Светодиодные лампочки

Автор drone, 13 Лютого 2023, 13:38:07

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

drone

Как же меня они достали. Купил штук 5 одновременно. Гарантия 2 года. Две сгорели на 25-м месяце, третья - на 28-м.  :facepalm:  Да они уху ели. Такое положение вещей несколько вывело из себя. Паяльник, новый резистор понижающий ток драйвера, 30 мин свободного времени и лампочки снова светят уже не греясь хотя и немного горят тусклее. А как вы думаете стоит их допиливать или выбрасывать и покупать новые как завещали маркетолухи с акционерами?

Больной c синдромом Дауна защитил диплом по истории Украины
"Картина мира вдруг начала сходиться,
Теперь у меня есть мнимая единица"

Володимир

Цитата: drone від 13 Лютого 2023, 13:38:07Как же меня они достали. Купил штук 5 одновременно. Гарантия 2 года. Две сгорели на 25-м месяце, третья - на 28-м.  :facepalm:  Да они уху ели. Такое положение вещей несколько вывело из себя. Паяльник, новый резистор понижающий ток драйвера, 30 мин свободного времени и лампочки снова светят уже не греясь хотя и немного горят тусклее. А как вы думаете стоит их допиливать или выбрасывать и покупать новые как завещали маркетолухи с акционерами?
Якщо є бажання час і спеціальний термоклей, щоби коли зняв плату з корпуса потім поставити назад і замазати термоклеєм, то можна гратись. Інакше простіше купити нову, але перевіреного часом бренду.
Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion

Toris

Я би купив якісь пристойніші (світять білим без фіолетового відтінку) і погрався.

drone

Цитата: Володимир від 13 Лютого 2023, 14:27:32Якщо є бажання час і спеціальний термоклей, щоби коли зняв плату з корпуса потім поставити назад і замазати термоклеєм, то можна гратись. Інакше простіше купити нову, але перевіреного часом бренду.
А зачем специальный клей? Круг держится в цоколе за счёт уплотнения стык в стык. Клей только удерживает его сверху от болтания при транспортировке. Пока мне хватает термоклея из пистолета. Да и вообще в погоне за удешевлением платы прогресс дошёл до открытого доступа ко всем компонентам



А где те проверенные? Раньше брал евроламп с гарантией в 5 лет. Но уже года два как они покращились до 2-х летней гарантии.
Больной c синдромом Дауна защитил диплом по истории Украины
"Картина мира вдруг начала сходиться,
Теперь у меня есть мнимая единица"

Skiper

Хто вже отримав з Укрпошти 5 штук? Що за лампи дають (фірма, потужність та температура кольору) і з яким цоколем 14 чи 27.
Автомобільні теж міняють?  :)
Slavuta 1.2SI by Skiper
Мы в ответе за тех, кого вовремя не послали за русским кораблём

Олександр 1968

Щоб вкурити тему,потрібно підійти до розібраної лампи з вимірювачем температури,який може виміряти цю температуру в кристалі світлодіода і все стане зрозуміло

Toris

Цитата: Skiper від 13 Лютого 2023, 15:16:19Хто вже отримав з Укрпошти 5 штук? Що за лампи дають (фірма, потужність та температура кольору) і з яким цоколем 14 чи 27.
Автомобільні теж міняють?  :)
На фейсбуках пишуть, що дають Філіпси 7Вт і 10Вт, теплі або холодні, залежно від того, які привезли до поштового відділення. Можливо, доведеться пошвендяти між відділеннями. Обмінюють лише на працездатну лампу розжарювання, котра при подачі напруги світить. Цоколі і великі Е27, і меншечкі. Автомобільні лампи не міняють.

До речі, у "Дії" є вибір конкретного поштового відділення. Як воно має працювати по факту - не скажу, бо не маю нічого на заміну і маю в запасі СД-лампи.

Сергей

Наш народ как всегда...
Покупают накаливания, а потом меняют на лед-лампы. Нет слов.  }-)

\"Только дураки учатся на своих ошибках\" Отто фон Бисмарк

Володимир

Цитата: drone від 13 Лютого 2023, 15:15:13А зачем специальный клей? Круг держится в цоколе за счёт уплотнения стык в стык. Клей только удерживает его сверху от болтания при транспортировке.
Якщо відколупати клей і зняти плату, то побачимо що плата вставляється в алюмінєву втулку, яка контактує з корпусом лампи і в такий спосіб відводить тепло від плати.

На рахунок зменшення потужності, я думаю краще два роки насолодитись хорошим світлом від лампи, а коли вже перегорить, то зняти колбу і поставити перемичку змість згорівшого світлодіода. Але не з всіма лампами можна отримати хороший результат, все залежить від драйвера світлодіодів. Хороший результат в мене оплучився з лампами Global (Кажуть що колись був Maxus), лампа стала світити трохи слабше але і корпус лампи почав менше грітись, якщо раніше був сильно гарячим, то тепер теплий.

Поганий результат вийшов з лампою Titanum, дуже сильно гріється лампа, через кілька хвилин яскравіть світла зменшується, можливо спрацьовує захист від перегріву. Через кілька днів перегоріла.

Цитата: drone від 13 Лютого 2023, 15:15:13А где те проверенные? Раньше брал евроламп с гарантией в 5 лет. Но уже года два как они покращились до 2-х летней гарантии.
Хороший результат в мене показали лампи Lebron, хоча була одна партія що швидко помирали, але всі міняв по гарантії. Також поки що не можу нічого поганого сказати за лампи Luxel та Enerlight, поки що всі живі. Загалом якщо в одному магазиті брати лампи різних брендів, то ті що дорожчі світять довше.
Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion

vladishtm

Як правило більш "живучі" ЛЕД лампи - важчі (вага), в порівнянні з такими ж (потужність) аналогами. Не погані лампи Philips. В усіх лед  -недолік, без спеціальних засобів, або збільшення потужності -вони мають коротку відстань від джерела освітлення до поверхні освітлення.
Потужність  не повинна бути виправдовуванням надійності, бо є LED прожектори і по кіловату.
На літаках зараз посадкові ставлять тільки LED а там самі розумієте  - надійність. Та гарне для нас в Україні як правило - не дешеве.
Основна перевага від лед це енергосбереження - і ніхто ніде  ще не заявляв, що цей товар дешевий. Тут ще грає роль нажаль погана якість електроєнергії, безвідповідальність енергопостачальників, не дотримування вимог параметрів "якості електроенергії". Ну а зараз ситуація взагалі -вже не до параметрів якості.
Славута 1,3Li 2009
ЭБУ М10.3+  М113111SL132022         
исправ.MIKAS11.0.AEC 02.33.111Dec2

Володимир

На життя лампи ще впливає і те в якому місці вона стоїть, в якому положенні і навіть як часто її вмикати. В закритих плафонах, лампи живуть менше, також вони живуть менше якщо закріплені не верликально а горизонтально.
Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion

drone

Цитата: Володимир від 15 Лютого 2023, 08:59:05
Цитата: drone від 13 Лютого 2023, 15:15:13А зачем специальный клей? Круг держится в цоколе за счёт уплотнения стык в стык. Клей только удерживает его сверху от болтания при транспортировке.
Якщо відколупати клей і зняти плату, то побачимо що плата вставляється в алюмінєву втулку, яка контактує з корпусом лампи і в такий спосіб відводить тепло від плати.
Вставляется внатяг за счет чего и идет теплопередача. Там единицы ватт, а не десятки как на каких-нить процессорах где нужна термопаста.

Цитувати виділенеНа рахунок зменшення потужності, я думаю краще два роки насолодитись хорошим світлом від лампи, а коли вже перегорить, то зняти колбу і поставити перемичку змість згорівшого світлодіода. Але не з всіма лампами можна отримати хороший результат, все залежить від драйвера світлодіодів. Хороший результат в мене оплучився з лампами Global (Кажуть що колись був Maxus), лампа стала світити трохи слабше але і корпус лампи почав менше грітись, якщо раніше був сильно гарячим, то тепер теплий.
Или просто добавить в люстру еще одну лампу к допиленной чтоб выйти на ту же яркость. Или сразу покупать лампу на "размер" больше, снижать ток до нормального и получать необходимую яркость.
Ради интереса посчитал, что на старой плате 22 светодиода в то время как на новой 13 при одинаковой мощности. Не, за это время КПД светодиодов повысили, но не в два раза. Просто выгнали яркость за счет поднятия рабочей  температуры с соответствующим снижением времени работы по экспоненте.
Больной c синдромом Дауна защитил диплом по истории Украины
"Картина мира вдруг начала сходиться,
Теперь у меня есть мнимая единица"

Володимир

Цитата: drone від 15 Лютого 2023, 12:06:10Вставляется внатяг за счет чего и идет теплопередача. Там единицы ватт, а не десятки как на каких-нить процессорах где нужна термопаста.
Натяг добре, а площа контакту? Думаю якщо заміряти температуру пластмаси біля цоколя лампи чи навіть плати з світлодіодами до і після того як счистити термоклей, то різниця буде велика.
Цитата: drone від 15 Лютого 2023, 12:06:10Или просто добавить в люстру еще одну лампу к допиленной чтоб выйти на ту же яркость. Или сразу покупать лампу на "размер" больше, снижать ток до нормального и получать необходимую яркость.
Ради интереса посчитал, что на старой плате 22 светодиода в то время как на новой 13 при одинаковой мощности. Не, за это время КПД светодиодов повысили, но не в два раза. Просто выгнали яркость за счет поднятия рабочей  температуры с соответствующим снижением времени работы по экспоненте.
Світлодіоди можуть бути на різну напругу, в сучасних світлодіодах може бути більше одного кристала.
Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion

Skiper

Цитувати виділенеТам единицы ватт, а не десятки как на каких-нить процессорах где нужна термопаста.
Це з першого погляду.
Температура там не маленька, достатньо взяти тепловізор або інший прилад. До 110 градусів, тому тепловідвід потрібен надійний.
Раніше такі лампи купляв по вазі. Чим важче. тим кращий тепловідвід :)
Slavuta 1.2SI by Skiper
Мы в ответе за тех, кого вовремя не послали за русским кораблём

Володимир

Цитата: Skiper від 15 Лютого 2023, 14:02:54Раніше такі лампи купляв по вазі. Чим важче. тим кращий тепловідвід :)
Раніше важчі лампи мали кращий драйвер, в дешевих стояв конденсатор з резистором, а в дорогих трансформатор, зараз перешйли на мікросхему на самій платі.
Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion