Вісьовий вентилятор 220В для ванної кімнати

Автор ВКБ, 20 Липня 2023, 11:50:13

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

ВКБ

Є вентилятори Домовент, інші виробники.
Питання про вісьовий побутовий вентилятор 220В для витяжки ванної кімнати.

Є вентилятори діаметром 100ми шумністтю  40 Дб вартість 400грн, є 21Дб шумність ціна 1500грн. Трохи різні по фланцю корпусу, але не критично. Самі вентилятори не суттєво відоізняються, але по шумності дійсно є тихці. Потужність 100мм вентилятора - 14Вт.Оберти скоріше 3000 (2870) об/хв бо двополюсний статор асинхронний короткозамкнений ротор. Продуктивність 94м.куб./година. Тихі і шумні приблизно одної продуктивності. Кількість лоратей - 7, а у тихого наче 11 (перерахую)
Мотор у шумного тихий тихий якщо зняти пропелер і крутити без нього, навіть того, який пропрацювпв 5 років кожен день.. Тобто виходить шумність це чисто пропеллер, кути і форма його ламелей і кут атаки що формує крок гвинта, шорсткість , флрма країв, тощо !!??
Тихі пентилятори дають враження
Що йому зробити щоб був тихий?
Якщо змінити кут менше 45..тобто 30..25, буде крок менший на оберт і швидкість потоку менша, але якщо додати кількість ламелейто чи це вплине?
Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.

Володимир

Я думаю що там питання не тільки в форми крильчатки, але і в тому як відбалансована крильчатка плюс між двигуном і корпусом повинні бути демпфери щоби не передавались вібрації.
Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion

ВКБ

Про балансування і антижорсткість мотора до корпусу згоден.

Ось тільки що був в магазині. В моєму 7ми ламельному шумному дешевому крильчатка позаду, і таких 90% , та ще й враження що передерли один у одного. А ось на фото ляля 20ти Дб, то там 11 ламелей і пропелер з переду. Продуктивність в цьому безшумному 100м куб, у моєму 94м.куб. Діаметр той самий 100мм.
Демфірування у дешевому відсутнє, в безшумному - не знаю.
Оберти скоріш однакові десь 2830об/хв. А якщо менші то як тоді реалізовано без схеми, нууу, можливо три чи чотири полюси.
Крильчатка легка, може дисбаланс мізерний бути бо в руках не вібрує.

Схоже що у 11ти ламельному може бути менші оберти на відсоток різниці кількості ламелей. По площі, куту і форсі майже однакові ламелі.

Семисторний регулятор вартує 400 грн до 800Вт потужністт пропускною...20 кратного запасу )). Регулятор вирішує шумність, бо є ті що менш шумні 7ми ламельні , але продуктивність менша.



20230720_124055.jpg
Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.

Skiper

На підшипниках треба брати з функція запобігання зворотній тязі і має віброгасні вставки.
В основному гучність роботи залежить від монтажу. Якщо запхнути в трубу сотку з металевою витяжкою, то буде працювати як громофон.
У мене Вентс 100 Квайт місцевого виробництва, йшов раніше на експорт, зараз ХЗ. Купляв років з сім назад.



Slavuta 1.2SI by Skiper
Мы в ответе за тех, кого вовремя не послали за русским кораблём

Toris

...Колись давно підбирали ми з хлопцями кулери (радіатори з вентиляторами на процесори) для комп'ютерів, щоби було відносно недорого, тихо, ефективно відводило тепло та мало якусь пристойну довговічність.

