Порядки изъятия водительских прав и проверки водителя на трезвость

Автор Алла, 13 Січня 2009, 11:21:15

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Алла

Новости/аналитика
Вступили в силу Порядки изъятия водительских прав и проверки водителя на трезвость25.12.2008
С 25 декабря в связи с официальным опубликованием вступили в силу постановления Кабинета Министров от 17.12.2008 № 1086, № 1102, № 1103.


Данные акты будут интересны в первую очередь предпринимателям, имеющим в подчинении водителей с автомобилями.

Первое из указанных постановлений утверждает Порядок временного изъятия удостоверения водителя, талона о прохождении гостехосмотра и лицензионной карточки на транспортное средство в случае совершения водителем административного правонарушения. Также утвержден порядок возвращения водителю документов.

Если же правонарушение, совершенное водителем, более серьезное, то органы ГАИ могут временно задержать транспортное средство и хранить его на специальных площадках и стоянках. Такие их действия закреплены соответствующим Порядком.

Кроме того, теперь есть четко прописанный Порядок направления водителей для проведения осмотра с целью выявления состояния алкогольного, наркотического или другого опьянения или пребывания под воздействием лекарственных препаратов, снижающих внимание и скорость реакции.
Автор: Екатерина ПРОГНИМАК



                                                                           [size=16]КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ [/size]

                                                                                                             ПОСТАНОВА

від 17 грудня 2008 р. N 1086

Київ

[size=16]Про затвердження Порядку тимчасового вилучення посвідчення водія, талона про проходження державного технічного огляду і ліцензійної картки на транспортний засіб та їх повернення [/size]

Відповідно до статей 2651 та 2653 Кодексу України про адміністративні правопорушення Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок тимчасового вилучення посвідчення водія, талона про проходження державного технічного огляду і ліцензійної картки на транспортний засіб та їх повернення, що додається.

2. Міністерству внутрішніх справ привести у двомісячний строк власні нормативно-правові акти у відповідність з цією постановою.

 

Прем\'єр-міністр України
 Ю. ТИМОШЕНКО
 


Інд. 31

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 17 грудня 2008 р. N 1086
 
 


ПОРЯДОК
тимчасового вилучення посвідчення водія, талона про проходження державного технічного огляду і ліцензійної картки на транспортний засіб та їх повернення

1. Цей Порядок визначає процедуру тимчасового вилучення посвідчення водія, талона про проходження державного технічного огляду і ліцензійної картки на транспортний засіб та їх повернення.

2. Тимчасове вилучення посвідчення водія, талона про проходження державного технічного огляду і ліцензійної картки на транспортний засіб здійснюється уповноваженою особою підрозділу Державтоінспекції (далі - уповноважена особа).

3. Посвідчення водія тимчасово вилучається за наявності підстав вважати, що водієм вчинено правопорушення, передбачене Кодексом України про адміністративні правопорушення, за яке може бути накладено адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортним засобом.

4. У разі вчинення правопорушення, за яке передбачено накладення адміністративного стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортним засобом, складається протокол про адміністративне правопорушення у двох примірниках і тимчасово вилучається посвідчення водія, про що робиться запис у протоколі.

5. До винесення судом постанови у справі про адміністративне правопорушення та набрання нею законної сили уповноважена особа видає водієві тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом строком не більше ніж на три місяці з дати вилучення посвідчення. Форма зазначеного тимчасового дозволу затверджується МВС.

6. Тимчасово вилучене посвідчення повертається водієві:

за заявою водія у разі, коли суд не прийняв у тримісячний строк рішення про позбавлення водія права керування транспортним засобом або не розглянув у встановлений законом строк справу про адміністративне правопорушення;

після виконання водієм постанови суду про накладення адміністративного стягнення або подання до підрозділу Державтоінспекції копії постанови суду про закриття справи (крім випадків, коли справу про адміністративне правопорушення закрито на підставі порушення за тим самим фактом кримінальної справи);

у разі винесення судом постанови про позбавлення водія права керування транспортним засобом після закінчення визначеного строку позбавлення права керування транспортним засобом та успішного складення в Державтоінспекції теоретичного і практичного іспиту для отримання права на керування транспортним засобом відповідної категорії.

7. Талон про проходження державного технічного огляду може бути тимчасово вилучений з одночасною забороною експлуатації транспортного засобу за наявності несправностей у гальмовій системі, рульовому управлінні, тягово-зчіпному пристрої, зовнішніх світлових приладах у темну пору доби або якщо такий засіб не укомплектований відповідно до призначення чи має інші технічні несправності, з якими відповідно до встановлених правил його експлуатація забороняється, або переобладнаний з порушенням відповідних правил, норм і стандартів, або є таким, що своєчасно не пройшов державний технічний огляд.

8. У разі тимчасового вилучення талона про проходження державного технічного огляду уповноважена особа складає у двох примірниках протокол про адміністративне правопорушення та проводить на місці виявлення такого правопорушення перевірку технічного стану транспортного засобу, за результатами якої складає акт перевірки зазначеного засобу у двох примірниках. Другі примірники протоколу та акта видаються під розписку водієві, який притягується до адміністративної відповідальності.

Про тимчасове вилучення талона про проходження державного технічного огляду уповноважена особа робить відповідний запис у протоколі про адміністративне правопорушення.

9. У разі неможливості усунення технічних несправностей транспортного засобу на місці виявлення правопорушення уповноважена особа вживає у межах своїх повноважень необхідних заходів до тимчасового затримання транспортного засобу (шляхом його блокування або доставлення на спеціальний майданчик) в установленому законодавством порядку.

Подальша експлуатація транспортного засобу дозволяється після повернення тимчасово вилученого талона про проходження державного технічного огляду власникові транспортного засобу або уповноваженому ним представникові після усунення виявлених технічних несправностей та подання до підрозділу Державтоінспекції, в якому зберігається талон, акта перевірки технічного стану транспортного засобу, виданого уповноваженим на проведення перевірки технічного стану суб\'єктом господарювання, а також сплати накладеного за вчинене правопорушення штрафу.

Форма акта перевірки технічного стану транспортного засобу затверджується МВС.

10. У разі усунення технічних несправностей транспортного засобу на місці виявлення правопорушення уповноважена особа складає акт перевірки технічного стану транспортного засобу та не вилучає талон про проходження державного технічного огляду, про що робить запис у протоколі про адміністративне правопорушення.

11. Вилучене посвідчення водія або талон про проходження державного технічного огляду, перші примірники протоколу про адміністративне правопорушення, за яке передбачене тимчасове вилучення талона, та акта перевірки такого засобу передаються для зберігання до відповідного підрозділу Державтоінспекції в установленому МВС порядку.

12. Ліцензійна картка на транспортний засіб тимчасово вилучається уповноваженою особою у разі експлуатації транспортного засобу, який використовується для надання послуг з перевезення пасажирів або вантажів, водієм, у дорожньому листі якого відсутні відмітки про проходження щозмінного передрейсового медичного огляду та перевірку технічного стану транспортного засобу, без посвідчення водія відповідної категорії, а також у разі направлення в рейс одного водія під час здійснення пасажирських перевезень на автобусному маршруті протяжністю понад 500 кілометрів.

13. Під час тимчасового вилучення ліцензійної картки на транспортний засіб уповноважена особа складає на місці виявлення правопорушення відповідний акт у трьох примірниках, один з яких видається під розписку водієві. Форма акта затверджується МВС.

14. Акт про тимчасове вилучення ліцензійної картки на транспортний засіб та вилучена ліцензійна картка надсилаються у триденний строк до відповідного органу ліцензування господарської діяльності щодо надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом в установленому МВС та Мінтрансзв\'язку порядку.

15. Перші примірники протоколу про вчинення адміністративного правопорушення та акта про тимчасове вилучення ліцензійної картки на транспортний засіб надсилаються до підрозділу Державтоінспекції за місцем реєстрації транспортного засобу чи тимчасового його обліку.

16. Порядок зберігання та повернення вилучених ліцензійних карток визначається органом ліцензування господарської діяльності щодо надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/alldocWWW/4B7AED11D7AFBE32C22575240054A9B6!OpenDocument

Трилисский Иван

Ты палку гни, но не перегибай а то она может отскочить и в лоб ударить!

Андрій

Я вот только не понял до конца.
Ситуация. Меня остановил работник ГАИ. И, например, ему показалось, что я нахожусь в состоянии алкогольного или наркотического опьянения. И они собираются меня везти в наркологический диспансер. Так вот главный вопрос: должны ли они составить протокол, что подозревают в том то том то (или другая редакция), и после составления протокола везти меня на проверку, или же вначале абсолютно без составления никаких документов везут меня, если находят составляют, если не находят не составляют ?


[img]http://s

igr

Цитата: AndreyZpЯ вот только не понял до конца.
Ситуация. Меня остановил работник ГАИ. И, например, ему показалось, что я нахожусь в состоянии алкогольного или наркотического опьянения. И они собираются меня везти в наркологический диспансер. Так вот главный вопрос: должны ли они составить протокол, что подозревают в том то том то (или другая редакция), и после составления протокола везти меня на проверку, или же вначале абсолютно без составления никаких документов везут меня, если находят составляют, если не находят не составляют ?
И вдогонку вопрос, если из-за ихнего неподтвердившегося подозрения я непопал на работу или куда-то опоздал, что можно им предъявить. И давайте поговорим о безалкогольных напитках. Что можно пить за рулем. Я очень люблю квас, но в дороге боюсь его пить.

LonelyWolf

Отвечу по личному опыту. Иногда желудок выдает запахи, которые очень схожи с алкоголем. Поэтому, приходится общаться. Так вот - даже чтобы дунуть в \"электронную трубочку\" - они обязаны составить протокол в присутствии 2-х свидетелей. Далее (если она показала более 0,2 промилле) отправляетесь в наркодиспансер. При этом права изымают,но дают временный талон. Но по этому талону в ближайшие сутки ездить нельзя. Срок действия талона - 3мес. Далее суд-бла-бла-бла...Но когда забираете решение из  суда - смотрите результат экспертизы. В моем случае результат был 0,2,а решение суда - штраф 2500. Херня какая-то. Переделывали.
Вывод - если уверены в своей правоте - обязательно требуйте протокол и свидетелей!!! И только потом \"электронные трубки\" и т.д. Без протокола не имеют права.
Ехал с родителями на машине отца. Рано утром. Две ГАИшные машины на разделительной без мигалок. \"В телик тупо,базарю грубо...\" Без протокола и свидеелей даже разговаривать не буду. Звоню 102. Переключают на ГорГАИ. Там подтверждают,что без протокола не имеют права. Протокол, свидетели,вся фигня... Нервы у вссех... Трубка показывает 0,0. Лицо ГАЙца нужно было видеть. Я специально попросил свидетелей расписаться на копии отдельно,а инспектора написать результат,чтобы было видно.
Вот такой вот опыт. А по поводу кваса - пей смело. Электронная трубка не покажет. Но помни - без протокола  никаких действий. Пусть их потом вы...любят!

Василь

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0931-09
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1086-2008-п
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/80732-10/page4
Стаття 260. Заходи забезпечення провадження в справах про
                 адміністративні правопорушення

     У  випадках,  прямо  передбачених  законами  України, з метою
припинення  адміністративних  правопорушень,  коли  вичерпано інші
заходи   впливу,   встановлення  особи,  складення  протоколу  про
адміністративне  правопорушення у разі неможливості складення його
на  місці  вчинення  правопорушення,  якщо  складення  протоколу є
обов\'язковим,  забезпечення  своєчасного  і  правильного  розгляду
справ   та  виконання  постанов  по  справах  про  адміністративні
правопорушення   допускаються  адміністративне  затримання  особи,
особистий  огляд,  огляд  речей і вилучення речей та документів, у
тому  числі  посвідчення водія, ліцензійної картки на транспортний
засіб,  тимчасове  затримання  транспортного засобу, відсторонення
водіїв   від   керування   транспортними   засобами,  річковими  і
маломірними суднами та огляд на стан алкогольного, наркотичного чи
іншого  сп\'яніння, а також щодо перебування під впливом лікарських
препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

     Порядок  адміністративного  затримання,  особистого   огляду,
огляду  речей  і  вилучення  речей  та  документів,  у  тому числі
посвідчення  водія,  ліцензійної  картки  на  транспортний  засіб,
тимчасове  затримання  транспортного  засобу, відсторонення водіїв
від  керування  транспортними  засобами,  річковими  і маломірними
суднами  та  огляд  на  стан  алкогольного, наркотичного чи іншого
сп\'яніння,   а  також  щодо  вживання  лікарських  препаратів,  що
знижують їх увагу та швидкість реакції, з метою, передбаченою цією
статтею, визначається цим Кодексом та іншими законами України.

     Відшкодування   шкоди,  заподіяної  громадянинові  незаконним
застосуванням  заходів  забезпечення  провадження  у  справах  про
адміністративні    правопорушення,    проводиться    в    порядку,
встановленому законом.
{  Стаття  260 із змінами, внесеними згідно із Законами N 2342-III
(  2342-14  )  від 05.04.2001, N 586-VI ( 586-17 ) від 24.09.2008,
N 3565-VI ( 3565-17 ) від 05.07.2011 }

     Стаття 261. Адміністративне затримання

     Про адміністративне затримання складається протокол, в  якому
зазначаються: дата і місце його складення; посада, прізвище,  ім\'я
та по батькові особи, яка склала  протокол;  відомості  про  особу
затриманого;  час  і  мотиви  затримання.  Протокол   підписується
посадовою  особою,  яка  його  склала,  і  затриманим.   У    разі
відмовлення затриманого від підписання протоколу в ньому  робиться
запис про це.
     Про  місце   перебування   особи,   затриманої   за  вчинення
адміністративного  правопорушення,   негайно   повідомляються   її
родичі,  а на її прохання також власник відповідного підприємства,
установи, організації або уповноважений ним орган.
{  Стаття  261  із змінами, внесеними згідно із Законом N 2342-III
( 2342-14 ) від 05.04.2001 }

     Стаття 262. Органи (посадові особи), правомочні
                 здійснювати адміністративне затримання

     Адміністративне затримання особи, яка вчинила адміністративне
правопорушення,  може  провадитися  лише   органами    (посадовими
особами),  уповноваженими  на  те  законами України.
     Адміністративне затримання провадиться:
     1)   органами   внутрішніх  справ  -  при  вчиненні  дрібного
хуліганства,   вчиненні  насильства  в  сім\'ї,  порушення  порядку
організації  і  проведення  зборів,  мітингів,  вуличних походів і
демонстрацій,  при поширюванні неправдивих чуток, вчиненні злісної
непокори  законному  розпорядженню  чи  вимозі працівника міліції,
члена  громадського  формування  з  охорони громадського порядку і
державного  кордону,  а  також  військовослужбовця  чи  образи їх,
публічних  закликів  до  невиконання вимог працівника міліції, при
прояві   неповаги   до   суду,  вчиненні  незаконного  доступу  до
інформації   в  автоматизованих  системах,  порушення  правил  про
валютні   операції,   правил   обігу   наркотичних   засобів   або
психотропних   речовин,  незаконного  продажу  товарів  або  інших
предметів,  дрібної  спекуляції,  торгівлі  з рук у невстановлених
місцях,  при  розпиванні  спиртних  напоїв у громадських місцях чи
появі  у  громадських місцях у п\'яному вигляді, що ображає людську
гідність і громадську мораль, у випадках, коли є підстави вважати,
що  особа займається проституцією, при порушенні правил дорожнього
руху,  правил  полювання,  рибальства  і охорони рибних запасів та
інших порушень законодавства про охорону і використання тваринного
світу,  при  порушенні  правил  перебування  іноземців та осіб без
громадянства  в  Україні  і  транзитного  проїзду  через територію
України,  а  також  в  інших випадках, прямо передбачених законами
України;
     2)   органами   прикордонної  служби  -  у  разі  незаконного
перетинання  або спроби незаконного перетинання державного кордону
України,  порушення  прикордонного  режиму  або  режиму  в пунктах
пропуску через державний кордон України, вчинення злісної непокори
законному   розпорядженню   або   вимозі   військовослужбовця   чи
працівника   Державної   прикордонної  служби  України  або  члена
громадського   формування   з   охорони   громадського  порядку  і
державного   кордону,   порушення   правил  використання  об\'єктів
тваринного  світу  в  межах  прикордонної смуги та контрольованого
прикордонного  району, у територіальному морі, внутрішніх водах та
виключній  (морській)  економічній  зоні України, порушення правил
перебування  іноземців  та  осіб  без  громадянства  в  Україні  і
транзитного проїзду через територію України;
     3)  старшою  у  місці  розташування  охоронюваного    об\'єкта
посадовою  особою  воєнізованої    охорони    -    при    вчиненні
правопорушень,  зв\'язаних  з  посяганням  на  охоронювані об\'єкти,
інше;
     4)   посадовими  особами  Військової  служби  правопорядку  у
Збройних Силах України -  у  разі  вчинення  військовослужбовцями,
військовозобов\'язаними та резервістами під час проходження зборів,
а також працівниками Збройних Сил України під час  виконання  ними
службових   обов\'язків   дрібного  хуліганства,  злісної  непокори
законному  розпорядженню  чи  вимозі  посадової  особи  Військової
служби  правопорядку у Збройних Силах України,  публічних закликів
до невиконання вимог  цієї  особи,  порушення  правил  зберігання,
носіння  або  перевезення  вогнепальної,  холодної чи пневматичної
зброї і бойових припасів, дрібного викрадення чужого майна, у разі
розпивання     пива     (крім    безалкогольного),    алкогольних,
слабоалкогольних напоїв у  заборонених  законом  місцях,  появи  у
громадських  місцях  у  п\'яному  вигляді,  порушення  правил обігу
наркотичних засобів або  психотропних  речовин,  а  також  у  разі
порушення  правил  дорожнього руху водіями чи іншими особами,  які
керують військовими транспортними засобами;
     5)   органами   Служби   безпеки   України  -  при  порушенні
законодавства  про  державну  таємницю  або здійсненні незаконного
доступу  до  інформації  в  автоматизованих  системах,  зберіганні
спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації;
     6) посадовими особами органів і установ виконання покарань та
слідчих  ізоляторів  -  у  разі  вчинення  прихованої  від  огляду
передачі  або  спроби  передачі  будь-яким  способом  особам, яких
тримають  у  слідчих  ізоляторах  і  установах виконання покарань,
алкогольних  напоїв,  лікарських  та  інших засобів, що викликають
одурманювання, а також інших заборонених для передачі предметів.
{ Стаття 262 із змінами,  внесеними згідно з Указами ПВР N  316-11
від 29.05.85,  N  2010-11  від  03.04.86,  N 4134-11 від 12.06.87,
N 6347-11 від 03.08.88,  N 7445-11 від  27.04.89,  N  8918-11  від
07.03.90, N 9082-11 від 20.04.90, N 9166-11 від 04.05.90, N 647-12
від   18.01.91; Законами  N  64/95-ВР  від  15.02.95,  N  557-XIV
(  557-14  )  від  24.03.99,  N  812-XIV  ( 812-14 ) від 02.07.99,
N  2342-III  (  2342-14  ) від 05.04.2001, N 662-IV ( 662-15 ) від
03.04.2003 - набуває чинності 01.08.2003 року, N 743-IV ( 743-15 )
від  15.05.2003,  N  1299-IV ( 1299-15 ) від 20.11.2003, N 1703-IV
(  1703-15 ) від 11.05.2004, N 1723-IV ( 1723-15 ) від 18.05.2004,
N  599-VI  (  599-17  )  від 25.09.2008, N 1254-VI ( 1254-17 ) від
14.04.2009,  N  2339-VI  (  2339-17  )  від  15.06.2010, N 3161-VI
( 3161-17 ) від 17.03.2011 }

