Просадка генератора

Автор PanIvan, 11 Лютого 2024, 11:22:40

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

PanIvan

Генератор по маркування 372.3701 (видає шо це взагалі ваз).
Під навантаженням почав гудіти і мерехтить світло та просадка. Це взагалі норм? Шо може бути і куди дивитись?
Підскажіть будьте ласкаві. Бо вже все передивитися і кожен експерт каже своє :nea:

Vitaliy.

А куда генератор просел? Ниже кронштейна крепления?
Занимаюсь ремонтом авто.Радиолюбитель.Электрика и не только.
Я предпочитаю делать в своей жизни то, что мне нравится. А не то, что модно, престижно или положено.
 рус иван пнх

PanIvan

Ні. Трохи неправильно написав. Мав на увазі-просідає напруга. Даєш газу фары, лампи світять яскравіше

Skiper

Цитата: PanIvan від 11 Лютого 2024, 13:55:28Трохи неправильно написав
А що саме хочеш почути?
Що проблема 98% в генераторі - так, інщі 2% може бути в проводці - так.
Що може бути як проблема в електронних компонентах, так і в механічних - так.
Що відноситься до електронних компонентів генератора - сам регулятор напруги та діодний міст (вихід з ладу діода/діодів у підкові), обмотка (обрив/пробій на корпус).
До речі - який стоїть регулятор? (ім'я, прізвище, по-батькові  :) )
Механічні - підщипники тощо.
Ї декілька варіантів:
1. Почати з самого простого - відкрутити регулятор напруги та подивитись на щітковий вузол (остаточна довжина кожної щітки більше 5 мм). Далі  - перевірка на примітивному саморобному стенді (при наявності елементарного знання щодо електронних компонентів, приладів, лампи та бажання), або заміна на аналогічний новий або раніше на відомий справний.
Не допомогло - зняття генератора з машини та перевірка діодів у підкові. Паралельно дефектовка механіки (підшипників тощо). При виявленні проблемних елементів - під заміну.
Зможеш сам зробити перевірку, так - робиш, ні - див. п.2.
2. Звернутися до електрика з відомою доброю репутацією у автомобілістів.
Знайшов такого - робить, ні, див. п.3.
3. Поставити завідомо справний генератор у зборі (вживаний або новий), натягнути правильно ремінь, поміряти напругу та кататися.
Якщо будеш робити сам, то питай, що не зрозумів.
Slavuta 1.2SI by Skiper
Мы в ответе за тех, кого вовремя не послали за русским кораблём

vladishtm

Цитата: PanIvan від 11 Лютого 2024, 11:22:40Під навантаженням почав гудіти і мерехтить світло та просадка. Це взагалі норм?
Ні не норма. Але...було б хоч щось зрозуміло, коли б ви оперували не мерехтінням, а значеннями бортової напруги. Показами провіренного мультіметра, а ще краще показами постоянно встановленного
в прикурювач індікатора напруги (не було б тоді питання як було і чи це норма).
Нууу добре ... а Як було раніше і коли і після чого почалось?
А як себе веде лампа індікатор "заряд/розряд" на панелі?
...
Цитата: PanIvan від 11 Лютого 2024, 11:22:40і мерехтить світло та просадка.
Світло мерехтіти може і від поганих "мас" на морді..
А "просадка" коли, дл якої напруги?
А може масло попало на ремінь, чи просто не натягнутий нормально?..
А якщо нічого не включати, а тільки завести на ХХ - яка величина напруги,
....а який стоїть регулятор напруги?....

Якщо можете самі то наприклад загляніть у (пошукай в інети бо сюди не можу приатачить - вони більше за дозволений розмір)

"Таврия, Таврия Нова, Славута. Руководство по эксплуатации, техническому обслуживанию и ремонту (2008).pdf"
або
"Tavrija, Slavuta. Ustrojstvo, jekspluatacija, remont. 2006.pdf"


Доречі у вас були проблеми по електриці з самого початку. Можливо вони дксь поплавили ізоляцію, і тепер щось коротить на "массу"
Цитата: PanIvan від 17 Липня 2023, 15:07:17Славута 1.2 карбюратор с мегапанелью. Купил, не работали лапочки подсветки на панельки. Поменял на диодные вроди все ок, светит. Поездил пару раз вечером со светом и как результат перестало подсвечивать пол панели.
Разобрал, и как оказалось 5 шт светодиодных лампочек поплавилось.
Как поменял пару лампочек, поездил немного и оказалось что ещё и кнопка включения подсветки на торпеде тоже греется.
Искал в интернете, на форуме - нечего не нашел.
Может кто-то что-то подскажет по этой проблеме.

