Метан на Славуту

Автор ВКБ, 29 Травня 2022, 10:17:59

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

ВКБ

У кого недалеко метан-заправка, то пктуально як 3-й вид палива метанове гбо на славуту. Метан- "СН4" природній газ з надр земної кори. Не зріджується під невеликим тиском як пропан-бутан "С3Н8/С4Н10", тому задувається в балон в допустимий тиск витримки балону і магістралі та редуктора. Болон важкий, або треба полегшений композитрий. Вибухонебезпечно навіть від пориву балону, не те що іскри при пориві, там подвійна детонація. Потребує спецредуктор для метану. Зато є один плюс - не гріти і без бензмну, завів і поїхав.
Пеперобки двз і сисием інших не потребує. У кого стоїть ГБО-то блок живлення і мізки лишаємо як є. Рампа і формунки теж та сама під 1 атм газоподібного метану. Тобто треба балон, магістраль, редуктор. Заправка приблизно до 200атм і 1 м.куб приблизно трохи більше літру бензину.
Хто що скаже, хто що знає.
Хто що скаже по цьому поводу.
Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.

Toris

#1
Вже другий тиждень думаю час від часу про метан... Вірніше, про викачку та стиснення побутового природного газу в умовах багатоквартирного будинку. :rolleyes:
Якщо по-багатому катати щодня до роботи та по господарству на авто, то мені має вистачити 2 куб.м на добу. При тиску 200 кг/кв.см це буде 10-літровий балон. Це стандартний балон аквалангіста і тиск там такий же. Качати можна тим же компресором, котрий використовують аквалангісти. Процес виглядає так: балон повністю занурюється у бочку з холодною водою, лише горловина виглядає. Під'єднується шланг до балона і починається процес закачки. Компресор реве добряче, процес відбувається довго.

Вартість 1 куб.м (без амортизації обладнання) на Хмельниччині зараз = 8 (газ) + 1,85 (транспортування) + 1,68 (електрика) = 11,53 грн/куб.м.

У товариша є VW Caddy із заводським метаном. Каже, що питома витрата = 8 куб.м @ 100 км. Наші авто легші та обтічніші, однак відштовхнемось від 8 кубів, як від норми. Тоді паливна вартість пробігу складе 8*11,53/100 = 0,92 грн/км.

Проблеми:
1. Безпека: у квартирі таким займатись - ризикуємо завалити цілий будинок, покалічити та вбити сусідів, залишити сусідів та власну сім'ю без житла.
Вирішення проблеми: вивести газовий капіляр низького тиску до клумби, темної безмісячної та дощової ночі прикопати та забетонувати усе обладнання глибоко у клумбі, влаштувати зовні заправочну колонку з лічильником.
2. Легальність: обов'язково знайдеться якесь падло, котре "стукне" "компетентним органам", звідки набіжить стадо дармоїдів (контролери: газовики, пожежники, менти, податківці), які й прикриють наш паливний клондайк.
3. Шум: стандартний поршневий компресор шумить.
4. Вартість повноцінної компресорної установки може сягати вартості кількох славуток.

vladishtm

Цитата: Toris від 29 Травня 2022, 11:33:40обов'язково знайдеться якесь падло,
І правильно зробить ,бо не всі умні "
Цитата: Toris від 29 Травня 2022, 11:33:40Процес виглядає так: балон повністю занурюється у бочку з холодною водою, лише горловина виглядає. Під'єднується шланг до балона і починається процес закачки. Компресор реве добряче, процес відбувається довго.
А якщо половина, чи хай третина під"їзду почне качати (для себе,.... для продажу.....) . А по ночах, щоб Торіс невисипався.....
Цитата: Toris від 29 Травня 2022, 11:33:404. Вартість повноцінної компресорної установки може сягати вартості кількох славуток.
Ось і виходить, що краще і беспечніше було   купити  (десь тут проскакувало) переробку славутки на електро (5шт зелених). В селі все частіше бачу електроскутери.
Але ж питання не в бажаннях, питання в фінвансах  :(
Славута 1,3Li 2009
ЭБУ М10.3+  М113111SL132022         
исправ.MIKAS11.0.AEC 02.33.111Dec2

ВКБ

Торіс, ніякої квартири. Азс метанова мав на увазі. Питання навіть не в ціні, а в тому щоб їздити. Вартість буде біля 40 грн м куб зараз, азс як для юридичних осіб їм продає газопостачальники. Від мене метанзаправка в 4км.
Зараз в тренді газелі дельфіни метанові , які нещодавно до війни  на пропан перейшли, і лази та зіли.
Таксисти логановоди вже й пожаліли що метанові установки повикидали.

Шаманити з метаном самокачем можна мабуть лише у віддаленому будиночку, щоб якщо що нікому не винен був )). Хоча доволі безпечно якщо балон і армаиура справні і дотримуватись техніки безпеки. Компресор в мінікороб з ізовером і не чути буде .
Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.

ВКБ

Електротяга лише місцевокататись норм, а так щоб вистрелити на вибіг, то спирт і мастило колртити і імітувати бензин )).
Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.

Toris

Якісь ви нудні, панове... :hysterics: Встановити обладнання та задуватись на АГНКС - то можна було би навіть не починати цю тему.

Я тут ще три варіанти придумав для тихенького та безпечного стиснення, зберігання і транспортування. :drinks:

ВКБ

Спиртягу метанолову синтин з нього робити? Отрута якщо без належного захисту
Креаген не варіант вапще. Як його там ще зрідити і напзати.
Вже простіше на розчиннику кататись, цікаво яке в ньго актанове
Чув спирт з мастилом буде що бенз по калорійності , чув , але х.з.ш. мабуть це.
Точно газ з дров будемо робити і з двома димками їздити.
Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.

kipa192

Ну підірвати свій будинок це треба добре накосячити . А ось сусідам це як два пальці ... . В газовій мережі тиск можна сказати неякий . А продуктивність компрессора ОГОГО , в процесі відкачування на " виході " маємо відрив полум*я у декількох сусідніх будинках/квартирах . Далі не буду розповідати що буде . Це дуже НЕБЕЗПЕЧНО .,

Володимир

Цитата: kipa192 від 02 Червня 2022, 13:00:59
Ну підірвати свій будинок це треба добре накосячити . А ось сусідам це як два пальці ... . В газовій мережі тиск можна сказати неякий . А продуктивність компрессора ОГОГО , в процесі відкачування на " виході " маємо відрив полум*я у декількох сусідніх будинках/квартирах . Далі не буду розповідати що буде . Це дуже НЕБЕЗПЕЧНО .,
Тут ще питання який тиск підведено, бо в мене в селищі є вулиці де до будинків підведено трубу з середнім тиском, потім на вводі в будинок стоїть редуктор для пониження.

Але в цій всій затії, варто ще враховувати і витрати на електроенергію для компресора, що також дає свій мунус до бажаної економії.

І ще один нюанс, в домогосподарствах, зазвичай стоять лічильники продуктивністю 4-6 м.куб/год., якщо роторний ще витримає розхід вище норми, то камерний навряд, та й фіг його знає в яку сторону буде брехати лічильник при мінусовому тиску навиході. Мені коли поміняли роторний лічильник на рівноцінний камерний, то від тоді коли вмикається котел, температура на газовій колонці падає на 2-4 градуси.
Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion

ВКБ

Тоді спирт.
Або дістаєм брехню поо їзді на ННО, гідрогені, то брєд, їзде , це правда, а не згенерувати.

Або газогенератор на дровах, але піде для гбо 2 лише.

Спирт зручніше)
Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.

kipa192


Хлопці це можливо тільки якщо Ви працюєте на магістральній станції газоперекачки . Там здається 40 ваr в трубі . Там здається просто так в москвича задували , і на якийсь час хватало .

