Так то воно так. Але для регулювання двигунів, наче своя схема, а для активного (резистивного) єлементу своя - а її не рекомендують для двигунів, саме тому що можна спалити двигун.  Крутиться якір це одне, а затормозити це вже інші поля і струми. Ви ж не впихаете на транс постійний струм.
Тенові -тенове, індукції-індукційне. Закон Ома для постійного струму. А для реактивної нагрузки з перемінним струмом, там їіндуктив з емкістю, і резонанс токів і напруг, Мабуть не зря на двигуни все ж ШИМ регулятори зараз. Ну правда колись наче були і єлетромагнітні . Можливо, сварочний і видає імпульси стабіллізуючи струм. Але там є момент старта-поджигу. І воно ж не на реактивну нагрузку робилося, а на чисто активну. А двигун це ревктив. А чим вас не задовольняє для болгарок їхні регулятори обертів? вони ж є на любий струм. Меньші за сварочник. Якось жалко сварочника.
Славута 1,3Li 2009
ЭБУ М10.3+  М113111SL132022         
исправ.MIKAS11.0.AEC 02.33.111Dec2

ВКБ

Ок, сьогодні відео трьох інструментів викладу )) десь до 12.00 сьогодні 24.05.22р.
Я про болгарки прості без регулятора, я ж написав, пряма кнопука.
Яка доля % реактивки в моторі ? Невелика. І болгарка це синхронна машина у якої сосінус майже нуль. Не плутайте з асинхронною тільки  змінного струму з короткозамкненим, інші трохи процеси перемагнічування з синхронною фазним ротором.
Не забувайте, що дріль чи болгарка це ще й готовий генератор, якщо відокремити ланцюг ротора і статроа, крутити і подати на ротор возбуд то з статора буде постій пульсуючий трохи, бо колектор секторний, не як автомибільний, а якщо на статор возбуд подати то з ротора теж буде струм постійний пульсуючий трохи.
Я ж кажу, що стартовий струм тааий який на інверторі стоїть, а розрізняє він коротке при різкому стрибку, так як при, контроллер саме відслідковує різкий коротке замикання і скидує струм для того щоб не сплавити електрод до 5А. А болгарку він сприймає як дугу.
Але оберти не щмінюються якщо крутити болгарку і крутити регулятор струму на макс, бо по закону ома споживати немає що , опір не дає.
А в дузі опір трохи вищий ніж в короткому замкненні.
Спалити не вийле боогарку бо немає де брати тепло в дротах для активки, а якщо реактивка то 3% в синхроннфй машині, то активка в 20 вт це легкий підігрів ))
Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.

ВКБ

Чим вілрізняється 20 вольт 100Ампер  на кінцях інвертора, 20 вольт і 100Ампер кислотного акумуоятора і 20 вольт 100 Ампер сварочного трансформатора ? Лише у інвертора є захист від короткого замикання, і залипання саме в ньому як захист. В інших випалках коротке замикання породдує або дугу або розплаве еоектрод олночасно по всій довжині якщо його вперти і тримати. Але дуга виникає і тому місці контакту де переріз малий і струм породжує плавлення.
Яущо в інверторі прибрати функцію захисиу від короткого, все одно буде працювати та ще й без залипання, але якщо замкнути випадково клеми тотпопале їх нафіг
Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.

ВКБ

Як обіцяв.


Там все описано, заміряно. 25 Вт на виході і пальцями херзупинеш. При перекомутуванні обмоток на паралельне буде 50Вт. Обертів 1500..2000 вихолде
Тобто напруга холостого ходу 19.86...20В, робочого 38.8 Вольт
Все підключається де пряма кнопка, що до змінного, що до постійного , або хватало струму і напруга від 220 до 0. Ще підходе семісторний регулятор лампи розжарення, врозріз 220 кабелю і маємо полірувальну ще краще, ширший діапазрн регулювання. Такий регулятор підхоле до 600Вт болгарок і всього іншого.

Діко вибачаюсь,по заміру 0,65А при 38.8 Вольт тому споживаєма потужність 25,3Вт.  При ккд 0,9 то мехаеічна на виході 22Вт.
Я бачу що інлуктивний опір третина від активного, тому про малу долю не прав був.

Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.

ВКБ

На 1000вт кип'ятильнику під 220В і 49 Ом  струм від інвертора 0,88А напруга 45Вольт.
Виходе що інвертор тримає трум втставлений і варіїрує напругою.
Виходе шо при струмі в 100А напруга буде 20В і стартер крутне, аби не угробить АКБ і бортелектроніку в авто.
У нас стартер 2000вт десь , струм при 12В 166А має бути, опір 0,07Ом це майже коротке для інвертора то може і не запуститись і не вийти з холостого ходу
Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.