Найтихіші вентилятори мали такі ознаки:
1) багато лопаток вентилятора, котрі в плані помітно перекривають одна одну;
2) лопатки криволінійні в усіх трьох координатах, опуклі по типу ложки; ударна та відходяща кромки також криволінійні;
3) кількість лопаток не кратна кількості розпірок підвіски двигуна (тобто не кратна 3 або 4) і в ідеалі є простим числом;
4) вентилятор має менші оберти та більший діаметр у порівнянні з шумним вентилятором такої ж продуктивності;
5) вентилятор збалансований (лопаті мають високу точність виготовлення і не мають облою чи іншого браку виробництва);
6) підшипники - виключно підшипники тертя, люфт рукою не відчувається взагалі; але такі підшипники недовговічні;
7) відсутність решітки на вхідному дифузорі та віддалення вихідного дифузора від будь-яких перешкод потоку.

Це конструктивні ознаки. Щось самостійно змінити чи покращити вже неможливо. Я ще й спеціально відбирав найтихіші серед тихих для вимогливих клієнтів, рукою вібрації слухав при підвищеній напрузі/обертах.
Також є особливості монтажу та резонансів.

Це про слабкі вентилятори з малою продуктивністю.

З побутовими вентиляторами усе серйозніше, бо при таких же габаритах продуктивність має бути у десятки разів більшою. Розповів усе це, щоби зекономити життя експериментатору.

Цитата: ВКБ від 20 Липня 2023, 11:50:13Що йому зробити щоб був тихий?
Готовому виробу уже нічого не зробите, Костянтине... Купуйте за 1500 грн і навіть не заморочуйтесь.

Володимир

Ще є різниця де закріпити, в мене на роботі закріпили на підвісній стелі то гудять сильно.
Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion

ВКБ

Цитата: Skiper від 20 Липня 2023, 20:02:32На підшипниках треба брати з функція запобігання зворотній тязі і має віброгасні вставки.
В основному гучність роботи залежить від монтажу. Якщо запхнути в трубу сотку з металевою витяжкою, то буде працювати як громофон.
У мене Вентс 100 Квайт місцевого виробництва, йшов раніше на експорт, зараз ХЗ. Купляв років з сім назад.




Цей тихий. Різницю відчутно в руках вже як увімкнути, або на магазинних стендах однакових які стоять поруч. Я перегледів ще раз, чисто конструкція пропелера і місце вмтановлення , позаду чт по переду. Мотори і оберти однакові. Все інше можливо впливає, але у малих відсотках.

Купив другий ідентичний дешевий. Перший працює вже давно. Але мабуть заміню.

Є бажання втулити такого ж габарита з кулера за для приколу, покрусеного по всім плоскостям.

Доречі перерахував теорію і опираючиль на цифру паспортну продуктивності в 94м.куб, то ККД пропелера 50%.
Шум і є критерієм ККД для пропелера, чи я помиляюсь?

Бачив є пропелери комп'ютерні з поперековими відносно довжини від центру бороздами, які запобігть радіальному зриву потоку.
Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.

Skiper

Цитата: ВКБ від 21 Липня 2023, 14:27:09Але мабуть заміню.
Все залежить від монтажу та конструкції. В квартирі багатоповерхівки більш менш тихо, в часному домі - гуде.
Принцип та конструкції самих витяжок, та кріплення вентиляторів можуть бути інші.
Це як той стоковий бензонасос в Славуті. В руках тихий, а як підвісив до металу, в салоні все гуде, як в АН-24 обо голковий звукознімач, сам по собі тихий, а якщо навісити трубу, то вже граммофон. . Фізичні процеси щодо передачі звуку у різних середовищах однакові  :)
Slavuta 1.2SI by Skiper
Мы в ответе за тех, кого вовремя не послали за русским кораблём

Toris

З приводу підвісу. У мене на роботі в жіночому туалеті вентилятор витяжний стоїть. Такий собі, дохленький. Але коли працює, то дає нефіговий низькочастотний гул. Встановлений у капітальній стіні у дві цеглини, тобто гул дають не вібрації, а якісь акустичні хвилі, там і туалет, і передтуалетник плиткою обкладені. Дві строгі прямокутні камери, які своїми розмірами створили резонансну систему по типу фазінвертора у колонках.