Микас 096 и 111 1.3Li мой итог.

Автор vladishtm, 05 Червня 2020, 18:05:43

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

vladishtm

Цитата: almetr від 27 Серпня 2020, 20:32:12да и включение нейтралки на 5000
:wacko:  :-D  Это про Славуту???  Это у вас уже автобаны?  :clap:  Ааааа.  :facepalm:.. наверное так -
https://thumbs.gfycat.com/WiltedVariableBlacknorwegianelkhound-mobile.mp4

Поместил на гугл диске 14-MIKAS 11.0.0 - AEC 02.33.111  Dec 27 2007.bin (крайнюю покуда) версию.  По всем трем вариантам заглохов в том числе и этому https://slavuta-club.info/forum/index.php?topic=17114.msg544963#msg544963 - полет нормальный. (тьху.тьху.тьху...), но пробую возвращать потихоньку  назад изменения, вдруг найду четкого виновника по заглоху на торможение двигателем с длинной и ускоряющей горки. Также в ней подправил связку "прогрев-хх" (уменьшил качели при включеномм "авторегулировании СО ХХ")
Впомнил, для almetr (где то вроде ты писал о таком заглохе) - как я не старался на прогретой ( не очень тоже) резко кидать вверх и резко бросать педаль (2000 и выше) обороты стоя на ХХ ,ничего не глохнет и даже не опускает ниже 950.
Славута 1,3Li 2009
ЭБУ М10.3+  М113111SL132022         
исправ.MIKAS11.0.AEC 02.33.111Dec2

vladishtm

Еще нашел странность. Добавки к оборотам при ХХ и при прогреве Т41 и Т34. При прогреве почему то график ниже, и значительно местами, чем при ХХ.  :wacko: Чего то думается должны быть или равны или не значительное отличие у ХХ вниз. Иначе имеем такую хню. Завелись, режим прогрев (при некоторых температурах секунд несколько и переход на ХХ через большую ступень (сотня оборотов) да еще и вверх на ХХ.
Славута 1,3Li 2009
ЭБУ М10.3+  М113111SL132022         
исправ.MIKAS11.0.AEC 02.33.111Dec2

almetr

Цитата: vladishtm від 28 Серпня 2020, 21:40:07Завелись, режим прогрев (при некоторых температурах секунд несколько и переход на ХХ через большую ступень (сотня оборотов) да еще и вверх на ХХ.
это больше виноваты Т32 и Т42. Т32 шаги в прогреве и они больше Т42 шагов ХХ где то на 5 (для надёжного перехода от пуска чуть больше воздуха чуть больше топлива по S40топливо прогрева, но меньший ОУЗ), Так вот во время перехода от прогрева к ХХ есть переход с ОУЗ прогрева на ОУЗ ХХ, который почему то происходит быстрее чем переход Т32 на Т42.  Вот и накладка пришедшего более раннего ОУЗа ХХ и больших шагов во всё ещё шагах прогрева. Помогает убыстрить переход, и значит уменьшить разницу во времени переходов ОУЗа и РХХ, нули в Т36 время перехода прогрев-ХХ

vladishtm

Цитата: almetr від 28 Серпня 2020, 22:39:52это больше виноваты
Фактически я прошелся по Т130, Т131, Т30, Т31, Т32, Т34, Т36
У меня "вкл авторегулирование СО на ХХ". Раздражало, что при заводе на температурах 50 и выше, (когда завод полностью холодная -все было ок) когда время прогрева ( а на тех температурах секунды у меня стоят) переход на ХХ шел в виде глубоких качелей до трех-четырех провалов (первый аж в район 600) до выравнивания автоматом на обороты ХХ. Раз, два поймал что и заглохала сразу из-за первого большого провала при заводе на прогретую. Счас вроде приятней.
Вот УОЗы покуда не тронул. Их графики сложно увязать между собой. Один от температуры, другой от разницы  оборотов
Славута 1,3Li 2009
ЭБУ М10.3+  М113111SL132022         
исправ.MIKAS11.0.AEC 02.33.111Dec2

almetr

Даже на тёплом моторе  ХХ не стоит  включать раньше чем через 4сек прогрева, S70 всё же, откатывается на рабочем моторе, а не на только только заведённом.

vladishtm

Цитата: almetr від 28 Серпня 2020, 23:20:46Даже на тёплом моторе  ХХ не стоит  включать раньше чем через 4сек
Та я тоже за такое. Не знаю откуда оно у меня взялось (Т36), но что в стоковой 111той, что в 096то после 30градусов стояло время перехода с прогрев-на ХХ равным 0сек  :wacko: Теперь так и есть, от -40 =10сек и до 80град вниз не меньше 4сек. 90град=2 и 100град=0
Потом идет Т41 которая фактически продолжит прогрев хорошей добавкой к оборотам. И вот думаю у этих таблиц начиная с +40град не должно быть слишком больших разниц (ну где то до сотни оборотов не больше) с постепенным уменьшением разницы при большей температуре. Где то так и сделал.
Славута 1,3Li 2009
ЭБУ М10.3+  М113111SL132022         
исправ.MIKAS11.0.AEC 02.33.111Dec2