     Стаття 263. Строки адміністративного затримання

     {  Положення  частини  першої  статті  263,  згідно  з якою у
виняткових  випадках,  у  зв\'язку  з  особливою  потребою законами
України   може  бути  встановлено  інші  строки  адміністративного
затримання,    визнано    конституційним    згідно    з   Рішенням
Конституційного Суду N 10-рп/2011 ( v010p710-11 ) від 11.10.2011 }
     Адміністративне затримання особи, яка вчинила адміністративне
правопорушення, може тривати не більш як три години.  У виняткових
випадках,  у  зв\'язку  з  особливою потребою законами України може
бути встановлено інші строки адміністративного затримання.

     {   Положення  частини  другої  статті  263  щодо  можливості
адміністративного  затримання  осіб  \"на  строк  до  десяти  діб з
санкції  прокурора,  якщо  правопорушники  не мають документів, що
посвідчують   їх   особу\",  втратили   чинність,  як  такі,  що  є
неконституційними,   на   підставі  Рішення  Конституційного  Суду
N 10-рп/2011 ( v010p710-11 ) від 11.10.2011 }
     {  Положення  частини  другої  статті 263 стосовно можливості
затримання  особи  в  необхідних випадках для встановлення особи і
з\'ясування  обставин  правопорушення  до трьох діб з повідомленням
про  це  письмово  прокурора  протягом  двадцяти  чотирьох годин з
моменту  затримання,  визнано  конституційним  згідно  з  Рішенням
Конституційного Суду N 10-рп/2011 ( v010p710-11 ) від 11.10.2011 }
     Осіб, які порушили прикордонний режим  або  режим  у  пунктах
пропуску  через  державний  кордон України, може бути затримано на
строк  до  трьох  годин  для  складення  протоколу, а в необхідних
випадках    для   встановлення   особи   і   з\'ясування   обставин
правопорушення  -  до  трьох  діб  з  повідомлення про це письмово
прокурора  протягом  двадцяти  чотирьох годин з моменту затримання
або   на   строк   до   десяти   діб  з  санкції  прокурора,  якщо
правопорушники не мають документів, що посвідчують їх особу.
 {  Положення  частини  третьої  статті  263  щодо  можливості
адміністративного  затримання  осіб  \"на  строк  до  десяти  діб з
санкції  прокурора,  якщо  правопорушники  не мають документів, що
посвідчують   їх   особу\",  втратили   чинність,  як  такі,  що  є
неконституційними,   на   підставі  Рішення  Конституційного  Суду
N 10-рп/2011 ( v010p710-11 ) від 11.10.2011 }
     {  Положення  частини  третьої  статті  263  щодо  можливості
затримання  особи  в  необхідних  випадках для встановлення особи,
проведення   медичного   огляду,   з\'ясування  обставин  придбання
вилучених   наркотичних  засобів  і  психотропних  речовин  та  їх
дослідження до трьох діб з повідомленням про це письмово прокурора
протягом  двадцяти  чотирьох  годин  з моменту затримання, визнано
конституційним згідно з Рішенням Конституційного Суду N 10-рп/2011
( v010p710-11 ) від 11.10.2011 }
     Осіб, які  порушили  правила  обігу  наркотичних  засобів   і
психотропних речовин,  може бути затримано на строк до трьох годин
для складання протоколу,  а в необхідних випадках для встановлення
особи,  проведення медичного огляду, з\'ясування обставин придбання
вилучених  наркотичних  засобів  і  психотропних  речовин  та   їх
дослідження  -  до  трьох  діб  з  повідомленням  про  це письмово
прокурора протягом двадцяти чотирьох годин  з  моменту  затримання
або   на   строк   до   десяти   діб  з  санкції  прокурора,  якщо
правопорушники не мають документів, що посвідчують їх особу.

