Чип-тюнинг диагностика Микас

Автор Александр, 14 Квітня 2008, 15:47:07

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

almetr

Цитата: KOT від 13 Травня 2020, 22:30:26
Цитата: almetr від 13 Травня 2020, 12:12:41
Для "лабораторного" сравнения всех видов датчиков, мне нужно на своей Виде (пробег7800Км) снять катализатор, вставить вставку с гайкой под ДК, и тогда я смогу отслеживать одновременно показания трёх ДК. Затем снять кино с комментариями, и предоставить на Ваш суд. А жрать что я буду?
Так я ж никого не заставляю ничего делать, и судить не кого не собираюсь. Мне интересны ваш опыт.
Я все к чему, что по хорошему нужно судить о напряжениях на УДК нужно судить когда в одной трубе с ним засунут ШДК и на стабильной нагрузке и топливоподаче двигателя.
Напряжение для стехиометрии для всех УДК скорей всего будет одинаковое, а даже если и нет, то жопометром между 14,7 и 15 к 1 - 99% людей не ощутят на своей машине.
То что время реакции и наклон датчиков разные я с вами согласен, вопрос только в том на сколько они отличаются и нужно ли для гражданской машины что-то переделывать.
:) такая лабораторка нужна прежде всего мне, чтоб судить точно о работе разных ДК. Январь мне уже доказал, что для гражданской машины нужна подстройка обратной связи при разных ДК.

Володимир

Цитата: almetr від 13 Травня 2020, 18:57:36
Настройка скорости реагирования и "резкости реагирования" обратной связи это другая история (как минимум на 096 отсутствует задержка скачка перед началом работы нового цикла работы интегратора). 
  А вот если предположить что мотор с Микасом хорошо откатан по топливу у стоит Делфи, то применение Боша потребует увеличения напряжений переключения С61 и С62 (0,68В и 0,64В). Это нужно потому как, я уже говорил, у Боша более пологая характеристика, то есть интегратор Микаса думает что смесь ещё богатая, и продолжает наращивать интегратор на обеднение, в итоге мотор заганяется далеко в бедную. Потом более пологая характеристика Боша опять вводит Микас в оману, вот и получается раскачка больше чем могла бы быть на более лучшем датчике Бош.
Вот нашёл у себя фотку где видно, как может ровно работать обратная связь (две нижних строчки) это после тщательной откатки по логам базовой поверхности.  А фотка сделана при поиске проблемы по зажиганию - М114 дёргает ОУЗ из-за динамической коррекции, которая в свою очередь в Видавской прошивке работает по скорости изменения давления, и эта дин коррекция в опциях всех редакторов отсутствует.
З графіків що я давав для порівняння в цьому https://slavuta-club.info/forum/index.php?topic=374.msg540697#msg540697 пості, я можу сказати, що ДК бош, що ДК делфі мають приблизно однакову амплідуду переключення між багатим і бідним, порядка 0,65 в, але графік ДК бош зніщений приблизно на 0,15в в верх, що може судити про те, що якщо мікас настроєний на ДК делфі, а йому підкинути без правки калібровок ДК бош, то робоча суміш на якихось 0,1% буде багатша, і тільки всього. Твоє твердження що суміш буде бідніша не є вірним, бо чим більша напруга на ДК тим суміш багатша а не бідніша.
Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion

almetr

 :nea: сено-солома, право-лево :)  Я с помощью Января выяснил, что Бош при 14,7 живёт в районе 0,6-0,7В, а делфи в районе 0,2В то есть подменив Бош вместо Делфи Микас однозначно получит напряжение на ДК выше чем было, а значит будет стримиться выставить КР типа 0,95, а на Делфи при тех же условиях КР типа единица. Ну и какая  по итогу на выходе смесь с Бошем --- однозначно бедней. То что мы видим напругу в диагностике выше это же значит что КР минусит. Вот поэтому для более корректной работы с Бошем С61 и С62 надо поднимать. Попробуйте - не пожалеете.

