Охлаждение Славуты

Автор YUKON, 21 Травня 2010, 21:09:12

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачів і 3 Гостей дивляться цю тему.

vladishtm

Цитата: ВКБ від 25 Березня 2022, 09:23:54На рідному там саме тріснуло, але через 14 !!! Років.
Ось і доказ вини пробки.
Цитата: ВКБ від 25 Березня 2022, 09:23:54Пружину обрізати зло
А ви хоч раз провірили при якому тиску та пробка спрацьовує? а через три місяці коли засираються приужини? а через рік?  Надлишку тиску достатньо трохи 0,5-0,7атм (бо це іде  плюс до атмосферного)  Та хтось вирішив що треба плюс аж дві атм. Цікаво, в приватному будинку, в паровому опаленні з розширювальним бачком на горищі ,якось обходяться без такого лишнього плюса.
Славута 1,3Li 2009
ЭБУ М10.3+  М113111SL132022         
исправ.MIKAS11.0.AEC 02.33.111Dec2

vladishtm

Цитата: ВКБ від 25 Березня 2022, 21:58:07Розумієш, в бачку є місця втричі тонші і дихаючі і не лопнуло.
Та просто зразу брали пластик не вторинний, а тепер кооперативи зі всякого гівна пресують. Я поміняв три  бачка і не менше кришок -плюнув, вернув заводський  (в ньомому просто крива горловина під датчиком), прослабив пружину кришки і не затягую. Вже більше року - і що? різниці поведінки в авто не побачив. А манометр ставив  - на пісюн бачка шланг з манометром тройник і піднімаємо тиск авто насосом і побачити як працює кришка, і зробите висновки.
Славута 1,3Li 2009
ЭБУ М10.3+  М113111SL132022         
исправ.MIKAS11.0.AEC 02.33.111Dec2

ВКБ

Запаяв я бачек, тепер є запасний. Брати лише молочного відтінку товстошкурий треба.
Не люблю я зі славути ланос робити щодо тих бачків, і не сильно відхилятись від підручника. Хай собі стоїть рідний по конструкції і 1 атм.
Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.

Kudrik

Цитата: vladishtm від 25 Березня 2022, 22:05:08в приватному будинку, в паровому опаленні з розширювальним бачком на горищі ,якось обходяться без такого лишнього плюса.

Есть и там свой  "плюс" ....
Расш.бачек стоит под потолком второго этажа. Котел заглублен ниже уровня пола на 0,5 м
Дом два этажа. Разница высот между трубой обратки и уровнем воды в бачке...условно/примерно 6,0 м
Значит Статическое избыточное давление водяного столба , в зоне обратки котла.....примерно +0,6 бар

vladishtm

Цитата: Kudrik від 26 Березня 2022, 13:54:48Есть и там свой  "плюс" ....
Цитата: Kudrik від 26 Березня 2022, 13:54:48Значит Статическое избыточное давление водяного столба , в зоне обратки котла.....примерно +0,6 бар
Ну я і не казав що зовсім там без підпору. Звісно, вище тиск в системе то краще, але.... але маємо гівняні частини тієї системи охолодження. Тому є ризик десь стати і не поїхати, або мінімум поїхати з водою в системі і без  кришки бачка, ну або ще щось з патрубкаи, радіатором.... ну я для себе вирішив, (бо дуже не приємно коли бачиш в себе калюжу під авто.,а інші то хай  вирішують самі ..

В нашій хаті розш бачок стояв на чердаку,  це десь +2,7м від пола. Але саморобний котел (варені труби) стояв у пічці десь +0,6м від пола.  Топили вуглем, (батьки залізничники їм уголек виписивули, бо ще паровози були) - то все нормально. Ну тільки коли вже піч до красна (недогледіли), то могло булькати на горищі в розш. бак. Опалювали 5 кімнат і коридор. (десь під 70кв.м. а зими тоді були ще добрячі) Але потім пішов газ (в 70-тих, а вугілля стало ваапще не достати ( а це іже мій привіт ще з 70х отим кормільцам з доМбасу від слобожанщини.). Поставили газовий нотел, з тим самим розш. бачком на горищі.

Славута 1,3Li 2009
ЭБУ М10.3+  М113111SL132022         
исправ.MIKAS11.0.AEC 02.33.111Dec2

ВКБ

Антикавітаційний захід надлишковий тиск.
Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.

Kudrik

Цитата: ВКБ від 26 Березня 2022, 16:24:18Антикавітаційний захід надлишковий тиск.
Да. И это тоже( в том числе) не маловажно!

Володимир

Цитата: ВКБ від 25 Березня 2022, 22:22:15
Запаяв я бачек, тепер є запасний. Брати лише молочного відтінку товстошкурий треба.
Не люблю я зі славути ланос робити щодо тих бачків, і не сильно відхилятись від підручника. Хай собі стоїть рідний по конструкції і 1 атм.
Біла пластмаса не допоможе, бачок має косяки іменно в формі відливки, дуже багато плоских і великих за площею поверхонь, найменший тиск його деформує, нагрузки розподілені не рівномірно.
Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion

ВКБ

Цитата: Володимир від 27 Березня 2022, 18:10:14
Цитата: ВКБ від 25 Березня 2022, 22:22:15
Запаяв я бачек, тепер є запасний. Брати лише молочного відтінку товстошкурий треба.
Не люблю я зі славути ланос робити щодо тих бачків, і не сильно відхилятись від підручника. Хай собі стоїть рідний по конструкції і 1 атм.
Біла пластмаса не допоможе, бачок має косяки іменно в формі відливки, дуже багато плоских і великих за площею поверхонь, найменший тиск його деформує, нагрузки розподілені не рівномірно.
Згоден, але ресурм і 13 років то є норм, модна подякувати. А от те що ноаий запартачив, то погано.
Володя, в тебе ланосячий бачек?
Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.

ВКБ

Згоден, але ресурсом в 13 років то є норм, можна подякувати. А от те що ноаий запартачив, то погано.
Володя, в тебе ланосячий бачек?


Щось у мене сьогодні підозра що знову потік. Щось посопливило.
Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.

Володимир

Цитата: ВКБ від 27 Березня 2022, 21:32:25
Цитата: Володимир від 27 Березня 2022, 18:10:14
Цитата: ВКБ від 25 Березня 2022, 22:22:15
Запаяв я бачек, тепер є запасний. Брати лише молочного відтінку товстошкурий треба.
Не люблю я зі славути ланос робити щодо тих бачків, і не сильно відхилятись від підручника. Хай собі стоїть рідний по конструкції і 1 атм.
Біла пластмаса не допоможе, бачок має косяки іменно в формі відливки, дуже багато плоских і великих за площею поверхонь, найменший тиск його деформує, нагрузки розподілені не рівномірно.
Згоден, але ресурм і 13 років то є норм, модна подякувати. А от те що ноаий запартачив, то погано.
Норм, це коли воно не виходить з ладу.
Цитата: ВКБ від 27 Березня 2022, 21:32:25Володя, в тебе ланосячий бачек?
В мене бачок від шкода окравія тур, він круглий як м"яч, в ньому жодна ділянка не деформується, через це вся площа бачка працює на розтяг.

Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion

ВКБ

Датчик рівня при ньрму?
Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.

Romka

Там не датчик рівня, а два контакти які входять в ОР. Щоб наша схема почала працювати, потрібно спаяти схему. На ютубі є і тут Володимир викладавав.

Але якщо система справна, то нафіг він треба. Без Датчика проїздив 10 років і не менше 100к. км і ніяких проблем.
Slavuta BRABUS 1.3L LPG 4

ВКБ

Цитата: Romka від 28 Березня 2022, 23:15:23
Там не датчик рівня, а два контакти які входять в ОР. Щоб наша схема почала працювати, потрібно спаяти схему. На ютубі є і тут Володимир викладавав.

Але якщо система справна, то нафіг він треба. Без Датчика проїздив 10 років і не менше 100к. км і ніяких проблем.
У Славути я так помню геркон на замикання, як замкне так і показує рівень.
Звісно якщо часто під капот дивитись то око і є датчтк, або по темпераиурі як закипить.
А там що навпаки якось , замкнено, а розімкнено то спрацьовує?
Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.

Володимир

Цитата: ВКБ від 29 Березня 2022, 08:44:27А там що навпаки якось , замкнено, а розімкнено то спрацьовує?
Там просто два контакти занурені до певного рівня в рідину. Лампочкою керує спеціальна релюшка, в якій в середині мультивібратор. Коли контакти занурені в рідину, він не працює, а коли сухо, запускається мультивібратор і подає на вихід сигнал ШІМ з майже 100% заповненням, лампа загоряється.
Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion