ZAZ 11030840 Slavuta 1,3 Li 2003 -> Lanos SE 1.5i 16/SOHC 2011

Автор Ivan1988, 23 Травня 2018, 14:21:48

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Sergik32

безкаркасна стоїть уже 4 роки, тре гарно і ніякого дискомфорту немає, буду міняти навесні бо вже трохи тверда, але тре гарно
Лучше Slavuta может быть Rolls Royce Phantom, всё остальное есть ошибка автопрома.
[img]http://www.calorizator.ru/line/07848Hdf000KPRh9GD0YHRjCDQstC(0LTQuNGC0Ywg0

Toris

Цитата: Ivan1988 від 18 Грудня 2018, 23:30:38Лично сам не пробовал безкаркасные, но знакомые говорят что они на наших таврославутах постоянно недотирают в углах (может стекло лобовое кривое на наших машинах) при этом стоят на порядок дороже.
У мене недорога безкаркасна ALCO. За рік стала недотирати лише навпроти пасажира справа. Купив свіженьку гумку на заміну, але думаю, чи не повернутись на стокову каркасну? В безкаркасної краща аеродинаміка, повзає біля скла і робить свою роботу.

Цитата: Sergik32 від 18 Грудня 2018, 23:38:29безкаркасна стоїть уже 4 роки, тре гарно і ніякого дискомфорту немає, буду міняти навесні бо вже трохи тверда, але тре гарно
А яка модель у Вас?

Sergik32

модель, да хрін її знає, яка була  то таку і брав, головне довжину вгвдвти, точніш поміряти, бо при крайньому правому(в виключеному положенні) то край щітки висить і до скла не торкається, можна коротшу взяти але знов тоді буде меншу площу терти, висить то нехай висить, аби гарно терло. оце пробував поміняти на стару стокову каркасну, то небо і земля, вона вже геть суха і тверда
Лучше Slavuta может быть Rolls Royce Phantom, всё остальное есть ошибка автопрома.
[img]http://www.calorizator.ru/line/07848Hdf000KPRh9GD0YHRjCDQstC(0LTQuNGC0Ywg0

Ivan1988

Пробег 122 тысячи. Вчера снова заменил передние пружины, теперь на новые заводские с двумя насечками (других ЗАЗ сейчас не выпускает) так как пружины Триал-Спорт сильно жесткие и высокие и стук амортизаторов просто достал. Сначала хотел обрезать те что стоят, но потом передумал, так как тогда пружина станет ещё жестче. Зимой в неотапливаемом гараже работать не совсем комфортно, но за 4 часа управился, как выяснилось рожковым ключем долго сжимать и разжимать стяжки пружин. Сегодня проехался, но снегопад не дал полностью протестировать подвеску, ещё чуток поезжу и на развал. По деньгам вышло 1065 грн - 765 пара пружин с доставкой, 115 стяжки пружин, 185 грн съемник наконечников рулевых тяг. Ну и развал-схождение выйдет 250 грн.

Rotenberg

Цитата: Ivan1988 від 27 Грудня 2018, 09:41:23
Пробег 122 тысячи. Вчера снова заменил передние пружины, теперь на новые заводские с двумя насечками (других ЗАЗ сейчас не выпускает) так как пружины Триал-Спорт сильно жесткие и высокие и стук амортизаторов просто достал. Сначала хотел обрезать те что стоят, но потом передумал, так как тогда пружина станет ещё жестче. Зимой в неотапливаемом гараже работать не совсем комфортно, но за 4 часа управился, как выяснилось рожковым ключем долго сжимать и разжимать стяжки пружин. Сегодня проехался, но снегопад не дал полностью протестировать подвеску, ещё чуток поезжу и на развал. По деньгам вышло 1065 грн - 765 пара пружин с доставкой, 115 стяжки пружин, 185 грн съемник наконечников рулевых тяг. Ну и развал-схождение выйдет 250 грн.

