Почём бензин - пропан?

Автор Андрей, 04 Січня 2008, 13:10:31

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

ВКБ

Пора гнати бензин з метану. Принцип- зчеплення молекул вуглецю та водню в більш важку молекулу. Там треба установка у вигляді компресора не великого тиску, нагрів каталитичного елементу, нагрівач. Бо рідке є рідке.
Також з метану робиться і синтетичн й пропан, але бензин краще.
З СН4 треба отримати С6Н8...і до С10Н10 плюс мінус варіації.
Витрати матеріалів - куб метану, пару  кіловат електрики.
Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.

Володимир

Цитата: ВКБ від 27 Травня 2022, 12:01:01
Пора гнати бензин з метану. Принцип- зчеплення молекул вуглецю та водню в більш важку молекулу. Там треба установка у вигляді компресора не великого тиску, нагрів каталитичного елементу, нагрівач. Бо рідке є рідке.
Також з метану робиться і синтетичн й пропан, але бензин краще.
З СН4 треба отримати С6Н8...і до С10Н10 плюс мінус варіації.
Витрати матеріалів - куб метану, пару  кіловат електрики.
Мені простіше відвідати заправку і заправити газ.
Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion

ВКБ

У нас вже непростіше. Простіше мабуть прицеп з акб і електротягою
Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.

Ivan1988

Так як не часто зараз виїжджаю автомобілем то не сильно стежив за паливним ринком. Але сьогодні загорівся вже червоний індикатор ГБО, думаю заїду заправитися на АЗС групи Приват ( Авіас, ЮКОН, Укрнафта, Сентоса Оіл, Рубікс), так як в застосунку є 20 л. які купував ще по 23 грн. Але по всьому місту мільйоннику, де таких АЗС здається 88 штук, не має газу ні на одній! А повертатися на ОККО де газ був по 34 грн вже не захотів. Так і заїхав на стоянку з майже порожнім балоном. Я так зрозумів ці проблеми не через те що в Європі газ сильно подорожчав, а через проблеми з логістикою, в тому числі бюрократії держави.

User2108

Та хз. В Києві на всіх анп/авіас, укрнафта є газ.

Toris

Хмельницький та вся північна частина від Хмельницького - рідко де написано ціну, в основному світять нулі. Тобто газ є, але не всюди у вільному доступі. Мабуть, якісь взаємні махінації держави та бізнесу.

User2108

В Києві, коли були нулі, то через додаток як раз можна було задути.

Володимир

Цитата: Ivan1988 від 12 Листопада 2023, 16:29:25Так як не часто зараз виїжджаю автомобілем то не сильно стежив за паливним ринком. Але сьогодні загорівся вже червоний індикатор ГБО, думаю заїду заправитися на АЗС групи Приват ( Авіас, ЮКОН, Укрнафта, Сентоса Оіл, Рубікс), так як в застосунку є 20 л. які купував ще по 23 грн. Але по всьому місту мільйоннику, де таких АЗС здається 88 штук, не має газу ні на одній! А повертатися на ОККО де газ був по 34 грн вже не захотів. Так і заїхав на стоянку з майже порожнім балоном. Я так зрозумів ці проблеми не через те що в Європі газ сильно подорожчав, а через проблеми з логістикою, в тому числі бюрократії держави.
Тиждень тому у нас газ був 30,40 грн, зараз зайшов в нет, то пишуть що вже 31.90 грн., ціни піднялись ще до блокування митниці польськими перевізниками, а коли появились новина в неті що на газ підняли податки як це було до цього з бензином.
Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion

Romka

На газовій заправці Барс, Київ, є газ.
Slavuta BRABUS 1.3L LPG 4

Алекс

Цитата: ВКБ від 27 Травня 2022, 12:01:01Пора гнати бензин з метану. Принцип- зчеплення молекул вуглецю та водню в більш важку молекулу. Там треба установка у вигляді компресора не великого тиску, нагрів каталитичного елементу, нагрівач. Бо рідке є рідке.
Також з метану робиться і синтетичн й пропан, але бензин краще.
З СН4 треба отримати С6Н8...і до С10Н10 плюс мінус варіації.
Витрати матеріалів - куб метану, пару  кіловат електрики.
Шо занадто не варто  :wacko:
Если есть доступ к трубе с метаном,то можно его поджать до 150 атм,компрессор
танковый/самолетный АК-150  и т д ,крутить бензомотором на том же газе
Прецендентов немало в сети
Славута 1.3Li 2006 г ГБО 4
 ЗиЛ-4331 прицеп ГКБ-8328

Toris

Цитата: Алекс від 04 Грудня 2023, 00:08:11Если есть доступ к трубе с метаном,то можно его поджать до 150 атм,компрессор
танковый/самолетный АК-150  и т д ,крутить бензомотором на том же газе
Я вивчав питання, вартість = 1000 доларів + йобнуті сусіди, котрі закладуть. Таке можна робити виключно у приватному будинку. У мій 50-літровий бублик має зайти 0,7 куба метану при тиску 14 кг/кв.см. Якраз зганяти на роботу і назад. Причому метан можна взагалі не прогрівати, при такому розширенні він залишається газом. Якщо ці 0,7 кубометра стиснути до 200 кг/кв.см, то якраз заходить в 3.5 літри, котрі можна принести до гаража і там випустити в штатний балон.
Або взагалі по-багатому задути 10-літровий балон від авкалангу, покласти його до багажника та ні у чому собі не відмовляти (зайде 4 куби при 200 атм, енергетично це більше, ніж 4 л бензини). :-D
От тільки метан горить повільніше пропану, не можна сильно крутити двигун, їздити до 3000 об/хв.

User2108

Угу, тіко він більш вибухонебезпечний + заправок по Україні катма,+ балон важче.

Toris

User2108
Нічого аж такого страшного з тим метаном немає. У мого ремонтера кадді із заводським метаном, ті маленькі балончики по усіх нішах акуратно розпихані, їх навіть не видно. До речі, чим менший діаметр балона, тим менша товщина стінки на такий же тиск.

Алекс

Цитата: Toris від 04 Грудня 2023, 10:46:39
Цитата: Алекс від 04 Грудня 2023, 00:08:11Если есть доступ к трубе с метаном,то можно его поджать до 150 атм,компрессор
танковый/самолетный АК-150  и т д ,крутить бензомотором на том же газе
Я вивчав питання, вартість = 1000 доларів + йобнуті сусіди, котрі закладуть. Таке можна робити виключно у приватному будинку. У мій 50-літровий бублик має зайти 0,7 куба метану при тиску 14 кг/кв.см. Якраз зганяти на роботу і назад. Причому метан можна взагалі не прогрівати, при такому розширенні він залишається газом. Якщо ці 0,7 кубометра стиснути до 200 кг/кв.см, то якраз заходить в 3.5 літри, котрі можна принести до гаража і там випустити в штатний балон.
Або взагалі по-багатому задути 10-літровий балон від авкалангу, покласти його до багажника та ні у чому собі не відмовляти (зайде 4 куби при 200 атм, енергетично це більше, ніж 4 л бензини). :-D
От тільки метан горить повільніше пропану, не можна сильно крутити двигун, їздити до 3000 об/хв.
Трохи не так
Коэффициент 4:1,т е в 50 л баллон-сигару при 200 атм набивается 10-12 куб,еще и от температуры зависит,на жаре меньше
Переболел я этой идеей,когда нам под каждую калитку газовую соску кинули ...
Для Славки неактуально,а под грузовик заморочек более чем много
Одна из них -погасить котлы и плиты на всей улице
Славута 1.3Li 2006 г ГБО 4
 ЗиЛ-4331 прицеп ГКБ-8328

Володимир

В швагра є бус опель, коли купив то стояла газова установка на метан, то казав що ціна на метан дійшла до того, то на метані виходило дорожче їздити ніж на бензині, то поміняв на LPG.
Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion