Теоретичні основи автомобільного світла

Автор Romka, 22 Грудня 2021, 13:44:56

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

User2108

Цитата: Vadim_K від 29 Грудня 2021, 08:26:26ПТФ не має.
Тоді орган, який видав сертифікат на Ваше авто, скажемо так "сертифікує все, що завгодно", тому що фари мали бути з ЄС маркуванням, наявність заднього ПТФ є обов'язковою вимогою і Ваше авто не мало пройти сертифікацію. Передні габарити білого кольору?
Але маємо, що маємо.

Vadim_K

Цитата: User2108 від 29 Грудня 2021, 09:24:58тому що фари мали бути з ЄС маркуванням
Якщо перевіряти лише маркування, то достатньо і експерта в сервісному центрі МВС.
Я можливо і помиляюсь, але орган сертифікації повинен не на маркування дивитись, а перевіряти як воно працює і чи відповідає ДСТУ.
Стосовно задніх ПТФ, я б взвгалі їх прибрав з обов"язкових. Не бачу проблем в їх відсутності. Дуже багато водіїв взагалі не зняють про іх наявність в авто( займаюсь у вільний від роботи час автоелектрикою і діагностикою бензинових авто, то відповідаю за свої слова), і що головне коли ними користуватись. Частенько бачу авто що їдуть з включеними задніми ПТФ без потреби. Що прямо таки сліплять водіїв позаду (сам таке на собі неодноразово відчував).
Вважаю, що саме тому в америці немає обов"язкового стандарту стосовно наявності задніх ПТФ.
Ну а якщо вже по закону, то таки да - відсутність задніх ПТФ на сучасних авто є дійсно порушенням для європи і України в тому числі. Але це такий дріб"язок, що з моєі точки зору, це саме найменше зло з того що може бути. Якщо це взагалі можна назвати злом.
Габарити спереду білі, з боків є ще жовтенькі маленькі. Ну вони то не сліплять сподіваюсь нікого і нікому не заважають?

Стосовно світла, то в нас набагато більше так званих "говноксенонщиків" та "ледерастів" які сліплять зустрічку не по дєтскі. Я б спочатку цих гав&юків припер до ДСТУ, ну а потім вже всіх інших.
о96 3о9 98 9о о95 14о 4о 49

Toris

...Йду і бачу: стоїть Субару Оутбак. Пригадав, що його привезли з Об'єднаних Стейтів Америки. Пофоткав фари.

Задній лівий ліхтар:

Spoiler
[close]

Маркування заднього лівого ліхтара (DOT):

Spoiler
[close]

Задній правий ліхтар візуально симетрично повторює лівий задній ліхтар.


Передня права фара збоку:

Spoiler
[close]

Передня права фара спереду:

Spoiler
[close]

Маркування передньої правої фари на склі (DOT):

Spoiler
[close]

Маркування передньої лівої фари на склі (DOT під льодом):

Spoiler
[close]

Субаровод каже, що у фарі лінза, СТГ просто рівненька. А повороти ПОМАРАНЧЕВІ через універсальність: по причині нішовості бренду автомобілі Субару випускає лише один завод на планеті, тому там усе максимально уніфіковано і навіть кріпильні елементи у них метричні (інструменту в імперських чи інших системах розмірів не потрібно). Власник авто каже, що коли виникла потреба взяти авто для сім'ї, він вивчив питання розмитнення-сертифікації і вибрав субарину виключно з таких міркувань. Автомобіль 2015 чи 2016 р.в.

Я так зрозумів, що в автомобілів Субару освітлення підходить для будь-яких країн, включаючи країни з лівостороннім рухом.

Toris

Якщо хто надумає колгоспити денні ходові вогні (ДХВ, ДХО), то про всяк випадок повідомлю, що основний пучок світла має розкриватись на 10° по вертикалі та 20° по горизонталі. Воно схоже на дальні фари невеликої інтенсивності. Люмени не пам'ятаю, погугліть хтось і викладіть сюди норматив який...

vladishtm

Цитата: Toris від 05 Січня 2022, 16:27:47на 10° по вертикалі та 20° по горизонталі.
Ага отак прямо до одного градуса оті габарітні лЯмпочки у наших Хварах і розкриваються :rolleyes: - головне коли їх туди пхаємо  не забувати про  :lol: градуси  і правильно їх там у кембрвку повернути.  Я пішов простіше  :psih: зробив спіральну лампочку на 6см довжиною використувавши для цього ленточні світлодіоди і припаяв це чудо до цоколя 12В 4Вт.. Світило в усі боки. Але білою плямою, прозорою як скло.  :lol: Викинув.  :gvozd:
Цитата: Toris від 05 Січня 2022, 16:27:47Воно схоже на дальні фари невеликої інтенсивності.
так точно але не 55Вт, а в 10 раз менше.
Мені особисто світлодіоди потрібні, як більш економічне по току ну і хоча б не дорожче лампочки. А якщо на ньому балабуха радіатор, і ціна як 10 лампочок, то в чому прикол?
Славута 1,3Li 2009
ЭБУ М10.3+  М113111SL132022         
исправ.MIKAS11.0.AEC 02.33.111Dec2

Romka

Цитата: Toris від 05 Січня 2022, 16:27:47і викладіть сюди норматив який...
Наш норматив ПДД, який каже, що самовстановлені ( непередбачені) заводом виробником ДХВ (ДХО) заборонені!!!!! Які б правильні по іншим нормативам вони не були.
Slavuta BRABUS 1.3L LPG 4

vladishtm

Цитата: Romka від 05 Січня 2022, 18:29:58Наш норматив ПДД, який каже, що самовстановлені
EТа да,  вміють іноді... }-).... колись давненько були авто зі свічками і гасовими лампами в фарах, ( та й карети теж...)от ПДД тоді правда не було... :rolleyes:
Славута 1,3Li 2009
ЭБУ М10.3+  М113111SL132022         
исправ.MIKAS11.0.AEC 02.33.111Dec2

Володимир

Цитата: vladishtm від 05 Січня 2022, 17:37:43
Цитата: Toris від 05 Січня 2022, 16:27:47на 10° по вертикалі та 20° по горизонталі.
Ага отак прямо до одного градуса оті габарітні лЯмпочки у наших Хварах і розкриваються :rolleyes: - головне коли їх туди пхаємо  не забувати про  :lol: градуси  і правильно їх там у кембрвку повернути.  Я пішов простіше  :psih: зробив спіральну лампочку на 6см довжиною використувавши для цього ленточні світлодіоди і припаяв це чудо до цоколя 12В 4Вт.. Світило в усі боки. Але білою плямою, прозорою як скло.  :lol: Викинув.  :gvozd:
Цитата: Toris від 05 Січня 2022, 16:27:47Воно схоже на дальні фари невеликої інтенсивності.
так точно але не 55Вт, а в 10 раз менше.
Мені особисто світлодіоди потрібні, як більш економічне по току ну і хоча б не дорожче лампочки. А якщо на ньому балабуха радіатор, і ціна як 10 лампочок, то в чому прикол?
Ну я би смайлики прибрав, по в пості Toris-а на який посилається цитування іде мова про ДХО а не габаритні вогні.
Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion

Romka

Щодо ДХО, то є міжзаконне рішення. Воно не заборонене так як самостійне встановлення ДХО чи використання габаритів/ПТФ в якості ДХО.

Це рішення - дальній в "півнакала" (всі нюанси обговорені в темі ДХО), з точки зору закону це не габаритні вогні, що явно видно і не ПТФ, теж явно видно.
А ось довести , що це не  ближній, то вже потрібна експертиза, що теж не прописана законом. Тому можна застосовувати. Особливо в місті, тяжко виділити буде.
В районах кусючих копів можна вмикати ближній. Також на трасі можна завжди включити ближній, а коли забув, то є підстраховка.
Для принципових, що притримуються 100% відповідності дозволеності чи заборони - не користуйтеся вказаним.
Але все ж рекомендую в періоди, що не підлягають під законодавчі обмеження, застосовувати "дальній в півканалу". Це убезпечує рух. Обговорено в темі ДХО.
Slavuta BRABUS 1.3L LPG 4

Toris

До речі, хлопці, такий момент: а як працюватимуть пари галогена в умовах недорозжареної нитки? Чи не темнітимуть колби? Там є мінімальна температура колби, після досягнення якої починається процес регенерації спіралей. Здається мені, що режим "у пів-накалу" приб'є лампу швидше, ніж здеградує повноцінний ближній...

...Мабуть, таки треба приколгоспити плату "у пів-накала" до галогенних ПТФ та провести деградаційний експеримент.

vladishtm

Цитата: Володимир від 06 Січня 2022, 09:55:34Ну я би смайлики прибрав, по в пості Toris-а на який посилається цитування іде мова про ДХО а не габаритні вогні.
Ні не приберу, я на Славуті  :rolleyes:  :-D і форум у нас Славути!   :gvozd:  :-D
Славута 1,3Li 2009
ЭБУ М10.3+  М113111SL132022         
исправ.MIKAS11.0.AEC 02.33.111Dec2

vladishtm

Цитата: Romka від 06 Січня 2022, 11:16:09В районах кусючих копів можна вмикати ближній. Також на трасі можна завжди включити ближній, а коли забув, то є підстраховка.
Саме так і роблю. І я нікого не сліплю, і мене люди раніше помітять, я ж на Славуті  :heppy_dancing:.
Славута 1,3Li 2009
ЭБУ М10.3+  М113111SL132022         
исправ.MIKAS11.0.AEC 02.33.111Dec2

Vadim_K

Цитата: Toris від 06 Січня 2022, 11:26:12До речі, хлопці, такий момент: а як працюватимуть пари галогена в умовах недорозжареної нитки? Чи не темнітимуть колби?
З моменту вводу в ПДД ДХО або ближнього встановлено на таврію блочок "в пів накалу". За весь час експлуатації потемніння не помітив, світло працює в штатному режимі.
Тільки одного разу намагалися розвести на трасі на штраф - нічого не вийшло.
о96 3о9 98 9о о95 14о 4о 49

vladishtm

Цитата: Vadim_K від 10 Січня 2022, 08:52:19Тільки одного разу намагалися розвести на трасі на штраф - нічого не вийшло.
То ділись методичкою  B)
Славута 1,3Li 2009
ЭБУ М10.3+  М113111SL132022         
исправ.MIKAS11.0.AEC 02.33.111Dec2

Vadim_K

Цитата: vladishtm від 10 Січня 2022, 13:06:21То ділись методичкою  B)
Так а що там ділитись, доказової бази ніякої.
Те що комусь десь здається, що то не світло а габарити, або взагалі не ввімкнено за доказ не вважаю. Так і сказав інспектору ДПС (тоді ще так вони звались). Після не довгих перемовин віддали документи і я поїхав далі.
Оце і вся методичка.
о96 3о9 98 9о о95 14о 4о 49