ВКБ

Не пойму чому метанові заправки звичайні не пацюють.
Просте питання, скртифікована метан установка і заправка, і то провал. Ну буде в багажнику 100кг лишніх (80л балон), незручно, далеко не поїдеш, але ж таки по місту саме то, екомобіль . Метан заправки поскорочувати пару років тому лблей коли метан скакнув в ціні, а тепер теж для юросіб газ по 40, а для фізособи 7,96 + 1,92 доставка, короче 10, за умови ліміну до 2500м.куб на рік було, а чи зняли таке обмеження в тарифі мені не відомо.
Якби по 10грн був би газ для заправки, то відаускна була б не більше 20грн/куб це подарунок зараз. І мінімум переробок.
Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.

Володимир

Цитата: ВКБ від 03 Червня 2022, 10:03:34
Не пойму чому метанові заправки звичайні не пацюють.
Просте питання, скртифікована метан установка і заправка, і то провал. Ну буде в багажнику 100кг лишніх (80л балон), незручно, далеко не поїдеш, але ж таки по місту саме то, екомобіль . Метан заправки поскорочувати пару років тому лблей коли метан скакнув в ціні, а тепер теж для юросіб газ по 40, а для фізособи 7,96 + 1,92 доставка, короче 10, за умови ліміну до 2500м.куб на рік було, а чи зняли таке обмеження в тарифі мені не відомо.
Якби по 10грн був би газ для заправки, то відаускна була б не більше 20грн/куб це подарунок зараз. І мінімум переробок.
Родич купив собі якогось мінібуса з метановою установкою, то ще кілька років тому, коли на пропані було дуже вигідно їздити, його витрати на метані були набагато більші ніж на бензині. Тому напевне і позакривали метанові заправки, бо не вигідно.
Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion

ВКБ

Так, закрили бо ціна метану кабальна стала.
Але це єдине швидке джерело вуглеводню.
Установеа зрідження некриогеном метану є перетворення його або в зручний роора і бутан або бензин.
Тобто з СН4 зробити С6Н6, або С3Н8 та С4Н10. А це реактором доліпити атому вуглецю ще кілька їі в додати водневих. В установці прмймає участь метан, вода, нагрівачі, компресори і каталізатори. Вме розписано в підручниках. Кінцева вартіст дуууде залеже від вартості метану. Витрати електрики на 1л. це з 10-15 кіловат і пару літрів води та час залежить від продуктивності.
Якщо без капітальних, то 1л домашнього самогону при метану в 10 грн куб буде не дорожче 30 грн., прозорий як води із запахом бензину це С6Н6, ідеальний бензин. Якщо продавати чорняком не менше 36..40 в залежності де складати і перевозити. Короче те саме. Це просто теорія, це нереально швидко робити. Простіше електрокар зробити і в фарком накласти акб.
Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.

Алекс

#14
Цитата: Toris від 29 Травня 2022, 13:58:41
Якісь ви нудні, панове... :hysterics: Встановити обладнання та задуватись на АГНКС - то можна було би навіть не починати цю тему.

Я тут ще три варіанти придумав для тихенького та безпечного стиснення, зберігання і транспортування. :drinks:
Не ты первый  :download:
Давно уже продвинутые качают дома метан головкой К150 ? от танка или самолета,там компрессор на 150 очей
Не знаю зачем в самолете давление -в танке для запуска мотора,у о обо умных ставропольцев даже счетчики на пистолете есть .Привод 200 см3 мотором типа мотоблок япона мама
2 Toris ,На крыло стал ?


Цитата: Володимир від 02 Червня 2022, 13:32:33
Але в цій всій затії, варто ще враховувати і витрати на електроенергію для компресора, що також дає свій мунус до бажаної економії.
Компрессор приводится тем же 200 см Lifan на том же метане  :applause:
Славута 1.3Li 2006 г ГБО 4
 ЗиЛ-4331 прицеп ГКБ-8328