Лямбда зонд

Автор doomu, 13 Серпня 2009, 21:37:46

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

ВКБ

По перетисканню показники наче як регулює.
Підчипи на масу і сигнальний з лямбли мультиметр не відкидуючи крнтакти. Має скакати як заяць 0,1..0,9, тоді працює лямбда, питання до мікасу. Якщо мляво...помирає,  чи ресурс чи отравився, тобто іони займають інші еоементи і запобігають окисленню.
Також модна не знімаючи відкинути контакти і на масу і сигналтний лнянути що по факту іде з мотору. Скакати не буде, а буде показувати факт кисню якщо в діапазрн потрапе коеф 0,75..1,25.
Також якщо не скаче і таки показує, тоне контакт сигнального чи маси або двох.
Також можна зняти датчиу і домамеа газ комфорку  чи лампою бензо погріти язиком і мультиметр вчіпити.
Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.

Володимир

Цитата: vladishtm від 02 Грудня 2021, 00:18:17
Стала лямба редко но выдавать джеки чана. Иногда сама снимется. Иногда передергивание ее разъемом помогает. Попробовал я по методике, что приводил чуть выше проверить работоспособность своей лямбды. (передавливание обратки топлива (повышение давления -обогащение) и снятие трубки возле РХХ (подсос воздуха-обеднение). Записал лог. И если чесно не пойму, впечатление что лямбда уже дохлая. Слишком вялая реакция, да и с коэф.непонятка стоит как вкопаный на "1". Может кто подтвердит или откинет мои сомнения? Может что в прошивках намутил? ЛЯмбда включена впрош. Первая картинка лог с пережимом обратки, вторая подсос воздуха. Делал по три раза, реакция такая же. На картиннках скрин растянул. На первой между метками где то 0,28сек, ... на втором кажись 0,3сек. Нужно попробовать еще то же, но очень короткими тычками.
Spoiler
[close]
Spoiler
[close]
Підозрюю що робив зразу після старту і не дочекався доки включиться в роботу лямбдарегулятор, на останній картинці видно як в кінці він запрацював.
Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion

vladishtm

Цитата: Володимир від 02 Грудня 2021, 09:53:47Підозрюю що робив зразу після старту і не дочекався доки включиться в роботу лямбдарегулятор, на останній картинці видно як в кінці він запрацював.
Мені б теж так хотілось але нажаль ні, температура охолоджуючої було вже більше 80гр :sad: Мене трохи збиває напруга з лямбди на другому лозі. А з іншого боку і там вона дуже мало міняется. Хоча в обох варіантах оберти двигуна відчутно росли та падали. Можливо сама лямбда непрогрілась - але я есперементувати почав коли вже навіть вентилятор радіатора спрацьовував. Одне но -це був ХХ на стоячій -алеж все рівно якась дурня, як продовження того флагу "холодного двигуна". Дуже вже мала зміна напруги. Реакція мікасом час всприску та УОЗ (до речі мінялася і напруга детонації -то можливо по ній мікас і реагував паливом і кор. УОЗ  :dunno:
Ось той же самий лог, ще й ТОЖ. Мітки через 0,5сек. Коєф кор той же, весь час "1" просто не доліплював.

Славута 1,3Li 2009
ЭБУ М10.3+  М113111SL132022         
исправ.MIKAS11.0.AEC 02.33.111Dec2

Володимир

Судячи з малюнку з лямбдою все добре, яле я не бачу щоби працював лямбдарегулятор, він або відключений на ХХ, або після старту двигуна пройшло мало часу щоби він запрацював.
Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion

ВКБ

Цитата: Володимир від 02 Грудня 2021, 13:17:07
Судячи з малюнку з лямбдою все добре, яле я не бачу щоби працював лямбдарегулятор, він або відключений на ХХ, або після старту двигуна пройшло мало часу щоби він запрацював.
Мало часу. Нігрівач дохне.
Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.

Володимир

Цитата: ВКБ від 02 Грудня 2021, 13:31:31
Цитата: Володимир від 02 Грудня 2021, 13:17:07
Судячи з малюнку з лямбдою все добре, яле я не бачу щоби працював лямбдарегулятор, він або відключений на ХХ, або після старту двигуна пройшло мало часу щоби він запрацював.
Мало часу. Нігрівач дохне.
Датчик нагрівся, бо напруга вже майже 0,9 в, але з якихось причин регулятор не працює, або ще не включився, або він відключений на ХХ.
Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion

ВКБ

Цитата: Володимир від 02 Грудня 2021, 14:06:11
Цитата: ВКБ від 02 Грудня 2021, 13:31:31
Цитата: Володимир від 02 Грудня 2021, 13:17:07
Судячи з малюнку з лямбдою все добре, яле я не бачу щоби працював лямбдарегулятор, він або відключений на ХХ, або після старту двигуна пройшло мало часу щоби він запрацював.
Мало часу. Нігрівач дохне.
Датчик нагрівся, бо напруга вже майже 0,9 в, але з якихось причин регулятор не працює, або ще не включився, або він відключений на ХХ.
У мене таке було перед смерттю дк
Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.

Володимир

На логах ДК реагує на вприск, значить живий.
Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion

vladishtm

Повторив ще раз тест. Авто прогрів, проїхався довгенько, приїхав, заглушив і через пару хвилин завівся для логів.
1)Лямбдазонд взвіся через 12сек (#1), початок лямба регулювання через36сек(#2) (темп80град, затримка 24сек+12сек)
Spoiler
[close]
2)декілька коротких пережимів обратки - напруга з ДК 0,894-0,913  дуже мала амплітуда коливань напруги л_зонда
Spoiler
[close]
3)підсос - практично теж саме мала амплітуда
Spoiler
[close]
4)смики вручну заслонки дроселя - тут ДК пару раз смиканувся до 0,14В (#0)...0,15В(#6)? саме це збиває з пантилику? тоб то цей ЛД може показати
бідну суміш (хоча яка вона була в саме ці моменти?) Або може десь контакт поганий і при прогазовці од відбраціі починає правильно фуричити той ЛД.
Spoiler
[close]

Картинка з хелпу лямбда регулятора та по напрузі зонда (красна).
Spoiler
[close]
Судячи з неї напруга зонда мінімально по розмаху хоча б до 0,45В повинна доходити. Ну а от тоді і будуть працювати константи С61 та С62 для запуска і роботи лямба-регулятора.
В мене схоже зонд став тупим, розмах амплітуди від зверху вниз малий, по напрузі (навіть коли я прежимаю обратку палива, чи підсос даю. Ця напруга каже що норма,  "1" КЛР, от значить і лямба регулятор і вважає, що все норма.  Зміни паливоподачі та УОЗ відбуваються по детонації та інш. Ніяк не лямбда регулюванням.  Схоже моєму лямбда зонду кірдик?

C61 Порог перехода бедный -> богатый
C62 Порог перехода богатый -> бедный
Определяют пороги напряжения датчика кислорода для детектирования переходов бедный->богатый и наоборот.

Славута 1,3Li 2009
ЭБУ М10.3+  М113111SL132022         
исправ.MIKAS11.0.AEC 02.33.111Dec2

ВКБ

Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.

Володимир

Цитата: vladishtm від 02 Грудня 2021, 18:33:144)смики вручну заслонки дроселя - тут ДК пару раз смиканувся до 0,14В (#0)...0,15В(#6)? саме це збиває з пантилику? тоб то цей ЛД може показати
Все в нормі, відкрив дроселя, іде перехідний режим від холостого до робочого ходу, лямбдарегулятор не працює тому коефіцієнт лямбдарегулювання рівний одиниці. Так як додатковий кисень надійшов а блок не встиг ще відреагувати додатковою паливоподачею, то маєш короткочасні стрибки напруги в сторону бідної суміші. Уважніше читай логи і не заважай машині працювати.  :-D
Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion

User2108

Володя, не заважай Кості нові серії писати  :-D

vladishtm

Цитата: Володимир від 03 Грудня 2021, 08:55:59Все в нормі,
Дякую за увагу Володимир, а можна попросити, сюди скрін логу від тебе амплітуди коливань напруги лямбда зонда ну хоча б на короткочасні (1-2сек) пережими обратки?   (чи якщо кв когось е вже готові -закиньте сюди плз)
Мене в цій сітуації непокоять  -періодичні джекі чани по лямбда зонду (лічиться пересмиком його роз"єму), та також що напруга з нього в логах практично ніколи не буває нижче приблизно 0,7В.  А уставки включення в роботу лямбда регулятора С61, С62 0,58В, 0,48В. - значить той лямбда регулятор практично ніколи не працює. Дуже все якось красиво виходить.
Славута 1,3Li 2009
ЭБУ М10.3+  М113111SL132022         
исправ.MIKAS11.0.AEC 02.33.111Dec2

Володимир

#1003
Цитата: vladishtm від 03 Грудня 2021, 12:43:08
Цитата: Володимир від 03 Грудня 2021, 08:55:59Все в нормі,
Дякую за увагу Володимир, а можна попросити, сюди скрін логу від тебе амплітуди коливань напруги лямбда зонда ну хоча б на короткочасні (1-2сек) пережими обратки?   (чи якщо кв когось е вже готові -закиньте сюди плз)
Мене в цій сітуації непокоять  -періодичні джекі чани по лямбда зонду (лічиться пересмиком його роз"єму), та також що напруга з нього в логах практично ніколи не буває нижче приблизно 0,7В.  А уставки включення в роботу лямбда регулятора С61, С62 0,58В, 0,48В. - значить той лямбда регулятор практично ніколи не працює. Дуже все якось красиво виходить.
В мене на холостому лямбда відключена.

То може в тебе ДК БОШ?
Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion

vladishtm

Цитата: Володимир від 03 Грудня 2021, 13:44:15То може в тебе ДК БОШ?
Ф Фіг його..... знає  :dunno:, не заглядав, а яка буде різниця?
Цитата: Володимир від 03 Грудня 2021, 13:44:15В мене на холостому лямбда відключена.
Люди добрі, то може хтось кине сюди скрін, чи лог напруги ДК  з реакцією на пережим обратки палива. Мабуть  же буде потрібна нам як опорна інфа? Бо я в своєму ДК щось засумнівався.
Костя теж скаже , що відключена....і Ромка....  :facepalm: Ю!
Славута 1,3Li 2009
ЭБУ М10.3+  М113111SL132022         
исправ.MIKAS11.0.AEC 02.33.111Dec2