АКБ, Акумулятор (відгуки)

Автор Володимир, 23 Березня 2022, 13:43:24

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Володимир

В мене також норм, але в кожній банці 9 пластин, а має бути 10.
Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion

vladishtm

Схоже що в нас зараз торгівля акумами, так як і саджанці для сада .... :(  може повезе, а може ні  :hysterics:
Славута 1,3Li 2009
ЭБУ М10.3+  М113111SL132022         
исправ.MIKAS11.0.AEC 02.33.111Dec2

Toris

Чуйка каже, що навесні вторинний свинець дуже подешевшає...

Skiper

Ситуація склалася складна з електропостачанням, тому в першу чергу в хід пішли автомобільнв акки для живлення як найменше роутерів для інтернету або першоджерело для живлення електроніки газових котлів. В нашому славуторозмірі коштує найменше, ніж тій ж гелевий для ДБЖ, але останній значно буде з меншею ємністю за ті ж гроші. З генератора - не усім по кишені, враховуючи їх вартість, витрати бензину, як найменше близько 1л за годину та обмежений моторесурс 500-700 год у дешевих ноунеймів, в додаток вислохувати диренчання свє та сусідів.
Кожен з нас мудрує, як себе забезпечити зв'язком/інтернетом та теплом. Ми незламні.
З.І. як офтоп, заказав собі бюджетний упс/безперебійник для живлення роутеру та терміналу GPON
Эмнысть не велика, 10400 mAh, але години на 4-5, рахую, що вистачить для 10 Ват навантаження на 12 В, та і преключати не потрібно, коли з'явиться або пропаде світло, бо діти бувають самі дома та не в змозі тягати важкий акк та дроти.


Slavuta 1.2SI by Skiper
Мы в ответе за тех, кого вовремя не послали за русским кораблём

VAZ 21053

Цитата: Володимир від 19 Грудня 2022, 09:30:35В мене також норм, але в кожній банці 9 пластин, а має бути 10.
це не новина, після вести а Я продав в свій час багато наших акумів - Я не знаю в якому із наших акумів ємність відповідає заявлено у виробником показнику, та зворотня сторонами свій плюс, для кого ціна а для кого менша схильність до сульфатизації, а для кого підтримка свого хай і не зовсім сумлінного виробника...
Жити з паливом у жилах, або ж "колхоз" на коліні?
https://www.youtube.com/channel/UCAKN5XwvocokaM7VmiJRnOQ/featured

drone

Цитата: Skiper від 20 Грудня 2022, 20:34:40З.І. як офтоп, заказав собі бюджетний упс/безперебійник для живлення роутеру та терміналу GPON
Эмнысть не велика, 10400 mAh, але години на 4-5, рахую, що вистачить для 10 Ват навантаження на 12 В, та і преключати не потрібно, коли з'явиться або пропаде світло, бо діти бувають самі дома та не в змозі тягати важкий акк та дроти.
Не знаю как у вас, а у меня сейчас график +2/-4. При таком ли-ион банально не успевает зарядиться. Только свинец, только хардкор. Спаял маленькую коробочку с двумя входами, переключателем и одним выходом на роутер с конвертором чтоб постоянно не перетыкивать провода.
Больной c синдромом Дауна защитил диплом по истории Украины
"Картина мира вдруг начала сходиться,
Теперь у меня есть мнимая единица"

vladishtm

Цитата: drone від 20 Грудня 2022, 21:55:24Не знаю как у вас, а у меня сейчас график +2/-4. При таком ли-ион банально не успевает зарядиться.
Цитата: Skiper від 20 Грудня 2022, 20:34:40В нашому славуторозмірі коштує найменше, ніж тій ж гелевий для ДБЖ, але останній значно буде з меншею ємністю за ті ж гроші.

Імхо мабуть найкращім рішенням були б лужні (щелочні) акуми. Були колись такі зелені банки, кожна окрема збиралися в касету в ящик корпус. Використовувались також і в АТС связістів. Вони не дають великого току, але якраз як аварійні на тривалий розряд для інету  та телефлнії. Використовувались і в енергетиці, але потроху іх повикидали та перейшои на кислотні.
Типу
Spoiler
Славута 1,3Li 2009
ЭБУ М10.3+  М113111SL132022         
исправ.MIKAS11.0.AEC 02.33.111Dec2

Skiper

 
Цитувати виділене(щелочні) акуми
Використовуються й досі в залізничних пас.вагонах, напруга 1,2В на банку. Але таку батарею з 10 акків треба ще десь розмістити в кімнаті  :rolleyes:
Яу прийде китайський UPS, то розповім, скільки буде тримати  :) , в любому випадку можно буде використовувати його як павербанк, та і коштує дешевше, ніж простий 5 вольтовий павер з аналогічною єиністю. Час покаже, а поки триаємось.
Slavuta 1.2SI by Skiper
Мы в ответе за тех, кого вовремя не послали за русским кораблём

Володимир

Цитата: Skiper від 21 Грудня 2022, 20:22:35
Цитувати виділене(щелочні) акуми
Використовуються й досі в залізничних пас.вагонах, напруга 1,2В на банку. Але таку батарею з 10 акків треба ще десь розмістити в кімнаті  :rolleyes:
Яу прийде китайський UPS, то розповім, скільки буде тримати  :) , в любому випадку можно буде використовувати його як павербанк, та і коштує дешевше, ніж простий 5 вольтовий павер з аналогічною єиністю. Час покаже, а поки триаємось.
10 штук акумуляторів буде мало, бо в сумі буде 12 в на виході, а в проводі до інвертора будуть втрати, і якщо інвертор має контроль напруги то при підключенні нагрузки він буде вирубатись. Мій для прикладу ноут не дає запустити, починає пищати і вирубається. Краще вже брати 20 акумуляторів і живити інвертор від 24 в, втрат менше ККД більший.
Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion

Toris

У мене на роботі акумулятори зібрані у збірки (по 18 штук, здається), котрі видають щось близько 220 В постійного струму. Це потужні промислові UPSи у стійках та спецільне резервне живлення з багатьох тон акумуляторів. Сумарну потужність та ємність не знаю, але каву електрочайником заварювали без проблем. Як усе це заряджається - навіть боюсь рахувати. :facepalm: Акумулятори у спеціальному приміщенні з автономною вентиляцією на вулицю. Туди входиш як у ферму сонамбул у фільмі "Матриця". Виходиш звідти - аж в голові розвиднюється, так попускає. :-D

До речі, ноутбуки, монітори та комп'ютери нормально запускаються та працюють від постійного струму 220 В. Щоправда, не всі, є якісь нюанси у блоках живлення. Деякі потребують лише правильної полюсності вилки, але основна маса запускається при будь-якому положенні вилки живлення.

Олександр 1968

У всіх тих блоках на вході стоїть діодний мостик який випрямляє змінний струм,а постійний просто направляє по потрібному шляху.В деяких блоках для первинного запуску потрібний імпульс плюсовий,отам і вимагається правильне полоєення вилки.В далекі дев'яності,коли були віялові відключення в селах,пробував запускати від постійного струму телевізор Електрон,все працювало з правильним тиком вилки живлення

Romka

- Літй швидше має заряджатись, так як зарядний струм до 0.5С, а у кислотного свинцевого 0.1С, ну АЖМ трохи більший 0.2С.
- Всі імпульсні БЖ перетворюють змінну напругу в постійні і потім відповідне імпульсне перетворення в постійну напругу для низьковольтних споживачів. Там де змінний струм випрямляється діодним містком, полярність вхідної постійної напруги 220В ролі не грає, а там де це виконано одним чи двома діодами, потрібно підібрати полярність, перевернувши вилку.
Slavuta BRABUS 1.3L LPG 4

vladishtm

Цитата: Skiper від 21 Грудня 2022, 20:22:35напруга 1,2В
В принципі 11-12шт . не займуть багато місця. Зато можна брати напругу любу з шагом 1.2В.
Доречі, теж хотів написати про залізничні вагони.  Мабуть всі бачили як спокійно там використовують акуми на зупинках (під вагонами в ящиках). Там же під вагоном генератор, в купе провідника перетворювач.... Все доволі не погано працює. На кислотні розумію перейшли щоб отримати більший струм для навантаження. Але за все приходиться чимось жертвувати. Літієві можна в хату пхать, але з особистого досвіду - 5кВтного який стоїть у бесперибійнику і ПОСТІЙНО заряджається  хватало на 5-7хв для десь 1,52х нагрузки. Потім він починає пищати і черех пару хвилин аирубиться. При цьому ми міняли акуми по графіку практично кожні два роки, а відключень бувало пару п"ять разів на рік - так що дорого. Е УПС які постійно заряджають акуми і з них  тоді перетвоюють на 220в АС якою заживлюють навантажкеня. Є УПС в яких  не веде постійний заряд і переходить на акуми тільки коли пропаде АС.
Славута 1,3Li 2009
ЭБУ М10.3+  М113111SL132022         
исправ.MIKAS11.0.AEC 02.33.111Dec2