ВКБ

Поспостерігав за ВАХ при зварюванні на 80А 3мм електродом, то напруга 20..25В сааче і до 50 , з урахуванням опору дуги . Опір дуги малий. Як працює захист від короткого, х.з., мабуть по швидкості зміни опору коли чиркш і коли тупо втиааєш.
Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.

vladishtm

Цитата: ВКБ від 24 Травня 2022, 10:03:46Як обіцяв.
Блін ну палець нахрена ж ти!!!! камікадзе ВКБ!  :-D  А так, дякую лайфак - принято. В мене є така машинка-макіта. Колись наче пробував тіріст. регулятором для ламп, щоб різати канавки в бетоні на меншій швидкості і поливать щоб менше пилюки. Щось наче не пішло саме  на малих обертах то і останавлювало в бетоні.  Можливо цей варіант спрацює.  Хоча як з відео - схоже бетон теж не потягне. 
Припускаю що збільшення регулятора струму на інверторі нічого не дає, бо болгарка такого струму не візме все рівно.
Сварочні інвертори скоріш за все стабілізують напругу, обмежують верхній порог струму ну і вмомент поджигу електроду щось там додають - чи напругу чи струм.
Славута 1,3Li 2009
ЭБУ М10.3+  М113111SL132022         
исправ.MIKAS11.0.AEC 02.33.111Dec2

ВКБ

"Припускаю що збільшення регулятора струму на інверторі нічого не дає, бо болгарка такого струму не візме все рівно."
Так закон Ома.
Напруга скаче на інверторі, я заміряв, але 20..51Вольт, все. Робочий наруга при 80А спостерігав 25Вольт.Все вірно інвертор робе, слідкує за не те що порогом, абоинавіть за тим що виставлено і закон ома корегує напругою.  Так як опір майже нуль на дузі, то при торканеі малим перерізом стартова напруга 20В і струм не менше 10 ампер думаю нагріває точку, вона температуре і завлікає більшу площу і пішла горіти дуга, алп все одно опір малий і при 80 ампер і 25 вольт маємо в місці плавлення 2000вт що і буде його плавити той струм при такому теплі.
Я ще на кип'ятильнику 1000вт проексперементував.
На інверторі напруга стала 45Вольт і сьрум 0,88А тобто 40 ват стає кип'ятильник з 1000вт . Ну ніде взятись тому 1квт так як закон ома і при 51Вольт зварної напруги не буле згорання кип'ятильника.
Відео виставлю з кип'ятильником
Бетон болгарка прорізає на інверторі.
Також хіба нема трансформатора понижуючого хоча б на 150 ват, зміного на виході і болгарка піде ?
Я думаю стартер смикне інвертор, бо там опір малий ))
По закону ома струм то високий породжує напруга з опором. Тому все ок, знаючи закон ома шеільний , параметри і ми екстрасенси пепедбачаємо що буде
Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.

Володимир

Цитата: ВКБ від 24 Травня 2022, 10:03:46
Як обіцяв.


Там все описано, заміряно. 25 Вт на виході і пальцями херзупинеш. При перекомутуванні обмоток на паралельне буде 50Вт. Обертів 1500..2000 вихолде
Тобто напруга холостого ходу 19.86...20В, робочого 38.8 Вольт
Все підключається де пряма кнопка, що до змінного, що до постійного , або хватало струму і напруга від 220 до 0. Ще підходе семісторний регулятор лампи розжарення, врозріз 220 кабелю і маємо полірувальну ще краще, ширший діапазрн регулювання. Такий регулятор підхоле до 600Вт болгарок і всього іншого.

Діко вибачаюсь,по заміру 0,65А при 38.8 Вольт тому споживаєма потужність 25,3Вт.  При ккд 0,9 то мехаеічна на виході 22Вт.
Я бачу що інлуктивний опір третина від активного, тому про малу долю не прав був.
Тут не буде регулювання обертів в залежності від положення регулятора на апараті, я в такий спосіб живив самопальний різак для пінопласту, температура спіралі від положення регулятора не змінювалась.
Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion

ВКБ

Так, не змінюється, бо опір то є константа для підключаємого елемена ланцюга.
Семісиорний регулятор норм для ламп розжарення в корпусі вимикача. Чутливість у нього один оберт це від 0 до 220в. Потужність ну відповідно яе добуток з напругою  в залежності від опору і напруги , так і струм відповідно від напруги, бо опір константа того що підключаємо.
Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.

ВКБ

Напруга на болгарці



Струм на болгарці



ВАХ кип'ятильника з 1000Ват вийшло 40Вт. Гріється потроху прям гаряченький, ну як на 40 Вт )) лампочку куками не втримати.

Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.

ВКБ



Ще моя болгарка 2000вт. Струм і напруга на відео. Стартовий струм 3А, думаю що він і є струм блокування обертів, тобто активного навантаження і інлуктивнооо мвксимальний. А в роботі при 220В струм 10А дуди сюди. Тому якщо буде працювати в нагрузку і крутитись не перегріється.
Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.