     {  Положення  частини четвертої статті 263 втратили чинність,
як   такі,   що   є   неконституційними,   на   підставі   Рішення
Конституційного Суду N 10-рп/2011 ( v010p710-11 ) від 11.10.2011 }
     Осіб,  які  вчинили  дрібне  хуліганство, насильство в сім\'ї,
злісну  непокору  законному  розпорядженню  або  вимозі працівника
міліції,  члена  громадського  формування  з  охорони громадського
порядку і державного кордону, а також військовослужбовця чи образу
їх,  публічні  заклики  до невиконання вимог працівника міліції чи
посадової  особи  Військової  служби правопорядку у Збройних Силах
України,  може  бути  затримано  до  розгляду  справи  суддею  або
начальником  (заступником  начальника) органу внутрішніх справ. До
розгляду  суддею  справи  може  бути  затримано  також  осіб,  які
незаконно   перетнули   або  зробили  спробу  незаконно  перетнути
державний   кордон  України,  вчинили  злісну  непокору  законному
розпорядженню   або   вимозі   військовослужбовця   чи  працівника
Державної  прикордонної  служби  України  або  члена  громадського
формування  з  охорони  громадського порядку і державного кордону,
порушили   порядок  організації  і  проведення  зборів,  мітингів,
вуличних  походів  і демонстрацій або проявили неповагу до суду чи
торгували  з  рук  у  невстановлених місцях. Іноземців та осіб без
громадянства,   які  порушили  правила  перебування  в  Україні  і
транзитного  проїзду  через територію України, може бути затримано
до  розгляду  справи  суддею або посадовою особою органу Державної
прикордонної служби України.

     {  Положення  частини  п\'ятої  статті  263 втратили чинність,
як   такі,   що   є   неконституційними,   на   підставі   Рішення
Конституційного Суду N 10-рп/2011 ( v010p710-11 ) від 11.10.2011 }
     Строк адміністративного  затримання  обчислюється  з  моменту
доставлення порушника для складення протоколу, а особи, яка була в
стані сп\'яніння, - з часу її витвереження.
{ Стаття 263 із змінами,  внесеними згідно з Указами ПВР N 6347-11
від 03.08.88,  N 8918-11 від 07.03.90,  N 9166-11 від 04.05.90,  N
647-12  від  18.01.91; Законами N 64/95-ВР від 15.02.95, N 812-XIV
(  812-14  )  від 02.07.99, N 2342-III ( 2342-14 ) від 05.04.2001,
N  662-IV  ( 662-15 ) від 03.04.2003 - набуває чинності 01.08.2003
року,  N  743-IV  ( 743-15 ) від 15.05.2003, N 1299-IV ( 1299-15 )
від  20.11.2003,  N  1723-IV  ( 1723-15 ) від 18.05.2004, N 599-VI
( 599-17 ) від 25.09.2008 }

     Стаття 264. Особистий огляд і огляд речей

     Особистий   огляд   може  провадитись  уповноваженими  на  те
посадовими  особами  Служби  безпеки  України,  органів внутрішніх
справ, органів і установ виконання покарань та слідчих ізоляторів,
Військової   служби   правопорядку   у   Збройних  Силах  України,
воєнізованої  охорони, цивільної авіації, митних установ і органів
прикордонної  служби,  а  у  випадках, прямо передбачених законами
України, також і інших органів.
     Особистий огляд може провадитись уповноваженою на  те  особою
однієї статі з оглядуваним і в присутності  двох  понятих  тієї  ж
статі.
     Огляд  речей  може провадитись уповноваженими на те посадовим
особами  Служби безпеки України, органів внутрішніх справ, органів
і  установ  виконання  покарань  та слідчих ізоляторів, Військової
служби   правопорядку   у  Збройних  Силах  України,  воєнізованої
охорони,  цивільної  авіації, митних установ, органів прикордонної
служби, природоохоронних органів, державними інспекторами з питань
інтелектуальної    власності,    органів    лісоохорони,   органів
рибоохорони,   органів,   що   здійснюють   державний   нагляд  за
додержанням  правил  полювання,  а  у випадках, прямо передбачених
законами  України,  також  і  інших органів. При вчиненні порушень
законодавства   про   охорону   і  використання  тваринного  світу
уповноважені   на   те  посадові  особи  органів,  які  здійснюють
державний   нагляд   за   додержанням  правил  полювання,  органів
рибоохорони,  а  також  працівники  міліції, військовослужбовці та
працівники  Державної прикордонної служби України можуть провадити
в установленому порядку огляд транспортних засобів.
     Огляд речей, ручної кладі, багажу, знарядь полювання  і  лову
риби, добутої продукції, транспортних засобів та  інших  предметів
здійснюється,  як  правило,  у  присутності  особи,  у   власності
(володінні) якої вони є. У невідкладних випадках  зазначені  речі,
предмети може бути піддано оглядові з участю двох понятих під  час
відсутності власника (володільця).
     Про особистий огляд, огляд речей складається протокол або про
це робиться відповідний  запис  у  протоколі  про  адміністративне
правопорушення або в протоколі про адміністративне затримання.
     Особистий огляд, огляд речей у митних установах провадиться в
порядку, встановленому Митним кодексом України.
{ Стаття 264 із змінами,  внесеними згідно з Указом ПВР N  2010-11
від   03.04.86;  Законами  N  3176-12  від  04.05.93,  N  2342-III
(  2342-14  ) від 05.04.2001, N 662-IV ( 662-15 ) від 03.04.2003 -
набуває  чинності  01.08.2003  року,  N  743-IV  (  743-15  )  від
15.05.2003,  N  1098-IV  (  1098-15  )  від  10.07.2003, N 1703-IV
( 1703-15 ) від 11.05.2004, N 1254-VI ( 1254-17 ) від 14.04.2009 }
 

     Стаття 265. Вилучення речей і документів

     Речі і документи, що є знаряддям або  безпосереднім  об\'єктом
правопорушення, виявлені під час затримання, особистого огляду або
огляду речей, вилучаються посадовими особами органів, зазначених у
статтях  234-1,  234-2,  244-4,  262 і 264 цього Кодексу. Вилучені
речі   і   документи   зберігаються   до   розгляду   справи   про
адміністративне  правопорушення у порядку, встановленому Кабінетом
Міністрів    України   за   погодженням   із   Державною   судовою
адміністрацією  України,  а  після  розгляду  справи,  залежно від
результатів  її  розгляду, їх у встановленому порядку конфіскують,
або   повертають  володільцеві,  або  знищують,  а  при  оплатному
вилученні  речей  -  реалізують. Вилучені орден, медаль, нагрудний
знак  до  почесного звання СРСР, почесного звання Української РСР,
Почесної  Грамоти  і  Грамоти  Президії Верховної Ради Української
РСР,  почесного звання України, відзнаки Президента України, після
розгляду справи підлягають поверненню їх законному володільцеві, а
якщо  він  невідомий,  надсилаються  відповідно  до  Адміністрації
Президента  України.  Вилучені самогон та інші міцні спиртні напої
домашнього  вироблення,  апарати  для їх вироблення після розгляду
справи підлягають знищенню працівниками міліції.
 

     {  Частину  другу  статті  265  виключено  на підставі Закону
N 2342-III ( 2342-14 )від 05.04.2001 }
 

     Про вилучення речей і  документів  складається  протокол  або
робиться  відповідний  запис  у  протоколі  про    адміністративне
правопорушення, про огляд речей або адміністративне затримання.
     При вчиненні порушень,  передбачених  статтями  174,  190  -
195-4  цього  Кодексу  (  80731-10  ),  працівник  міліції,  а при
вчиненні  правопорушень,  передбачених  статтями  191,  195  цього
Кодексу,  -  також  посадова  особа  прикордонної служби має право
вилучити   вогнепальну,   пневматичну   зброю  калібру  понад  4,5
міліметра  і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду та
холодну зброю, бойові припаси, електрошокові пристрої і спеціальні
засоби.  Працівник міліції, посадова особа прикордонної служби має
право  провести особистий огляд і огляд речей порушника в порядку,
встановленому  статтею  264  цього  Кодексу. До особи, яка вчинила
правопорушення  під  час виконання службових обов\'язків, вилучення
зброї,  особистий  огляд  і  огляд  речей  застосовується  лише  у
невідкладних випадках.
 

     {  Частину  п\'яту  статті  265 виключено на  підставі  Закону
N 2350-III ( 2350-14 ) від 05.04.2001 }
 

     {  Частину  шосту  статті  265  виключено  на підставі Закону
N 2350-III ( 2350-14 ) від 05.04.2001 }
 

     {  Частину  статті  265 виключено на підставі Закону N 586-VI
( 586-17 ) від 24.09.2008 }

{ Стаття 265 із змінами,  внесеними згідно з Указами ПВР N 2010-11
від 03.04.86,  N 4135-11 від 12.06.87,  N 7542-11 від 19.05.89,  N
1369-12  від 29.07.91,  N 1818-12 від 15.11.91; Законами N 3785-12
від 23.12.93, N 148/96-ВР від 25.04.96, N 323/96-ВР від 12.07.96,
N 1685-III  ( 1685-14 ) від 20.04.2000, N 2342-III ( 2342-14 ) від
05.04.2001,  N  2350-III  (  2350-14  )  від  05.04.2001, N 662-IV
(  662-15  )  від  03.04.2003  - набуває чинності 01.08.2003 року,
N  1299-IV  (  1299-15 ) від 20.11.2003, N 4025-VI ( 4025-17 ) від
15.11.2011 }

     Стаття 265-1. Тимчасове вилучення посвідчення водія

     У разі   наявності   підстав   вважати,   що  водієм  вчинено
порушення,  за яке відповідно до цього Кодексу може бути накладено
адміністративне  стягнення  у  вигляді позбавлення права керування
транспортними   засобами,   працівник   Державної    автомобільної
інспекції тимчасово вилучає посвідчення водія до набрання законної
сили постановою у справі про адміністративне  правопорушення,  але
не  більше  ніж на три місяці з моменту такого вилучення,  і видає
тимчасовий дозвіл на право керування транспортними  засобами.  Про
тимчасове  вилучення  посвідчення водія робиться запис у протоколі
про адміністративне правопорушення.

     Після закінчення тримісячного  строку  тимчасового  вилучення
посвідчення водія, у випадках, якщо судом не прийнято рішення щодо
позбавлення водія права керування транспортним  засобом  або  якщо
справа   про   адміністративне   правопорушення  не  розглянута  у
встановлений  законом  строк,  особа  має  право   звернутися   за
отриманням   вилученого   документа.   Таке   звернення   особи  є
обов\'язковим для його виконання  незалежно  від  стадії  вирішення
справи про адміністративне правопорушення.

     За подання  такого  звернення  та  повернення особі тимчасово
вилученого посвідчення водія не може стягуватися плата.

     Порядок тимчасового вилучення посвідчення водія  визначається
Кабінетом Міністрів України ( 1086-2008-п ).
{  Кодекс  доповнено  статтею  265-1  згідно  із  Законом N 586-VI
( 586-17 ) від 24.09.2008 }

     Стаття 265-2. Тимчасове затримання транспортних засобів

     У разі   наявності   підстав   вважати,   що  водієм  вчинено
порушення,   передбачені   частинами   першою,   другою,  третьою,
четвертою, шостою і сьомою статті 121, статтями 121-1, 122-5, 126,
частинами першою, другою, третьою і четвертою статті 130, статтями
132-1,  206-1  цього  Кодексу,  працівник  Державної автомобільної
інспекції  тимчасово затримує транспортний засіб шляхом блокування
або  доставляє  його  для  зберігання  на спеціальний майданчик чи
стоянку  (якщо розміщення затриманого транспортного засобу суттєво
перешкоджає   дорожньому   руху),   в   тому  числі  за  допомогою
спеціального  автомобіля  -  евакуатора.  Про тимчасове затримання
робиться   відповідний   запис  у  протоколі  про  адміністративне
правопорушення.

     Після тимчасового  затримання  транспортного засобу працівник
Державної  автомобільної  інспекції  зобов\'язаний   надати   особі
можливість   повідомити  про  тимчасове  затримання  транспортного
засобу та своє місцезнаходження іншу особу за  власним  вибором  і
вжити  заходів  щодо  повернення  автомобіля  до  місця  постійної
дислокації, а також забороняє експлуатацію транспортного засобу до
усунення  несправностей,  виявлених  у процесі його огляду, або до
демонтажу спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв.

     Транспортний засіб може бути тимчасово затриманий на строк до
вирішення справи про адміністративне правопорушення, але не більше
трьох днів з моменту такого затримання.

     Після закінчення  триденного  строку  тимчасового  затримання
транспортного засобу особа  має  право  звернутися  за  отриманням
тимчасово затриманого транспортного засобу. Таке звернення особи є
обов\'язковим для його виконання  незалежно  від  стадії  вирішення
справи про адміністративне правопорушення.

     За подання  такого  звернення  та  повернення особі тимчасово
затриманого транспортного засобу не може стягуватися плата.

     Порядок тимчасового  затримання  та  зберігання  транспортних
засобів  на  спеціальних  майданчиках  та стоянках ( 1102-2008-п )
визначається Кабінетом Міністрів України.
{  Кодекс  доповнено  статтею  265-2  згідно  із  Законом N 586-VI
(  586-17  )  від  24.09.2008;  із  змінами,  внесеними  згідно із
Законами   N  3565-VI  (  3565-17  )  від  05.07.2011,  N  4082-VI
( 4082-17 ) від 07.12.2011 }

     Стаття 265-3. Тимчасове вилучення ліцензійної картки на
                   транспортний засіб

     У разі експлуатації  транспортного  засобу  під  час  надання
послуг  з  перевезення  пасажирів  або  небезпечних  вантажів  без
посвідчення водія відповідної категорії,  а  також  направлення  в
рейс  одного водія на автобусний маршрут протяжністю понад п\'ятсот
кілометрів  при  здійсненні  пасажирських   перевезень   працівник
Державної  автомобільної  інспекції  тимчасово  вилучає ліцензійну
картку на транспортний засіб.

     Про тимчасове вилучення ліцензійної  картки  на  транспортний
засіб  складається відповідний акт.  Порядок тимчасового вилучення
ліцензійної   картки   на   транспортний  засіб  (  1086-2008-п  )
визначається Кабінетом Міністрів України.
{  Кодекс  доповнено  статтею  265-3  згідно  із  Законом N 586-VI
( 586-17 ) від 24.09.2008; в редакції Закону N 3565-VI ( 3565-17 )
від 05.07.2011 }

     Стаття 266. Відсторонення осіб від керування транспортними
                 засобами, річковими і маломірними суднами та
                 огляд на стан алкогольного, наркотичного чи
                 іншого сп\'яніння або щодо перебування під
                 впливом лікарських препаратів, що знижують їх
                 увагу та швидкість реакції

     Особи, які  керують  транспортними  засобами,  річковими  або
маломірними суднами і  щодо  яких  є  підстави  вважати,  що  вони
перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп\'яніння
або під впливом лікарських препаратів,  що знижують  їх  увагу  та
швидкість  реакції,  підлягають  відстороненню  від керування цими
транспортними  засобами,  річковими  або  маломірними  суднами  та
оглядові  на  стан алкогольного,  наркотичного чи іншого сп\'яніння
або  щодо  перебування  під  впливом  лікарських  препаратів,   що
знижують їх увагу та швидкість реакції.

     Огляд водія  (судноводія) на стан алкогольного,  наркотичного
чи іншого сп\'яніння або щодо перебування  під  впливом  лікарських
препаратів,   що   знижують   його  увагу  та  швидкість  реакції,
проводиться  з   використанням   спеціальних   технічних   засобів
працівником міліції у присутності двох свідків.

     У разі  незгоди  водія  (судноводія)  на проведення огляду на
стан алкогольного,  наркотичного  чи  іншого  сп\'яніння  або  щодо
перебування  під  впливом лікарських препаратів,  що знижують його
увагу та швидкість реакції,  працівником міліції  з  використанням
спеціальних   технічних   засобів   або  в  разі  незгоди  з  його
результатами  огляд  проводиться  в  закладах  охорони   здоров\'я.
Перелік закладів охорони здоров\'я, яким надається право проведення
огляду  особи  на  стан  алкогольного,  наркотичного   чи   іншого
сп\'яніння  або щодо перебування під впливом лікарських препаратів,
що  знижують  її  увагу  та  швидкість   реакції,   затверджується
управліннями  охорони  здоров\'я  місцевих державних адміністрацій.
Проведення огляду  осіб  на  стан  алкогольного,  наркотичного  чи
іншого  сп\'яніння  або  щодо  перебування  під  впливом лікарських
препаратів,  що знижують їх увагу та швидкість  реакції,  в  інших
закладах забороняється.

     Огляд осіб  на  стан  алкогольного,  наркотичного  чи  іншого
сп\'яніння або щодо перебування під впливом лікарських  препаратів,
що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах
охорони здоров\'я не пізніше  двох  годин  з  моменту  встановлення
підстав  для його здійснення.  Огляд у закладі охорони здоров\'я та
складення  висновку   за   результатами   огляду   проводиться   в
присутності працівника міліції. Кожний випадок огляду осіб на стан
алкогольного,  наркотичного   чи   іншого   сп\'яніння   або   щодо
перебування  під  впливом  лікарських  препаратів,  що знижують їх
увагу  та  швидкість   реакції,   у   закладі   охорони   здоров\'я
реєструється   в  порядку,  визначеному  спеціально  уповноваженим
центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров\'я.

     Огляд особи на  стан  алкогольного,  наркотичного  чи  іншого
сп\'яніння  або щодо перебування під впливом лікарських препаратів,
що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням
вимог цієї статті, вважається недійсним.

     Направлення особи    для   огляду   на   стан   алкогольного,
наркотичного чи іншого сп\'яніння або щодо перебування під  впливом
лікарських препаратів,  що знижують її увагу та швидкість реакції,
і проведення такого огляду здійснюються в порядку ( 1103-2008-п ),
визначеному Кабінетом Міністрів України.

     У разі   відсторонення   особи   від  керування  транспортним
засобом,  річковим або маломірним судном можливість керування  цим
транспортним  засобом,  річковим  або  маломірним судном надається
уповноваженій нею особі,  яка має посвідчення  водія  (судноводія)
відповідної   категорії   та   може  бути  допущена  до  керування
транспортним засобом, річковим або маломірним судном.
{  Стаття  266  із змінами, внесеними згідно із Законом N 2342-III
(  2342-14 ) від 05.04.2001; в редакції Закону N 586-VI ( 586-17 )
від  24.09.2008;  із змінами, внесеними згідно із Законом N 885-VI
( 885-17 ) від 15.01.2009 }

     Стаття 267. Оскарження заходів забезпечення провадження у
                 справах про адміністративні правопорушення

     Адміністративне  затримання,  особистий  огляд, огляд речей і
вилучення  речей  та  документів,  у тому числі посвідчення водія,
ліцензійної  картки  на  транспортний  засіб, тимчасове затримання
транспортного   засобу,   відсторонення   водіїв   від   керування
транспортними  засобами,  річковими і маломірними суднами та огляд
на  стан  алкогольного,  наркотичного чи іншого сп\'яніння, а також
щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх
увагу  та  швидкість  реакції, може бути оскаржено заінтересованою
особою  у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) відносно
органу  (посадової  особи), який застосував ці заходи, прокуророві
або до суду.

     Оскарження чи опротестування заходів забезпечення провадження
у   справах  про  адміністративні  правопорушення  не  зупиняє  їх
виконання.
{  Стаття  267 із змінами, внесеними згідно із Законами N 2342-III
(  2342-14  )  від 05.04.2001, N 586-VI ( 586-17 ) від 24.09.2008,
N 3565-VI ( 3565-17 ) від 05.07.2011 }
Так що, коли Вас доставляють у медзаклад на встановлення стану спяніння, має бути складений протокол про адміністративне затримання, яке триває не більше 3 годин.
Авто - ЗАЗ-110307 1,2S 2003 р.. Пробіг - 30 500 км.

Дмитрий

Цитата: LonelyWolfА по поводу кваса - пей смело. Электронная трубка не покажет.

Нуу....
Вообще в Украине есть квасы, в которых 1 %об. Это в 2 раза больше, чем в безалкогольном пиве(!). На таком квасе всегда будет это написано, читайте внимательно.

Когда-то давно был у случай, абсолютно непьющий водитель, изрядно напившись безалкогольного пива, был остановлен, и прибор (простая пищалка, это было ещё до ввода границы в 0,2) показал наличие в организме алкоголя, он был настолько шокирован, что подписал всё на автомате заикаясь, без экспертизы, поэтому в последствии доказать ничего не смогли.

Не буду утверждать, на сколько промилле может затянуть, к примеру, литра три кваса, о котором я писал выше, но, всё-таки, я бы не советовал употреблять его в очень больших количествах.
Slavutа 1.2L

Кар Аббас

Цитата: LangolinНуу....
Вообще в Украине есть квасы, в которых 1 %об. Это в 2 раза больше, чем в безалкогольном пиве(!). На таком квасе всегда будет это написано, читайте внимательно.

Когда-то давно был у случай, абсолютно непьющий водитель, изрядно напившись безалкогольного пива, был остановлен, и прибор (простая пищалка, это было ещё до ввода границы в 0,2) показал наличие в организме алкоголя, он был настолько шокирован, что подписал всё на автомате заикаясь, без экспертизы, поэтому в последствии доказать ничего не смогли.

Не буду утверждать, на сколько промилле может затянуть, к примеру, литра три кваса, о котором я писал выше, но, всё-таки, я бы не советовал употреблять его в очень больших количествах.

Це приклад правової безграмотності, є ще випадки коли люди вважають ганебним захищати свої права.
Стан алкогольного сп\"яніння встановлюється не тільки наявністю алкоголю, має бути ще висновок нарколога чи ця кількість впливає на стан свідомості водія.
Хоч я жию на чужині, хоч і нелегко мені,
Знаю що там, мій рідний край...
Серце тужій, тужій, хоч сам не бачив я -
Люблю тебе, Земле Моя! (C)\"Рушничок\" Canada

Юрій


Skiper

Цитата: КАРАБАССтан алкогольного сп\"яніння встановлюється не тільки наявністю алкоголю, має бути ще висновок нарколога чи ця кількість впливає на стан свідомості водія.
Если водитель подписал протокол, т.е. автоматически согласен, то на экспертизу его и не везут. Суд подпись принимает как добровольное признание, которое не смягчает вину и взувают по полной.
Slavuta 1.2SI by Skiper
Мы в ответе за тех, кого вовремя не послали за русским кораблём

Кар Аббас

Цитата: SkiperЕсли водитель подписал протокол, т.е. автоматически согласен, то на экспертизу его и не везут. Суд подпись принимает как добровольное признание, которое не смягчает вину и взувают по полной.
Цитата: КАРАБАСЦе приклад правової безграмотності, є ще випадки коли люди вважають ганебним захищати свої права.

Трошки не ту цитату взяв:) Так лохів і розводять.
Знайомий, після \"вчорашнього\" пива, в 15:00 наступного дня підписав протокол що у нього виявлені \"ознаки\". Провів би огляд на стан сп\"яніння показало б що тверезий.

http://slavuta-club.info/forum/viewtopic.php?pid=283581#p283581
Хоч я жию на чужині, хоч і нелегко мені,
Знаю що там, мій рідний край...
Серце тужій, тужій, хоч сам не бачив я -
Люблю тебе, Земле Моя! (C)\"Рушничок\" Canada