Alex Sun

Господа.
Задался я вопросом перехода(и перешел) на спиртовой бенз(с БРСМ) на мою тавруху инж 2006г в откл лямдой.
И углубившись в этот вопрос узнал, что Микас заточен под обычный 95 бенз и под соответствующую пропорцию топлива и воздуха.  Однако спиртовому бензу необходима другая пропорция из-за чего ЭБУ делает перерасход топлива.
Поделитесь пожалуйста прошивкой под Микас 10.3 (69) для спиртового бенза с отключенной лямдой.

Vadim_K

Цитата: Alex Sun від 16 Червня 2020, 10:29:38
Господа.
Задался я вопросом перехода(и перешел) на спиртовой бенз(с БРСМ) на мою тавруху инж 2006г в откл лямдой.
И углубившись в этот вопрос узнал, что Микас заточен под обычный 95 бенз и под соответствующую пропорцию топлива и воздуха.  Однако спиртовому бензу необходима другая пропорция из-за чего ЭБУ делает перерасход топлива.
Поделитесь пожалуйста прошивкой под Микас 10.3 (69) для спиртового бенза с отключенной лямдой.

Сами себе противоречите. Перерасход топлива ЭБУ может сделать только по показаниям ДК. (Кстати так и есть при наличии ДК).
А если в прошивке в комплектации Д нет, то Микас льет столько, сколько запрограммировали.
Другое дело, что для максимальной эффективности работы двигателя нужно больше спиртового топлива, то это нужно таки править таблицы топливоподачи.
о96 3о9 98 9о о95 14о 4о 49

ВКБ

#1565
Коли я їзлив на спиртовому, то ДК показував весь час бідну 1.15 суміш і не міг змістити до 1 при затяжному утриманні газу в одному полоденні, про що свідчить вихід за межі регулювання палива та бідність суміші. Відповідно мікас доливав по можливості що і видно було з розходу завищеного. Але так і не міг сиворити стехеометрію 14,7:1. Також викликано чисто зімічними властивостями, оскільки в паливі з.явився в значній кількості кисень. Я так розумію що 20% десь там спирту. Тоді еталрнна базова бензину С6Н6 з спиртом буде:

С6Н6+С2Н5ОН+О2 ------- СО2+Н2О - це без урівняння.

По стехеометрії:

С6Н6+С2Н5ОН+11О2 --------- 8СО2+6Н2О+О

Вирахуємо пропорцію спирту за одно який по еквіваленту маси повинен бути для лямбли 1

(Бенз)   (спирт)     (кисень)       (двуокис вуглецю)   (вода)      оксиген
78 ---------46---------352 ----- = ----------------- 352-----------------108-----------16

Оксиген бовтається  нестабільний сам і може поглинутись або приєлнати щось. Цей кисень і порте картину і виходе у вихлоп та чіпляється до лямбди у вигляді сигналу бідної суміші.

Насправді вийде О2 кисень, просто весь баланс помножити на два.
Стехеометричне паливо бенз та спирт по МАСІ буде 78+46 = 124

46÷124×100=37% спирту. Неочікувано так))))

78÷46=1:1,69.

Наче все вірно.

Тобто буде постійно показувати бідну що і відбувається. Можлмво допоможе якась присадка вуглецева з киснем для вирівнюваннябалансу та причіпити той кисень кудись до вуглецю щоб було со2 чи ще шось для н2о.

А скільки спирту на АЗС в паливі невідомо.



Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.

ВКБ

Спиртового бензину 37% в теорії повітпя буде:
Рахуємо масу повітря:
352×79/21=1324,2 азоту
Повітря 1324,2+352=1676,2 маса повітпя
Маса палива бензину 63%і спирту 37%= 78+46=128
1676,2/124=1676,2/124=13,517

Тобто 1:13,5 стехеометрія біопалива спиртового, де його потрібно більше за чистобензиновий , бо 13,5 частин і 14,7 частин повітря відповідно в меншому значенні повітря і доля палива більша.
Що і відбувається на ощупь. Енергії теж в спирті вдвічі менше.
Так що спиртовий бензин те  саме по Мжд на гривню що і звичайний, просто чистіше мабуть і альтернативніше.
Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.