Володимир

Цитата: vladishtm від 28 Серпня 2020, 21:40:07
Еще нашел странность. Добавки к оборотам при ХХ и при прогреве Т41 и Т34. При прогреве почему то график ниже, и значительно местами, чем при ХХ.  :wacko: Чего то думается должны быть или равны или не значительное отличие у ХХ вниз. Иначе имеем такую хню. Завелись, режим прогрев (при некоторых температурах секунд несколько и переход на ХХ через большую ступень (сотня оборотов) да еще и вверх на ХХ.
Запитаю словами мого колишнього учителя  математики, навіщо мішати горох з капустою? Яке відношення має таблиця Т41 до таблиці Т44?
Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion

vladishtm

Цитата: Володимир від 30 Серпня 2020, 11:01:22Запитаю словами мого колишнього учителя  математики, навіщо мішати горох з капустою? Яке відношення має таблиця Т41 до таблиці Т44?
Вовчику в тебе було важке голодне дитинство? чи  інтернат? чи ти зараз голодний, ....що в тебе  ДО МЕНЕ постійно якісь котлети мухи, горох, капуста?  Чи це такий  спосіб ствердження? зверхньо хамский? Не треба, бо он диви, Ляшкові і дипутатьські корочки не допомагають.
А по суті -я поТ41 і Т44 ВСЕ сказав, більше немає чого. Про кулінарію  :dunno: я тут не знаю. Про кулінарію, то ми ж жіночкою.
Славута 1,3Li 2009
ЭБУ М10.3+  М113111SL132022         
исправ.MIKAS11.0.AEC 02.33.111Dec2

Володимир

Цитата: vladishtm від 28 Серпня 2020, 21:40:07
Еще нашел странность. Добавки к оборотам при ХХ и при прогреве Т41 и Т34. При прогреве почему то график ниже, и значительно местами, чем при ХХ.  :wacko: Чего то думается должны быть или равны или не значительное отличие у ХХ вниз. Иначе имеем такую хню. Завелись, режим прогрев (при некоторых температурах секунд несколько и переход на ХХ через большую ступень (сотня оборотов) да еще и вверх на ХХ.

Т41 добавка до обертів ХХ від температури, працює на ХХ, в залежності від температури двигуна по графіку додає оберти. Т44 установка привідкривача, працює у робочому режимі втановлює кроки РХХ в залежності від обертів. Як ці графіки можна порівнювати, коли значення осей мають різні величини, також обидва графіки працюють в різних режимах і між собою не пересікаються?
Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion

igo61

Володимире, там мова йде про Т41 і Т34, а не Т44, зверни увагу.
Куда ты скачешь, гордый конь, и где откинешь ты копыта?

Володимир

Тоді в vladishtm прошу вибачення, жара трохи погано впливає на мізки, недогледів.

Чого Т41>Т34, можливо тому що під час прогріву ці два графіки сумуються а не працюють окремо.
Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion

vladishtm

#116
Цитата: Володимир від 30 Серпня 2020, 18:28:06Тоді в vladishtm прошу вибачення,
Дякую.
Бо було так.
Цитата: vladishtm від 28 Серпня 2020, 21:40:07Еще нашел странность. Добавки к оборотам при ХХ и при прогреве Т41 и Т34
и стало раптом так-
???????
Цитата: Володимир від 30 Серпня 2020, 11:01:22Яке відношення має таблиця Т41 до таблиці Т44?

А тепер по суті
Цитата: Володимир від 30 Серпня 2020, 18:28:06Чого Т41>Т34, можливо тому що під час прогріву ці два графіки сумуються а не працюють окремо.

Ні, не сумуються. Відповідально кажу - бо перевірив. Час переходу з прогріву легко прораховуеться і відчувается.
Є така таблиця після запуску як Т36 Ми  робимо режим пуск і далі починається прогрів  Згідно з мікасонлайн і чіпексплорер,  Т36 має  максимальний час =10сек. Але ж двигун гріеться довше.  Питання "що робить мікас далі, як вичерпав цей час? Відповідь - продовжує гріти (у розумного дядьки за кермом) на оборотах холостого ходу до потрібної температури. Заслонка  (у розумного дядька за кермом) в цей час = 0. Де мікас бере значення для РХХ?  Ну звісно ж! Т36  От і вся логіка.  :thank_you:
Такі в мене були і стали Т36 і Т41
Spoiler