А не проще ли на сто заехать и заменить. Деньги примерно те же были бы, может гривен на 100 больше

Ivan1988

Цитувати виділенеА не проще ли на сто заехать и заменить. Деньги примерно те же были бы, может гривен на 100 больше

Конечно проще, хотя цены на работу я не узнавал. Когда делаешь сам то уверен что сделано всё хорошо, плюс опыт, теперь знаю конструкцию ходовой, а также инструмент (стяжки и съемник) теперь свой есть. На будущее думаю пригодится ещё. Пружины кстати отличные. Те кто будет себе менять не повторяйте мои ошибки, покупайте сразу заводские.

Позавчера проверил передние ступичные подшипники, оказалось что передний левый гудит, хотя люфта нет. Буду менять пока  развал-схождение не делал.
Сегодня заказал два подшипника, приспособление для их снятия и запрессовки в поворотный кулак и новые ступичные гайки. Тоже буду сам менять. Посмотрел видео на ютубе, оказывается ничего сложного нет. Вот только думаю один менять тот что гудит или оба сразу? Какие сейчас стоят и сколько проехали мне неизвестно.

Ivan1988

Наконец-то сделали развал-схождение. Правда меня не всё устроило. Вроде бы машина едет ровно, но руль при этом не строго ровно стоит. Говорю мастеру мол меня не устраивает это, а он говорит что лучше не сделает, это маленькие погрешности и что проще руль переставить. Понимаю что так не должно быть, но у нас в маленьком городе лучшего специалиста все-равно нет. Заплатил 250 грн и поехал домой. Руль переставить оказалось не так просто, думал и глаза на лоб вылезут пока его сорву со шлицов.
Замена ступичного подшипника пока откладывается. Во-первых съемник пришел с дефектом, отправил обратно. Во-вторых мастер на установке "развал-схождение" сказал что левый передний только начал умирать и ещё походит.
Также при езде в жуткую метель каркасная щетка показала себя беспомощьной. Шарниры обмерзали и щетка не справлялась со снегом, очень стрёмная езда получилась. Следующий раз буду пробовать бескаркасную.

Toris

Цитата: Ivan1988 від 07 Січня 2019, 22:34:07Руль переставить оказалось не так просто, думал и глаза на лоб вылезут пока его сорву со шлицов.
Найкраще знімати руль вдвох: один з крісла водія тягне руль на себе, другий з місця пасажира стукає молотком через мідну проставку по валу руля. Гайка при цьому трохи відпущена, щоби різьбу не збити і щоби кермо не вдарило по зубах, коли зірветься з місця. Я в себе виставляв гайку врівень з торцем вала. Кермо знімав-ставив разів зо 5 або більше (і кермо міняв, і щось там в рульовому механізмі міняли, і розвал-зходження робили). Це найлегший спосіб, коли досвід є: один тягне, інший вдумливо стукає.

Цитата: Ivan1988 від 07 Січня 2019, 22:34:07Также при езде в жуткую метель каркасная щетка показала себя беспомощьной. Шарниры обмерзали и щетка не справлялась со снегом, очень стрёмная езда получилась. Следующий раз буду пробовать бескаркасную.
Коли купив славутку, то водії на роботі оглянули і рекомендували одразу ставити безкаркасну щітку. На мої питання махнули рукою і сказали не заморочуватись, а купувати і ставити. Зняв каркасну, поставив безкаркасну. Вже другий рік їздить. Про шарніри оце щойно взнав від Вас. :)

Sergik32

зробіть приспосібку для зняття руля, те товчіть ви ту торпеду і все що там є
Лучше Slavuta может быть Rolls Royce Phantom, всё остальное есть ошибка автопрома.
[img]http://www.calorizator.ru/line/07848Hdf000KPRh9GD0YHRjCDQstC(0LTQuNGC0Ywg0

Toris

Цитата: Sergik32 від 07 Січня 2019, 23:17:56зробіть приспосібку для зняття руля, те товчіть ви ту торпеду і все що там є
А яке воно на вигляд і де шукати?

Sergik32

проста пластина з отворами і привареною гайкою щоб в неї закрути болта який буле впирати в вал рульовий, а в самому рулю є отвори і вних можна вставити болти з гайками, я перший раз ...ошив руками що аж торпеда гуділа, потім сів помізкував і просто на колінах зробив оту байду і все легко знялосо
Лучше Slavuta может быть Rolls Royce Phantom, всё остальное есть ошибка автопрома.
[img]http://www.calorizator.ru/line/07848Hdf000KPRh9GD0YHRjCDQstC(0LTQuNGC0Ywg0

Володимир

Цитата: Toris від 07 Січня 2019, 22:53:08Найкраще знімати руль вдвох: один з крісла водія тягне руль на себе, другий з місця пасажира стукає молотком через мідну проставку по валу руля. Гайка при цьому трохи відпущена, щоби різьбу не збити і щоби кермо не вдарило по зубах, коли зірветься з місця. Я в себе виставляв гайку врівень з торцем вала. Кермо знімав-ставив разів зо 5 або більше (і кермо міняв, і щось там в рульовому механізмі міняли, і розвал-зходження робили). Це найлегший спосіб, коли досвід є: один тягне, інший вдумливо стукає.
Я знімаю сам і без молотка за кілька секунд. Трохи відпускаю гайку а потім тягну руля на себе одночасно розкачуючи його змінюючи зусилля лівої і правої руки, молоток то не по феншую.

Перед розвалом обов"язково треба центрувати руля відносно рейки, інколи відцентрувати не вдається, бо відстань між шліцами на рулю і на шестерні рулюового різні, то в такому випадку треба переставляти вал, можна не переставляти, але при вивороті буде затирати лонжерон з однієї сторони.
Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion

Ivan1988

Цитувати виділенепроста пластина з отворами і привареною гайкою щоб в неї закрути болта який буле впирати в вал рульовий, а в самому рулю є отвори і вних можна вставити болти з гайками, я перший раз ...ошив руками що аж торпеда гуділа, потім сів помізкував і просто на колінах зробив оту байду і все легко знялосо

Так это наверное для стокового руля, у меня стоит моднявый маленький руль, там нет никаких отверстий для вкручивания болтов.

Цитувати виділенеЯ знімаю сам і без молотка за кілька секунд. Трохи відпускаю гайку а потім тягну руля на себе одночасно розкачуючи його змінюючи зусилля лівої і правої руки, молоток то не по феншую.
Также и делал, токо не пару секунд, а минут 15 провозился.

Цитувати виділенеПеред розвалом обов"язково треба центрувати руля відносно рейки, інколи відцентрувати не вдається, бо відстань між шліцами на рулю і на шестерні рулюового різні, то в такому випадку треба переставляти вал, можна не переставляти, але при вивороті буде затирати лонжерон з однієї сторони.

Даже и не подумал за это. А  как руль отцентрировать относительно рейки?

Володимир

Цитата: Ivan1988 від 08 Січня 2019, 11:10:08Даже и не подумал за это. А  как руль отцентрировать относительно рейки?
Крутиш руля в сторони, в крайніх положеннях, положення руля має бути зеркально симетричним. Якщо не центрувати руль, то тяги получаються різної довжини, це також впливає на стійкість авто на трасі.
Мої бортжурнали: Славута; Ford Fusion

Серёга

Цитата: Володимир від 08 Січня 2019, 11:22:54
Цитата: Ivan1988 від 08 Січня 2019, 11:10:08Даже и не подумал за это. А  как руль отцентрировать относительно рейки?
Крутиш руля в сторони, в крайніх положеннях, положення руля має бути зеркально симетричним. Якщо не центрувати руль, то тяги получаються різної довжини, це також впливає на стійкість авто на трасі.

Мне поставили неправильно рулевое и побольше чем тут, в одну сторону у меня руль до конца выворачивается. И ничего уже лет 5 езжу так никуда не тянет
Мы работаем на работе,которую ненавидим,чтобы купить вещи,которые нам не нужны!