Зимняя резина

Автор gavryusha, 15 Вересня 2008, 17:28:10

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Toris

В ПДР нічого по напрямках шин не знайшов. Зрозуміло, що зворотній малюнок ніби як гірше гальмуватиме (в розробці шин найвищий пріоритет - гальмування).
Я би перевзував/розвертав шини на дисках і не випробовував долю. Дрон дєло говорить.

ВКБ

Можна матюком паставити лише як запаску і докатити, або як тимчасова міра і приліпити на приборку листочок з нагадуванням перемонтажити шину потнаправленю як рекомендує виробник.
Якщо ти в авто, то все в тебе добре -  ти жируєш.

vladishtm

#2357
Цитата: drone від 15 Грудня 2021, 16:32:57Я как-то ради эксперимента попробовал на передней оси поставить не той стороной. Машина сразу же стала неуправляемой.
Ну наперед -це зрозуміло і без питань. Там ще й присутне (хоч і не велике) постійне "просковзування" резини з дорогою. Мова тільки про задні. Те що можливо угробиться не спорю - але по чесному ж - це доказують тільки тривалі дослідження, я їх не проведу.
Цитата: Toris від 15 Грудня 2021, 16:37:13Зрозуміло, що зворотній малюнок ніби як гірше гальмуватиме (в розробці шин найвищий пріоритет - гальмування).
Якщо є такий пріоритет то тоді да, це вже вагомий доказ. Але ж теж е питання - літню можемо крутити як хочемо.
Але думав, якщо зразу первий захват краями малюнка- то маємо зразу ширшу площину захвату, і не вдкидаемо набік а наоборот сгребаемо. Хоча можливо сгібати сніг і лід пвд колесо і є саме як погана ідея? Можливо малюнок тому саме так і зроблений? Цікаво всі малюнки зимової построєні по такому принципу (зараз продивлюсь по картинкам нету)? -розгрібати з середини наружу? Якщо да, то однозначно ставити і на зад так як вказав виробник.
А всесезонки теж всі направлені?
Славута 1,3Li 2009
ЭБУ М10.3+  М113111SL132022         
исправ.MIKAS11.0.AEC 02.33.111Dec2

vladishtm

Переглянув картинки по зимовим, практично всі мають цей тип малюнку, у якому присутній "клин" гострим вперед. Скоріш за все його призначення роздвинути  поверхневу частину слою (снігу) на дорозі до більш твердого.  І тоді виходить, що для кращого гальмування задніх на снігу і подібному мякому., вірно буде ставити як вказує виробник.
Славута 1,3Li 2009
ЭБУ М10.3+  М113111SL132022         
исправ.MIKAS11.0.AEC 02.33.111Dec2

Toris

#2359
Цитата: vladishtm від 15 Грудня 2021, 17:49:52Але ж теж е питання - літню можемо крутити як хочемо.
Літня також буває напрямленою, джипики люблять таку гуму. У таврославутському розмірі є Rosava Itegro 155/70 R13 75T, я так і не спробував її... https://rosava.com/ru/tyres/155_70_r13_75t_rosava_tyre

Цитата: vladishtm від 15 Грудня 2021, 17:49:52А всесезонки теж всі направлені?
В інтернет-магазинах знайшов трохи "всесезонок" Vredestein та Debica з типовими літніми ненапрямленими протекторами.

Але вагоме слово хай скаже drone, я думаю, він глибоко заглиблювався у тему.
UPD: переніс відповідь drone сюди: https://slavuta-club.info/forum/index.php?topic=10603.msg558418#msg558418

Володимир

Направлена резина на літо добра якщо в тебе одні диски на два сезони і ти її перезуваєш, бо якщо в наявності всі диски то не буде можливості міняти колеса з лівої сторони на праву, і відповідно підвищений знос.
Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion

Toris

Хоч я й початкуючий їздун, але щось мені здається, що на відрегульованій ходовці шини раніше виїздять свій пробіг чи оті "хімічні" 5 років, ніж зносяться нерівномірно. 1 мм розбіжності між краями - це ні про що при достатній глибині протектора.
А потім шини належить замінити новими.

Володимир

Цитата: Toris від 16 Грудня 2021, 09:35:30
Хоч я й початкуючий їздун, але щось мені здається, що на відрегульованій ходовці шини раніше виїздять свій пробіг чи оті "хімічні" 5 років, ніж зносяться нерівномірно. 1 мм розбіжності між краями - це ні про що при достатній глибині протектора.
А потім шини належить замінити новими.
В мене на задній осі БЦ-10 2006-го рв, на передній WQ-101 2010-го приблизно, візуально висота протектора не зменшилась, а літні вже два сезони тому замінив.
Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion

User2108

Цитата: Володимир від 16 Грудня 2021, 10:07:54
Цитата: Toris від 16 Грудня 2021, 09:35:30
Хоч я й початкуючий їздун, але щось мені здається, що на відрегульованій ходовці шини раніше виїздять свій пробіг чи оті "хімічні" 5 років, ніж зносяться нерівномірно. 1 мм розбіжності між краями - це ні про що при достатній глибині протектора.
А потім шини належить замінити новими.
В мене на задній осі БЦ-10 2006-го рв, на передній WQ-101 2010-го приблизно, візуально висота протектора не зменшилась, а літні вже два сезони тому замінив.
Викиньте її, не мучайте труп

Володимир

Цитата: User2108 від 17 Грудня 2021, 08:37:32
Цитата: Володимир від 16 Грудня 2021, 10:07:54
Цитата: Toris від 16 Грудня 2021, 09:35:30
Хоч я й початкуючий їздун, але щось мені здається, що на відрегульованій ходовці шини раніше виїздять свій пробіг чи оті "хімічні" 5 років, ніж зносяться нерівномірно. 1 мм розбіжності між краями - це ні про що при достатній глибині протектора.
А потім шини належить замінити новими.
В мене на задній осі БЦ-10 2006-го рв, на передній WQ-101 2010-го приблизно, візуально висота протектора не зменшилась, а літні вже два сезони тому замінив.
Викиньте її, не мучайте труп
Та нормальна ще резина, БЦ-10 без тріщин, на задній осі в занос не пускає. WQ-101 на передній осі, прохідність добра.
Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion

Toris

Ну, якщо на коротких поїздках вдома, то можна й на стареньких поїздити. А на дальняк краще ставити живіше.

Ми вже двічі ночували в нерідних готелях і ремонтувались в нерідних майстрів по причині ненадійних компонентів ("підкова" генератора та ремінь ГРМ). Богу дякувати, минулось лише неочікуваними витратами, а не здоров'я чи життям. Тому краще я їздитиму свіжою гумою. Подивимось, як їздить GoodYear Ultragreep Ice 2.

$lavka

#2366
Цитата: Toris від 16 Грудня 2021, 08:43:00Літня також буває напрямленою, джипики люблять таку гуму. У таврославутському розмірі є Rosava Itegro 155/70 R13 75T, я так і не спробував її...

И не пробуйте - на Ланосе оттормаживался в юз , так её вырывает кусками , а на Ханкуке при том же следов на резине почти никаких .
Джипики любят АТ , МТ резину , а этот шлак ставят только из за цены .

Toris

Цитата: $lavka від 17 Грудня 2021, 12:14:45И не пробуйте - на Ланосе оттормаживался в юз , так её вырывает кусками
Дякую Вам!
А чи може бути таке, що тріщини у глибині протектора (між блоками) бєлшини 2017 року випуску з'явились саме по причині гальмування юзом? У зимових шин попередника знайшов такі тріщини на трьох колесах з чотирьох (через що й замінив гуму). Саме 1 (одна!) тріщинка в одному місці на кожній шині. Не сітчаті тріщинки старіння, а саме одинока поперечна тріщинка довжиною близько 7 мм. Корд цілий, гуль немає, шиномонтажники не бачили проблем.

Romka

Думаю все ж така гума.
У мене під капотом лежить гума з 2008 р з камерою і тиском 0,6 амт, як нова без пробігу, тільки пупирки злізли, без тріщин навіть. Але коли пару раз ставив рік назад, то зразу відчувалось погіршеня в гальмуванні, лишній шум, валкість в сторону запаски, погіршення керованості.
А на Тойо 350 (так це літня гума) я юзом по асфальту проїхав 40 метрів, ну покрайній мірі гальмівний шлях такий на асфальті лишився, то тільки циклічне гуп-гуп зі швидкостей від 80 появилось.
Slavuta BRABUS 1.3L LPG 4

$lavka

У Белшины бывает , что из за сквозных микротрещин приходится ставить камеру .