[close]
А так буде тепер якщо іх спробувати  посовміщати. Т41 для ХХ став тепер трохи вище над Т36 на мінусах і до плс 30 вони зближуються. Також я трохи опустив Т41. Було 700об стало десь 500. Ну буде довше гріти при мінус 40 :hysterics:
Крім того зробив не нулльовий час прогріву аж до 100гр. 110 уже ноль (можна було і 100 в ноль) Саме цікаве це від 40 до 90. При інших температурах просто ніхто нікуди не їде.
Spoiler
[close]
На температурах більше +40  коли розумний дядько за кермом може вже, якщо дуже пече, поїхати, то там уже і добавки не великі і розбіжності між Т34 і Т41 невеликі. А було так, що якщо заводиш при температурі десь 50 і більше (час прогріву Т36 там був уже=0) то через 1сек мікас переходить від прогріву до ХХ отримує велику качелюк обертів і навіть мог заглохнути.
Славута 1,3Li 2009
ЭБУ М10.3+  М113111SL132022         
исправ.MIKAS11.0.AEC 02.33.111Dec2

Володимир

На заводській прошивкі в момент переходу від режиму прогріву до режиму ХХ двигун піднімає на деякий час оберти, а потім оберти поступово падають, можливо різницю між графіками зробили для того щоби двигун не зупинився під час переходу від прогріву до холостого ходу.
Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion

vladishtm

Цитата: Володимир від 31 Серпня 2020, 09:05:52в момент переходу від режиму прогріву до режиму ХХ двигун піднімає на деякий час оберти
В мене і тепер так само. От тільки різниця на -40 не +200об (прогрів) і +700об(ХХ) . І не забуваемо - це ж ДОБАВКА.  Різниця тепер  по всьому графіку менше 100 обертів. Крім того якось мені жалкувато завести авто при -40 і через десять секунд дати під 2000об. Якщо мені прийдеться жити при -40, я подумаю про інший додаткови спосіб попереднього прогріву авто. І взагалі пенс може додатково педалькою побалуватись при прогріві. Куди мені спішити?.  :dunno: Якось люди не вимерли раніше без мікасів.  :-D  Не вдала назва якась  :sad: Японський «Мікаса» — останній приклад броненосця. Зараз музей. В 1905 відхватив по самое немагу, рванув і погріб, затонув. 1906 підняли. 1921 сів на мілину  і все. А був же самий самий. Носова і кормова башти  }-) уявить не можна як гучно вони рявкали.
Скільки ти максимально раз перезаливав Мікаса? Хотів би знати скільки ж він у мене ще витримає.  :psih:...
Spoiler
[close]
Славута 1,3Li 2009
ЭБУ М10.3+  М113111SL132022         
исправ.MIKAS11.0.AEC 02.33.111Dec2

almetr

Цитата: vladishtm від 28 Серпня 2020, 22:58:26Вот УОЗы покуда не тронул. Их графики сложно увязать между собой. Один от температуры, другой от разницы  оборотов
Я, в своих экспериментах, заметил что в прогреве регулятор УОЗа не работает, стоит жестко как в Т33.
На ХХ да, регулятор ОУЗа Т43 складывается с Т47  ОУЗом ХХ от температуры.
Качели на прогреве, качели во время перехода на ХХ - это всё не сбалансированность прежде всего шагов РХХ в прогреве и S40. Но и Т33 должна быть в балансе с прогревными шагами РХХ, то есть нужные обороты мы должны получать за счёт угла и шагов РХХ, а не за счёт богаче-бедней в S40. ВОТ моё видение плавного прогрева, и перехода на ХХ:
Цитата: almetr від 28 Серпня 2020, 22:39:52Т32 шаги в прогреве и они больше Т42 шагов ХХ где то на 5 (для надёжного перехода от пуска чуть больше воздуха чуть больше топлива по S40топливо прогрева, но меньший ОУЗ), Так вот во время перехода от прогрева к ХХ есть переход с ОУЗ прогрева на ОУЗ ХХ, который почему то происходит быстрее чем переход шагов Т32 на Т42.  Вот и накладка пришедшего более раннего ОУЗа ХХ и больших шагов во всё ещё шагах прогрева. Помогают убыстрить переход нули в Т36 (время перехода прогрев-ХХ), и значит уменьшить разницу во времени переходов ОУЗа и РХХ, 
За тем уделяю внимание Т31 (время прогрева), что на холодную, что на горячую смысл один - не дать бензу течь по холодным клапанам, а всё же испаряться.
Если в диагностике, при идиальном ХХ увидеть значение у.е. , то станет понятно что нужно прописать в S40. А так в исходной прошивке имеем западлистый горбик - вот и качели: