История ЗАЗ

Автор Алла, 17 Січня 2008, 15:26:07

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.

Toris

Ага, отже вони зірвали потік, щоби зменшити площу підйомної поверхні. Без трампліна ця поверхня складалась би з капоту, лобового скла, даху, ляди. А трампліном вони мінуснули вплив ляди.

Цікаво, а на якій швидкості потоку вони отримали різниці сил, зазначені на малюнку?


User2108

Цитата: Toris від 14 Вересня 2021, 13:39:12
Ага, отже вони зірвали потік, щоби зменшити площу підйомної поверхні. Без трампліна ця поверхня складалась би з капоту, лобового скла, даху, ляди. А трампліном вони мінуснули вплив ляди.

Цікаво, а на якій швидкості потоку вони отримали різниці сил, зазначені на малюнку?


Далі із статті:
Но как разительно изменилась картина, когда на крыше был установлен дефлектор! Воздушный поток, «ломаясь» в нем, буквально обрушился на заднюю дверь «девятки». Зона разрежения исчезла бесследно — ее «сдула» струя воздуха, отклоненная металлической пластиной.
Самое любопытное, что величина Сх после установки дефлектора... не изменилась! Конечно, дополнительный диффузор на крыше увеличил лобовое сопротивление. Но и зона разрежения позади машины практически пропала — и перестала «оттягивать» машину назад. Так что баланс продольных аэродинамических сил сохранился.
А вот баланс подъемных сил оказался нарушен. Задние колеса теперь заметно разгружаются, дефлектор «приподнимает» автомобиль. Чем это грозит?
На скорости 140 км/ч на машину теперь действует суммарная подъемная сила в 500 ньютонов. Много это или мало? Представьте, что машину оттягивает вверх груз в 50 кг. В скоростном повороте, когда колеса балансируют на грани сцепных свойств, такое уменьшение нагрузки вполне может спровоцировать преждевременный срыв в скольжение.
Впрочем, многие владельцы «восьмерок» и «девяток» редко превышают разрешенную скорость. А если и превышают, то в «разумных» пределах

User2108


Romka

#258
Цитата: Володимир від 13 Вересня 2021, 08:47:43
Цитата: drone від 12 Вересня 2021, 20:06:54Правда, судя по убогому положению стекла от таврии, похоже, что седан слепили в качестве прототипа из того, что было. Возможно, из-за отсутствия стекла для лифтбека из-за отсутствия финансов, разрыва кооперации и тэдэ
Славута також зліплена з того що було, відносно толково була спроектована таврія з мінімумом кусків деталей. Якщо в славуті зняти обшивку багажника, то кількість кусочків металу з якого вона зліплена вражає.


Там стоять підсилювачі корпуса. Якщо вірити кузовщикам, що займались ремонтами кузова від перших таврій, Дани таких підсилювачів не мали. Так ремонтувати Таврію після ДТП в корму було простіше. Але вона більш небезпечна.
Коли мене догнали ззаді в право, то тріснув тільки бампер і зім'яло пол багажника трохи, ну і підсилювачі. Але навіть ляда закривалась  і фонарь цілий.
Проте ремонту зайняло тиждень. Майстри сказали, що була б Тавра, то скало б до вікна, але вирізали б кусень і вварили, за два дні зробили б.
Проте задньому пасажиру було б погано...
Так, що в Славуті там все в толк.
Slavuta BRABUS 1.3L LPG 4

Vitaliy.

Прикольно, тема про историю заза, а тут про козырёк восьмёрки активно толкуют )
Занимаюсь ремонтом авто.Радиолюбитель.Электрика и не только.
Я предпочитаю делать в своей жизни то, что мне нравится. А не то, что модно, престижно или положено.
 рус иван пнх

User2108

Цитата: Vitaliy. від 14 Вересня 2021, 23:24:49
Прикольно, тема про историю заза, а тут про козырёк восьмёрки активно толкуют )
Це до того, що 08, яку перемалювали з Таврії, змогла їздить тільки після залучення Порше, але ж ні, треба поливати лайном ЗАЗ, а от тазовське зубило, це бомба автомобіль, на який треба рівнятись

Володимир

Цитата: Romka від 14 Вересня 2021, 14:23:09Так, що в Славуті там все в толк.
Я не проти підсилювачів, я кажу про те, що економічно вигідніше штампанути одну деталь ніж штампувати 5 деталей чи більше і варити їх до купи щоби отримати те що можна було за 5 секунд зробити одним рухом преса. Плюс стики зовнішніх деталей ще й треба після зварювання зашпалювати.
Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion

Romka

Тут згоден. Але здешевлення виготовлення продукції для автовиробника завжди веде до підвищення кошту ремонту для споживача. Тому тут треба мати баланс. Бо можна зробити, що ремонт буде занадто дорогий і дешевше не купувати авто взагалі. :gvozd:
Але все вже, - крутим гайки братнього ворога під егідою, це європейське.  :-D
Slavuta BRABUS 1.3L LPG 4

Володимир

Цитата: Romka від 15 Вересня 2021, 11:42:02
Тут згоден. Але здешевлення виготовлення продукції для автовиробника завжди веде до підвищення кошту ремонту для споживача. Тому тут треба мати баланс. Бо можна зробити, що ремонт буде занадто дорогий і дешевше не купувати авто взагалі. :gvozd:
Але все вже, - крутим гайки братнього ворога під егідою, це європейське.  :-D
Я думаю що цілий кусок металу має більшу міцність ніж такий самий кусок зварених з кусочків точечною зваркою з інтервалом 3-5 см, бо точки зварки там положені не густо, мабутьт все зварювалось вручну, а це вже плюс кілька людей на кожну робочу зміну.
Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion

User2108

Цитата: Володимир від 15 Вересня 2021, 13:17:30
Цитата: Romka від 15 Вересня 2021, 11:42:02
Тут згоден. Але здешевлення виготовлення продукції для автовиробника завжди веде до підвищення кошту ремонту для споживача. Тому тут треба мати баланс. Бо можна зробити, що ремонт буде занадто дорогий і дешевше не купувати авто взагалі. :gvozd:
Але все вже, - крутим гайки братнього ворога під егідою, це європейське.  :-D
Я думаю що цілий кусок металу має більшу міцність ніж такий самий кусок зварених з кусочків точечною зваркою з інтервалом 3-5 см, бо точки зварки там положені не густо, мабутьт все зварювалось вручну, а це вже плюс кілька людей на кожну робочу зміну.
Щодо міцності кузова звареного з цільноштампованих деталей і з кусочків:
Для сведения сообщаем замеренную в испытательном центре ЗАО "ЗАЗ" угловую жесткость кузова автомобиля "Славута" в сравнении с другими автомобилями.
Славута - 7000 Нм/град,
Таврия - 5000-6000 Нм/град,
ВАЗ 21093 - 7360 Нм/град,
Ланос - 8430 Нм/град,
Таврия пикап с жестким верхом - 15000-16000 Нм/град
Опель Астра - 12 570 Нм/град

drone

Цитата: Володимир від 15 Вересня 2021, 10:34:40
Цитата: Romka від 14 Вересня 2021, 14:23:09Так, що в Славуті там все в толк.
Я не проти підсилювачів, я кажу про те, що економічно вигідніше штампанути одну деталь ніж штампувати 5 деталей чи більше і варити їх до купи щоби отримати те що можна було за 5 секунд зробити одним рухом преса. Плюс стики зовнішніх деталей ще й треба після зварювання зашпалювати.
Это если не нужно покупать новый пресс под эту деталь.