Alex Sun

Цитата: Vadim_K від 16 Червня 2020, 13:08:32
Сами себе противоречите. Перерасход топлива ЭБУ может сделать только по показаниям ДК. (Кстати так и есть при наличии ДК).
А если в прошивке в комплектации Д нет, то Микас льет столько, сколько запрограммировали.
Другое дело, что для максимальной эффективности работы двигателя нужно больше спиртового топлива, то это нужно таки править таблицы топливоподачи.
Вы меня не поняли!
У меня ДК отключён. (Т.е. Выставлено средне-нормальное значение.) А значит ДК не участвует фактически в изменении топливной смеси.
Однако Т.к. стехиометрическое соотношение 95 бенза 14,7/1 зашито в ЭБУ отличается от стехиометрического соотношения Спиртового бензина 9/1, то при прочих равных ЭБУ переливает топливо исходя из показаний ДАД и открытия ДДЗ!  Это и привело меня к заключению о необходимости модификации прошивки и таблиц для оптимального использования  спиртового бенза!

ЗЫ: Если кто-то сможет помочь и по уму подправить мою текущую прошивку модифицировав её под спиртовой бенз, буду очень рад! 

Vadim_K

   Alex Sun
Прочитай выше своего поста пост ВКБ.
Ты речь ведешь о чистом спирте(вероятно) и навыворот понимаешь суть вопроса.
о96 3о9 98 9о о95 14о 4о 49

ВКБ

Цитата: Vadim_K від 18 Червня 2020, 08:29:19
   Alex Sun
Прочитай выше своего поста пост ВКБ.
Ты речь ведешь о чистом спирте(вероятно) и навыворот понимаешь суть вопроса.
Дійсно,Alex Sun,   9/1...10/1....то про чистий спирт.
По хімії теоретично, що максимально наближено і скоріше є за стандартом так як хімію не не дуриш і мендєлєєва не оспориш, спирту в бензині для стехеометрії (повного окисоення, тобто згорання ) буде лише 37%, що як по розрахунку так і по середньому значенню дасть 13.5/1 пропорцію палива спиртового і бензину.
Ми всі поняли що ДК відключений, щільність спиртового палива  менша ща чистий бенз трохи, тому чвиркать буде менше, що відчувпється на динаміці. Також навіть якщо ДК був би треба додати базову паливоподачу орієнтовно на 10% на рхх і хх, щоб не було провалу при прискоренн, тобто збагатити із за щільності і різної енергетичності палива.
Спиртовий бензин має меншу енергоємність із за спирту. Але ціна за Мдж в принципі та сама.
Тому без ДК без корекції базової паливоподачі компенсується жопоміром там педаллю газу, бо відчуття що невичтачає потуги. По ітогу літражний роззід більший і це нормально, ціна за літри менша, а по ітогу за пробіг та сама.
Тому можливо без ДК достатньо правити базові паливоподачі та кути поранити як для газу, оскільки швишкість горіння трохи менша, актанове вище.
З ДК нічого не треба, можливо крім кутів...але то полупук.. Єдине що мікас постійно відчуває що постійно бідна суміш із за наявності кисню вільного постійно!!! у вихлопі що доведено хімрозрахунком.
Тотут згоден, що при ДК еталон для спиртового треба ставити не 1, а 1.1...тобто із за особливості вихлопу.
А так ДК сам підливає (окрім режима прискорення де він виключається)

В чому прикол по спиртовому - чистіше, альтернатива сплавити спирт, а Мдж по ітогу такаж ціна. За літр дешевший бо менше там Мдж енергії.
Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.

ВКБ

Якщо змінити пропорцію від 37% то горіти буде, але невірне згорання, або кисню більше на виході та розхід більший та прямує до 1/9...1/10 (на долю палива менше повітря, а наповнювати 1.2л. мотор тоттраба, і виходе палива наливати більше та ще й Мдж менше), або при зменшенні спирту теж є кисень, але менше, та і порте бензопоказники без ефекту. Тобто стезеометрія по балансу зімічної реакції підкащує пропорцію при повному використанні палива та відсутності у вихлрпі вільних раликалів, які можуть псувати леталі ...тощо.
Доречі, пропорція 37% в паливі спиртовому спирту, то по масі, а не по об..єму. По об.єму треба перерахувати, знаючи щільність.
Вони приблизно однакові тому об.єми теж лесь такі, тут  простіше бенз 750г/кг, спирт 790г/кг, тому не 37%, а 35 по об.єму спирту в літрі палива.
Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.

ВКБ

https://expertise.in.ua/news/toplivo-so-spirtom.html

Пишуть 30%, я кажу 35%  по об.єму і на то є хімбаланс та хімреакція, або бензин рахують стандарти не С6Н6. Хоча лише саме така формула бензину підтверджує теоретичний 14,7:1.
Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.

ВКБ

Якщо точно мікасу рахувати коеф або карту вприску, то АЗС повинна точна сказати по масі пропорцію  бензину і спирту, формулу бензину і спирту , або сразу стехеометрію партії.
За стандартом мабуть є поле допуску. Тому без лямбди не обійтись, яка буле завжди тримати стезеометпію і намагатись спалити весь кисень.
Вода 4% в спирті скоріше не реагує, як і азот і є як робоче тіло.
При знанні пропорції стехеометрії обчислити окремо як згорання бкнзину і спирту та по відсотку усереднити.
Для відсутності у вихлопі О2 кисню, треба додати до форму ли бензину, тобто такий зварити бензин, щоб був звйвий вуглець або 4 зайви водню і приєднався з киснем по балансу.
А саме щоб був бензин для спирту в ілеалі не С6Н6, а С7Н6, або С6Н10, звісно при спирті С2Н5ОН. За умов приєднання кисню лямбда зонд буде отримувати коректну інформацію про стан стехеометрії.
Вода Н2О не розкладажться...я так думаю і так показує процес горіння, але не розбирав на валентності, енергоріані , трму виходе собі з азотом та долається до воли яка утворюється аід згорання палива.
Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.

Alex Sun

Цитата: ВКБ від 18 Червня 2020, 09:12:46
Цитата: Vadim_K від 18 Червня 2020, 08:29:19
   Alex Sun
Прочитай выше своего поста пост ВКБ.
Ты речь ведешь о чистом спирте(вероятно) и навыворот понимаешь суть вопроса.
Дійсно,Alex Sun,   9/1...10/1....то про чистий спирт.
По хімії теоретично, що максимально наближено і скоріше є за стандартом так як хімію не не дуриш і мендєлєєва не оспориш, спирту в бензині для
..............................................................
А так ДК сам підливає (окрім режима прискорення де він виключається)

В чому прикол по спиртовому - чистіше, альтернатива сплавити спирт, а Мдж по ітогу такаж ціна. За літр дешевший бо менше там Мдж енергії.
Ага! Теперь становиться куда понятнее!
Таким образом подстроив GoB b GXX на + 10-15% я компенсирую провал в мощности при разгоне и более ничего менять не нужно...

ЗЫ: А разве УОЗ Микас не сам корректирует?


ВКБ

Цитата: Alex Sun від 18 Червня 2020, 11:11:13
Цитата: ВКБ від 18 Червня 2020, 09:12:46
Цитата: Vadim_K від 18 Червня 2020, 08:29:19
   Alex Sun
Прочитай выше своего поста пост ВКБ.
Ты речь ведешь о чистом спирте(вероятно) и навыворот понимаешь суть вопроса.
Дійсно,Alex Sun,   9/1...10/1....то про чистий спирт.
По хімії теоретично, що максимально наближено і скоріше є за стандартом так як хімію не не дуриш і мендєлєєва не оспориш, спирту в бензині для
..............................................................
А так ДК сам підливає (окрім режима прискорення де він виключається)

В чому прикол по спиртовому - чистіше, альтернатива сплавити спирт, а Мдж по ітогу такаж ціна. За літр дешевший бо менше там Мдж енергії.
Ага! Теперь становиться куда понятнее!
Таким образом подстроив GoB b GXX на + 10-15% я компенсирую провал в мощности при разгоне и более ничего менять не нужно...

ЗЫ: А разве УОЗ Микас не сам корректирует?


Для корегування мікасу треба ДК. Без нього кидає чк в таблмцях при певних вхідних данних. Похибки системи по тиску палива, напруги авто та похибка форсунок, тиск, швидкість дроселя, то все рівняє ДК під порівнювальний параметр регулювання.
Без ДК як карб, крок назад, рлзболтана сліпа система.
Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.