А спроуйте витягнути обидва роз"єми панеді і без неї.
Славута 1,3Li 2009
ЭБУ М10.3+  М113111SL132022         
исправ.MIKAS11.0.AEC 02.33.111Dec2

Kudrik

Цитата: PanIvan від 11 Лютого 2024, 13:55:28Ні. Трохи неправильно написав. Мав на увазі-просідає напруга. Даєш газу фары, лампи світять яскравіше
поедь к толковому а/электрику. У которого обязательно есть осцилограф.
Ничего не разбирая можете проверить осцилограму выходного напряжения гены. Не зависимо, какое там напряжение на выходе - но осцилограмма покажет исправность (или неисправность) всех 6 диодов моста(по пикам напрчжения). А также покажет исправность ( или есть ли межвитковое кз) всех трёх обмоток статора гены(по равенству величин напряжений этих обмоток).
Если гена исправна по параметрам всех 6ти диодов и по равенству напряжений трёх обмоток ---- то тогда уже можно рыть дальше. В плане регулятора напряжения и проводки авто.....

vladishtm

У літературі, що я навів є метода як перевірити генератор осцилографом. Теоретично навіть зараз у Дніпрі можна знайти а/електрика з осцилографом. Можливо там попередники щось наколхозили, хіба була славута 1.2 з мегапанеллю?
Славута 1,3Li 2009
ЭБУ М10.3+  М113111SL132022         
исправ.MIKAS11.0.AEC 02.33.111Dec2

PanIvan

Ну в мене 1.2 с мегапанелью. Може попередник щось і колхозив.
Дякую усім.
Буду краще їхати до електрика - бо в електриці нічого взагалі не розумію. А купувати новый одразу генератор - напевно не доцільно

vladishtm

Цитата: PanIvan від 12 Лютого 2024, 13:27:46Буду краще їхати до електрика - бо в електриці нічого взагалі не розумію.
Дійсно в такому разі шукайте нормального електрика.
      Але настирно рекомендую вам придбати такий собі цмфровий вольтметр який  ставиться в прикурювач, поставити його  туди і поглядувати.. Він вам дасть який то аналіз. Завжди будете бачити і стан акума і видачу від генератора. Там  є також  гнізда ЮСБ для підзарядки гаджетів.
      Друге - перевірити натяг ремня генератора -ну ніяк не потрібно їхати до електрика. Це ви повинні робити самі. Прослаблення може вести до неповної отдачі величини напруги. Повірте коли на генератор подається збудження то він добряче тормозить. І якщо ремень прослаб -генератор не "витягуватиме"
        Трете, якщо їздите мало, то краще поставити реле регулятор напруги на генератор 14,3В. Бо
стандартний на 13,8 в такому разі не забеспечує заряд.

Проїхати-проаналізувати  трохи з відключеною мегапанеллю -можна і без електрика. Це дасть можливість зрозуміти чи не наколхозили з панеллю.

А так удачі, бо там може і бистро знайтися і можливо довго шукать прийдеться, а значить вже краще тоді порядочного електрика.


Славута 1,3Li 2009
ЭБУ М10.3+  М113111SL132022         
исправ.MIKAS11.0.AEC 02.33.111Dec2

igo61

  PanIvan, а где в Днепре обитаешь? Могу помочь с поиском проблемы. Я на Красном Камне пока живу. Осцилл остался дома. Думаю, для начала можно обойтись без него.
Куда ты скачешь, гордый конь, и где откинешь ты копыта?

vladishtm

Ще варіант, якщо не помиляюсь можливо витягни всі запобіжники в салоні. Під капотом не трогай. Можна по одному  вставляти і дивитись чи не виникає проблема ( падіння напруги). Гріється кнопка габарітів це ж якраз чотири лампи наружні габарітів і підсвітка панелі. Можливо там десь підкорачує лампа в габарітах, або ,що гірше,  проводка.
Славута 1,3Li 2009
ЭБУ М10.3+  М113111SL132022         
исправ.MIKAS11.0.AEC 02.33.111Dec2

PanIvan

Цитата: igo61 від 12 Лютого 2024, 20:27:57PanIvan, а где в Днепре обитаешь? Могу помочь с поиском проблемы. Я на Красном Камне пока живу. Осцилл остался дома. Думаю, для начала можно обойтись без него.
Спасибо. Но сам я не местный. Машина в области. Писал Днепр, потому что когда пишешь город рождения, 99% спрашивает а где это :)

igo61

Жалько. Хотів допомогти.
Я теж "нє мєстний", з Херсона. Кілька місяців ще будемо в Дніпрі. Звертайся, як буде потреба.
Куда ты скачешь, гордый конь, и где откинешь ты копыта?

Skiper

Забув підказати, якщо пробитий діод в підкові генератора, то при підносі металевого предмету, наприклад рожкового ключа на 14/17 до шківа, можливо відчути магнітний ефект (ключ буде трохи притягуватися).
Slavuta 1.2SI by Skiper
Мы в ответе за тех, кого вовремя не послали за русским кораблём

Vitaliy.

Шкипер, вы меня заинтриговали, электрика с большим стажем и по призванию. Поясните, если один маленький диодик в обрыве, то в роторе будет пропуск в постоянке, будет пульсация. А если один из силовых диодов в обрыве, или вывод фазы отгорел к подкове, то постоянное на ротор будет в нормальном уровне, шкив будет с ровным магнетизмом.
И кстати, проверку нужно производить при холостых, прогретого мотора, лучше с включёнными фарами. Причину надеюсь знаете?
Занимаюсь ремонтом авто.Радиолюбитель.Электрика и не только.
Я предпочитаю делать в своей жизни то, что мне нравится. А не то, что модно, престижно или положено.
 рус иван пнх