А вообще цена 1102 в 5100руб и 2108 - 8300 руб наглядно демонстрирует кто и где считал деньги, а кто их пускал на обгавкивание конкурентов. 
Больной c синдромом Дауна защитил диплом по истории Украины
"Картина мира вдруг начала сходиться,
Теперь у меня есть мнимая единица"

User2108

Цитата: drone від 15 Вересня 2021, 15:38:07
Цитата: Володимир від 15 Вересня 2021, 10:34:40
Цитата: Romka від 14 Вересня 2021, 14:23:09Так, що в Славуті там все в толк.
Я не проти підсилювачів, я кажу про те, що економічно вигідніше штампанути одну деталь ніж штампувати 5 деталей чи більше і варити їх до купи щоби отримати те що можна було за 5 секунд зробити одним рухом преса. Плюс стики зовнішніх деталей ще й треба після зварювання зашпалювати.
Это если не нужно покупать новый пресс под эту деталь.

А вообще цена 1102 в 5100руб и 2108 - 8300 руб наглядно демонстрирует кто и где считал деньги, а кто их пускал на обгавкивание конкурентов. 
А наведіть заодно кількість рублів, які совкова влада виділяла на підтримку ТАЗа і ЗАЗа?

olegopel

Цитата: Володимир від 15 Вересня 2021, 13:17:30Я думаю що цілий кусок металу має більшу міцність ніж такий самий кусок зварених з кусочків точечною зваркою з інтервалом 3-5 см, бо точки зварки там положені не густо, мабутьт все зварювалось вручну, а це вже плюс кілька людей на кожну робочу зміну.
Тут не просто важлива міцність (жорсткість кузова), а й його спроможність частково деформуватись, тобто якби грати на нерівностях.
Цільна деталь при постійних нагрузках вібрації почне давати тріщини в слабких місцях. От саме в цих місцях деталь і зварюється з кількох частин і ці місця стають не такі жорсткі. Так би мовити - частково рухаються (як на шарнірах). Ходова частина авто гасить основну частину вібрацій, але не всю.
І другою причиною зварювання з багатьох частин є - безпека.
Бо при зіткненні з перешкодою метал має складатись так (гасити силу удару), щоб при деформаціях забезпечити  безпеку пасажирам. От при сильному ударі, саме ці зварні місця при досягнені якоїсь нагрузки можуть роз'єднуватись (руйнуватись) і перенаправляти напрямок сили удару в сторону від салона.

П.С. якщо "кривовато" написав, то поправте.

Володимир

Цитата: olegopel від 16 Вересня 2021, 10:57:57
Цитата: Володимир від 15 Вересня 2021, 13:17:30Я думаю що цілий кусок металу має більшу міцність ніж такий самий кусок зварених з кусочків точечною зваркою з інтервалом 3-5 см, бо точки зварки там положені не густо, мабутьт все зварювалось вручну, а це вже плюс кілька людей на кожну робочу зміну.
Тут не просто важлива міцність (жорсткість кузова), а й його спроможність частково деформуватись, тобто якби грати на нерівностях.
Цільна деталь при постійних нагрузках вібрації почне давати тріщини в слабких місцях. От саме в цих місцях деталь і зварюється з кількох частин і ці місця стають не такі жорсткі. Так би мовити - частково рухаються (як на шарнірах). Ходова частина авто гасить основну частину вібрацій, але не всю.
І другою причиною зварювання з багатьох частин є - безпека.
Бо при зіткненні з перешкодою метал має складатись так (гасити силу удару), щоб при деформаціях забезпечити  безпеку пасажирам. От при сильному ударі, саме ці зварні місця при досягнені якоїсь нагрузки можуть роз'єднуватись (руйнуватись) і перенаправляти напрямок сили удару в сторону від салона.

П.С. якщо "кривовато" написав, то поправте.
Коли метал рветься це не є безпека, бо тоді гості куски травмують людей, для цього на деталях роблять спеціальні вистамповки щоби кузов правильно складався при ударі.
Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion

Vitaliy.

 :ok: :ok:
Цитата: Володимир від 16 Вересня 2021, 11:30:24Коли метал рветься це не є безпека
Я офигеваю от современного говнопрома, машины делаются из фольги, передние и задние части трамваев, богданов, делаются из пластика. Скоро из папье маше будут делать ...
Занимаюсь ремонтом авто.Радиолюбитель.Электрика и не только.
Я предпочитаю делать в своей жизни то, что мне нравится. А не то, что модно, престижно или положено.
 рус иван пнх